Zákaznické Centrum

Najděte na webu

Technická podpora

  • Obchod: +420 776 133 789
  • Technik: +420 725 468 238
  • Skype: karel.dytrych
  • ICQ: 259-191-840
  • Email: support@vas-hosting.cz

FTP server

Jak se připojím na FTP

Připojení na server je možné pomocí protokolu FTP s libovolným programem který podporuje přenosy FTP protokolem. Pokud nedisponujete žádným programem pro přenos dat, který by vám to umožňoval je také možné použít webový prohlížeč. Pro přihlášení na server budete potřebovat adresu serveru, uživatelské jméno a heslo.

Jako adresu serveru použijte ftp.vase-vlastni-domena.cz . Uživatelské jméno a heslo jste obdrželi v jednom z prvních emailů popřípadě je můžete nastavit v zákaznickém centru.

Jméno uživatele naleznete v klientské sekci. Heslo si nastavíte tamtéž. Přístupová hesla nejsou z bezpečnostních důvod nikam ukládána, proto pokud heslo zapomenete, musíte jej změnit.

K připojení doporučujeme používat specializované programy, připojit se na FTP je však možné i pomocí standardního webového prohlížeče. Do adresního řádku stačí zadat adresu ve tvaru ftp://uživatel:heslo@ftp.vase-vlastni-domena.cz . V systémech Microsoft Windows můžetee s Vaším FTP účtem pracovat jako s normální složkou.Pokud nemáte programo pro přenos dat pomocí protokolu FTP a přenášení dat pomocí weboého prohlížeče nelze realizovat můžete také využít aplikaci WEBFTP ... Naleznete jej na adrese webftp.vas-hosting.cz.

Návrat na seznam často kladených dotazů

Jak zjistím jméno a heslo na FTP

Přístupová jména všech Vašich účtů najdete v Zákaznickém Centru v sekci Moje služby / FTP. Přístupová hesla jsou z bezpečnostních důvod nevratně šifrována, proto pokud heslo zapomenete, musíte jej nastavit znovu v nastavení účtu.

Návrat na seznam často kladených dotazů

Nastavení FTP klienta

V konfiguraci klienta zvolte port FTP serveru 21. FTP server podporuje aktivní i pasivní spojení, ale vždy doporučujeme použít pasivní režim. Pokud se vám nedaří aktivní spojení, vyzkoušejte pasivní ještě před kontaktováním technické podpory.

Návrat na seznam často kladených dotazů

Změna hesla pro FTP přístup

Po přihlášení do Zákaznického Centra na stránce Moje Služby vyberte FTP. V seznamu účtů vyberte ten, u kterého chcete změnit heslo pro FTP přístup a klikněte na změna hesla.Na následující stránce napište své nové heslo pro FTP účet a potvrďte.

Návrat na seznam často kladených dotazů