← Zpět na všechny články blogu

.htaccess soubor

  • Karel Dytrych
  • 27. 7. 2012
.htaccess soubor

Dnes se zaměříme na soubor .htaccess a ulehčíme si jeho vytváření.

Nejprve k tomu, co.htaccess soubor vlastně je.
Tento zvláštní textový soubor představuje jednoduchou administraci Vašich webových stránek. Můžete nasměrovat uživatele na určitou chybovou stránku 404, zapnout přesměrování stránek i souborů, nastavení cache u souborů, zakázat nebo povolit přístup jen určitým IP adresám, zakázat nebo povolit procházení struktury adresářů zvenčí, nastavení výchozího souboru, namísto index.*, nebo si dokonce heslem zabezpečit jednotlivé soubory.

.htaccess nemusíte vidět vždy, jelikož tečku chápou unixové operační systémy jako skryté soubory. Záleží tedy na nastavení vašeho FTP klienta.

Zdrojový kód pro soubor .htaccess si můžete nechat vygenerovat přes jednoduchý formulář a jeho kód následně vložit do souboru .htaccess

VPS Centrum

Vyzkoušejte zdarma naši aplikaci pro správu serveru a domén. Budete si připadat jako zkušený administrátor.

Zůstaň s námi v kontaktu. Jednou za měsíc posíláme souhrn novinek. Nemusíš se bát, spam neposíláme a můžeš se kdykoliv odhlásit.

Souhlasím se shromažďováním, zpracováním a uchováním osobních údajů ve smyslu ustanovení § 5 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Budeme zpracovávat následující osobní údaje za účelem odesílání newsletterů:

  • e-mailovou adresu

Údaje budeme zpracovávat po dobu 5 let od posledního otevřeného newsletteru.

Svůj souhlas můžete vzít kdykoliv zpět, právo na výmaz, opravu a další svá práva můžete uplatnit na adrese info@vas-hosting.cz.

Více informací o ochraně osobních údajů.

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole: n9Gv0Llj

Hledáte něco?

Autor

Karel Dytrych

IT guru

Díky chytrému řešení technologií pomáhá zjednodušovat podnikání druhým již 10 let. Má na svědomí projekty Freelo.cz, Hlídám.toVPS Centrum.

Volejte +420 725 662 058 nebo pište