← Zpět na všechny články blogu

Největší novinky VPS Centra za 2017

 • David Janík
 • 12. 9. 2017
Největší novinky VPS Centra za 2017

Instalace redakčních systémů na klik

Pro uživatele redakčních systémů jsme připravili jednoduchý instalátor pro Wordpress a Prestashop. Nyní si svůj oblíbený redakční systém nainstalujete na jedno kliknutí přímo z administrace. Stačí vybrat, do jaké složky se má nainstalovat a zvolit heslo administrátora. Se zakládáním databází, stahováním zdrojových kódu atd. Se trápit nemusíte.

Přehledy serveru

Další vylepšení je v přehledech serveru. Tam se nyní zobrazuje datum generování statistik a také je možné datové obsazení domén přepočítat na klik. O něco větší vylepšení je možnost procházet logy přímo z administrace. Odpadá tak nutnost se přihlašovat na server a hledat složky kde se logy ukládají a luštit obsah v příkazové řádce. Nyní máte vše přehledně na jednom místě. V logách se dá prohledávat a zvýrazňuje syntaxy.

VPS Centrum

Vyzkoušejte zdarma naši aplikaci pro správu serveru a domén. Budete si připadat jako zkušený administrátor.

Automatické FTP zálohování

Aktualizací prošlo i naše zálohování na FTP. Nyní máte možnost zálohovat i svoje e-mailové schránky a vybrat složky webu, které se zálohovat vůbec nemají. Typicky nějaké cache, logy a další zbytečná data.

Další vylepšení FTP záloh:

 • Správce serveru dostane notifikaci při jakékoliv chybě zálohy

 • Data se kopíruji v pasivním modu v případě potřeby

 • Při nastavování zálohování automaticky zkontrolujeme jestli jste údaje zadali správně

* Zálohy doporučujeme ukládat na jiný server. Nejlépe i do jiné lokality. Zálohování do jiné lokality nabízíme všem uživatelům za 10 Kč/1GB.

Správa serveru

V sekci Správa serveru je nyní možnost zapnout nebo vypnout Firewall. Defaultně je od nás Firewall zapnutý, a povoleny jsou jen porty aplikací, které jsme na server předinstalovali.

Freelo - Nástroj na řízení úkolů a projektů

Přidej se, pozvi svůj tým a klienty, rozděl práci a sleduj, jak se úkoly dají do pohybu.

Povoleny jsou tedy:

 • 21 (FTP)

 • 22 (SSH)

 • 80 (HTTP)

 • 443 (HTTPS)

 • Pro e-maily 25,465,587 (SMTP) a pro IMAP (993,143) a POP3 (995,110)

Aliasy

Přímo do rozhraní jsme přidali možnost zakládat aliasy. Tato funkce potěší všechny programátory, kteří využívají multisite zdrojových kódů a rozlišují weby pouze pomocí hostname. Po přidání aliasu je možné nastavit plnohodnotně HTTPS anebo využívat e-mailové schránky.

Debian Stretch

Hned začátkem léta jsme odladili všechny naše skripty a prostředí pro provoz operačního systému Debian Stretch. Všem můžeme upgrade na tuto verzi jen doporučit. Pro nás to znamenalo hlavně konec MySQL a kompletní přechod na MariaDB a vylepšené automatické aktualizace.

VPS Centrum na mobilech

Chápeme, že většinou zrovna server z mobilu nespravujete, ale zároveň víme, že občas se to v terénu prostě hodí. Proto jsme ještě více vylepšili mobilní verzi VPS Centra. Změnit heslo k e-mailu, vytvořit FTP přístup nebo zastavit cron lze teď kdykoliv a kdekoliv.

Menší změny, které jsme tento rok ještě stihli

 • Poznámka k názvu vytvářených databází - pro lepší přehled a zpětnou kontrolu.

 • Výchozí verze PHP je nyní 7.0. Dostupné jsou také 5.6 a 7.1.

 • Přidali jsme podporu CAA záznamů v DNS domény.

 • Přidali jsme nové příkazy na API pro smazání domény a ke kompletní správě e-mailů.

A spousty dalších vylepšení jsou už na cestě a spousty jich ještě máme v plánu, máte se určitě na co těšit. S námi je prostě správa serveru hračka...

Kompletní přehled změn, které jsme provedli najdete v našem changelogu.

Na blogu jsme nedávno sepsali užitečný článek, jaký je rozdíl mezi webhostingem a VPS a kdy po jakém řešení se vyplatí sáhnout. Tak na něj mrkni!:)

Zůstaň s námi v kontaktu. Jednou za měsíc posíláme souhrn novinek. Nemusíš se bát, spam neposíláme a můžeš se kdykoliv odhlásit.

Souhlasím se shromažďováním, zpracováním a uchováním osobních údajů ve smyslu ustanovení § 5 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Budeme zpracovávat následující osobní údaje za účelem odesílání newsletterů:

 • e-mailovou adresu

Údaje budeme zpracovávat po dobu 5 let od posledního otevřeného newsletteru.

Svůj souhlas můžete vzít kdykoliv zpět, právo na výmaz, opravu a další svá práva můžete uplatnit na adrese info@vas-hosting.cz.

Více informací o ochraně osobních údajů.

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole: n6As9Aam

Hledáte něco?

Volejte +420 776 133 789 nebo pište