← Zpět na všechny články blogu

Jak si stojí Linux na serverech

  • Karel Dytrych
  • 4. 7. 2012
Jak si stojí Linux na serverech

Nedávno proběhla na serveru Root.cz zajímavá anketa, týkající se používání serverových operačních systémů. Shrneme si výsledky.

Z výsledků ankety vyplývá, že hlavními důvody používání Linuxových serverů je cenová dostupnost. Nízké počáteční investice jsou opravdu důležitým faktorem. Uživatelé jej mají rádi hlavně pro jejich spolehlivost a přispůsobivost.

Co se týče distribuce, prvenství drží Debian s 55%, 31% CentOS a 25% má Ubuntu. Vítězství Debianu asi nikoho nepřekvapí, prvenství si drží již dlouhá léta a používají ho i servery Váš-Hosting.

Děkujeme serveru Root.cz za zajímavá data. Další neméně zajímavé části průzkumu najdete na http://www.root.cz/clanky/vysledky-pruzkumu-jak-si-stoji-linux-na-serverech/

VPS Centrum

Vyzkoušejte zdarma naši aplikaci pro správu serveru a domén. Budete si připadat jako zkušený administrátor.

Zůstaň s námi v kontaktu. Jednou za měsíc posíláme souhrn novinek. Nemusíš se bát, spam neposíláme a můžeš se kdykoliv odhlásit.

Souhlasím se shromažďováním, zpracováním a uchováním osobních údajů ve smyslu ustanovení § 5 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Budeme zpracovávat následující osobní údaje za účelem odesílání newsletterů:

  • e-mailovou adresu

Údaje budeme zpracovávat po dobu 5 let od posledního otevřeného newsletteru.

Svůj souhlas můžete vzít kdykoliv zpět, právo na výmaz, opravu a další svá práva můžete uplatnit na adrese info@vas-hosting.cz.

Více informací o ochraně osobních údajů.

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole: p3l3Ulh6

Hledáte něco?

Autor

Karel Dytrych

IT guru

Díky chytrému řešení technologií pomáhá zjednodušovat podnikání druhým již 10 let. Má na svědomí projekty Freelo.cz, Hlídám.toVPS Centrum.

Volejte +420 725 662 058 nebo pište