Jak funguje provizní systém?

Přezdívá se mu také affiliate program. Jedná se o obchodní vztah mezi firmou a jejich zákazníky, kteří mohou firmě přivést nové klienty a získat procentuální provizi z nákupu.

Nejsou zde žádné limity, ať už maximálních výdělků nebo minimálním počtu přivedených klientů. Vše je ve vaší režii a nemusíte být pod žádným tlakem. Přivedete nového zákazníka? Skvělé! Podělíme se s vámi o 10% provizi z každé zaplacené faktury “vašim zákazníkem” dokud bude služba aktivní. Aktivovali jste provizní systém a nikoho nepřivedli? Nic se neděje, ono se to jednou podaří! 🙂

Vše je na dobrovolné bázi a vždy záleží pouze na vás, jak ke spolupráci budete přistupovat, kolik do spolupráce investujete času nebo peněz.

Jak to celé funguje?

Cela spolupráce stojí na jednom společném cíli. Získat nové zákazníky. Ty se dají oslovit na více místech, ale každý k tomu přistupuje jinak. Hlavně podle vlastních zkušeností a dovedností.

Po registraci dostanete přístup do Zákaznického Centra a po aktivaci provizního systému získáte veškeré potřebné materiály – odkazy, bannery, tipy pro propagaci našich služeb atd. Můžete kontrolovat počet návštěv, objednávky a provize. Vše ze zákaznického centra.

Teď máte 4 možnosti propagace.

Unikátním Affiliate odkazem

V zákaznickém centru budete mít připraven unikátní odkaz ve tvaru www.vas-hosting.cz/?ref=XXX. Návštěvník, kterého přivede na náš web a provede objednávku (i po 60 dnech), tak získáte doživotní 10% provizi. Link můžete umístit na diskusní fóra, sociální sítě nebo poslat kamarádům/kolegům. Hlavně žádný spam!

Pomocí slevového voucheru

V zákaznickém centru najdete i slevový voucher na 1%, který můžete předat svému klientovi nebo všem návštěvníkům vašeho webu a kdokoliv projde objednávkou, získá slevu a vy dalšího zákazníka na seznam. Pokud jich přivedete dost, tak vám slevu na voucheru s radostí navýšíme. 🙂

Pomocí banneru

Připravili jsme i bannery. Můžete je umístit na svoje webové stránky, zaplatit reklamu na ostatních webových stránkách nebo rovnou v reklamních sítí. (AdWords, Sklik, Facebook/Instagram)

Klasické doporučení

Chápeme, že obchody se uzavírají různě, nejen na internetu. Pokud se domluvíte se svým klientem na umístění a instalaci serveru, stačí nám dát dopředu vědět, že firma XY provedla objednávku na vaše doporučení a přiřadíme zákazníka pod váš účet. Tato forma je dostupná pouze pro objednávky serverů.

Jak vyplácíme odměny?

Už máte pár zákazníků + náš počáteční bonus 200 Kč a pro první výběr stačí mít na provizích více jak 500 Kč. Každé 3 měsíce se aktualizuje celkový přehled provizí. Kontrolujeme, jestli zákazník stále služby využívá a jestli zaplatil fakturu.

affiliate fakturace

Jakmile budete mít k dispozici více jak 500 Kč, tak můžete označit veškeré provize a vybrat si, jestli nám vygenerujete fakturu nebo si peníze převedete na kredity, kterými u nás můžete platit domény, webhostingy a servery.

Teď k termínu doživotní provize. Získáte měsíční 10% provizi za každou službu, kterou má “váš zákazník” aktivovanou. Na konci každého kvartálu provedeme přepočet provizí a můžete je využít, jak budete chtít. Polovinu pošleme na fakturu a tu druhou klidně můžete prodloužit pár svých domén.

Reálný příklad. Přivedli jste k nám 1. zákazníka, který koupil:

  •  webhosting Profi za 122 Kč / měs. (měsíční provize 12 Kč)
  •  e-mailový hosting za 28 Kč/ měs. (měsíční provize 3 Kč). 

Ve vašem případě získáte každý měsíc provizi 15 Kč a 180 Kč za rok pouze z jednoho zákazníka dokud bude služby používat. Průměrně u nás zákazníci zůstávají 9,5 let, takže celková provize se může vyšplhat až na 1350 Kč. Stále pouze z jednoho zákazníka a 2 hostingů!

Nebojte, pokud si váš zákazník vybere například po 2 letech VPS, tak i z něho dostanete 10% provizi. U nás máte 10% provizi i z každé služby, kterou “váš zákazník” zakoupí v budoucnu.

Registrace do provizního systému

Pomohl Vám tento článek?

Podobné články