SSL Certifikáty – Zabezpečte web a chraňte své zákazníky a uživatele

U nás je to snadné. Využijte Let's Encrypt certifikát ZDARMA, anebo jiný placený od klasického vydavatele.

Zabezpečit web po své ose 
SSL Certifikáty

Let's Encrypt – SSL zdarma

Své weby můžete zdarma zabezpečit pomocí HTTPS certifikátu od Let's Encrypt.

Co k tomu potřebujete?

V případě klasického hostingu vůbec nic. HTTPS od Let's Encrypt je k dispozici automaticky.
V Zákaznickém Centru jde pouze deaktivovat.

 • V jiném případě je nutné, aby váš web jel na verzi PHP 5.6. Pokud je nižší, anebo nevíte, jak PHP zkontrolovat, stačí nás kontaktovat.
 • Pokud máte server, je potřeba, aby běžel na novém operačním systému Debian Jessie. Máte starší? Domluvíme se na aktualizaci.
SHA-2 / 2048-bit encryption
SHA-2 / 2048-bit encryption
Kompatibilní s většinou prohlížečů
Kompatibilní s většinou prohlížečů
Extended validation, Wildcard SSL
Extended validation, Wildcard SSL

Co jsou klasické SSL certifikáty

Ověření domény (DV — Domain validated)

Kontroluje, zda žadatel o SSL certifikát má danou doménu skutečně pod kontrolou. Ověření probíhá prostřednictvím e-mailu, DNS záznamu, nebo zveřejnění ověřovacího souboru. Jde o rychlý a jednoduchý proces bez papírování, ale poskytuje pouze základní úroveň ověření a zabezpečenou komunikaci pomocí šifrování provozu.

OV certifikáty

Nabízejí vyšší úroveň ověření než DV. Kromě ověření domény potvrzují, že doménu vlastní konkrétní organizace. Organizace se ověřuje oproti obchodnímu rejstříku a prostřednictvím telefonického hovoru na důvěryhodné telefonní číslo dostupné v uznávaných registrech. Ověřit se musí i žadatel, a to prostřednictvím občanského průkazu či pasu. Výsledný certifikát v sobě zahrnuje informace o organizaci, která je zobrazena v detailních informacích o certifikátu.

EV certifikát

Poskytuje nejvyšší úroveň ověření. Vyžaduje podrobné prověření organizace, včetně její fyzické existence a právního postavení. Celý proces je prováděn ručně, což zajišťuje opravdovou preciznost, ale taktéž znamená delší čekací lhůty. Při nasazení EV certifikátu je součástí informací o zabezpečení komunikace název společnosti, což může zvýšit důvěru návštěvníků.

My z klasických certifikátů doporučujeme DV Wildcard certifikáty, které zabezpečují i všechny subdomény. Pro nové subdomény není potřeba žádat o nový certifikát a díky organizaci Let's Encrypt jsou zdarma a celý proces ověření je plně automatizovaný.

Standard SSL
Standard SSL

744 Kč/rok
900 Kč s DPH
 • Zabezpečí web na 1 doméně
 • Ověření domény
 • Sectigo / Rapid SSL
Objednat Standard SSL

Wildcard SSL
Wildcard SSL

2 471 Kč/rok
2 990 Kč s DPH
 • Zabezpečí web včetně subdomén
 • Ověření domény
 • Alpha SSL
Objednat Wildcard SSL

EV SSL
EV SSL

4 950 Kč/měsíc
5 990 Kč s DPH
 • Nejvyšší úroveň zabezpečení
 • Ověření domény, organizace
 • Sectigo
Objednat EV SSL

Informace o certifikátech

HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) je internetový komunikační protokol, který chrání integritu a důvěrnost dat mezi počítačem uživatele a webem. Uživatelé při používání webu očekávají bezpečí a soukromí. Bez ohledu na obsah vašeho webu vám doporučujeme chránit připojení uživatelů k němu pomocí protokolu HTTPS.

Data odeslaná pomocí protokolu HTTPS jsou zabezpečená prostřednictvím protokolu TLS (Transport Layer Security), který poskytuje tři hlavní vrstvy ochrany:

 1. Šifrování: Šifruje přenesená data, aby byla chráněná před odposlechem. To znamená, že když uživatel prohlíží webové stránky, nikdo nemůže „odposlouchávat“ jeho konverzaci, sledovat aktivitu na stránkách ani ukrást jeho údaje.
 2. Integrita dat: Data během přenosu nelze pozměnit ani poškodit (ať záměrně, nebo jinak), aniž by to někdo nezjistil.
 3. Ověření: Potvrzuje, že uživatelé komunikují s požadovanými webovými stránkami. Poskytuje ochranu proti útokům typu man-in-the-middle a posiluje důvěru uživatelů, což firmám přináší další výhody.

Standardní SSL certifikáty

Jsou nejběžnějším typem SSL certifikátů.

Zabezpečují jednu doménu (např.: www.vas-hosting.cz). Naše standardní SSL certifikáty zdarma zabezpečují jak doménu s www, tak i doménu bez www.

Wildcard certifikáty

SSL certifikáty "s hvězdičkou" zabezpečují celou doménu včetně všech jejich subdomén, například *.vas-hosting.cz zabezpečuje:

 • www.vas-hosting.cz
 • mail.vas-hosting.cz
 • centrum.vas-hosting.cz

V případě potřeby zabezpečit více subdomén se tak vyplatí pořídit jediný wildcard certifikát namísto několika standardních SSL certifikátů.

Získání certifikátu

HTTPS certifikáty od certifikační autority Let´s Encrypt se prodlužují automaticky samy. O nic se nestaráte.

Na certifikáty od klasické certifikační autority zakoupené u nás vám automaticky zašleme výzvu k úhradě na další období a po jejím zaplacení prodloužení zajistíme.

Certifikáty, které jste si zajistili individuálně a my se staráme pouze o provoz, nám musíte dodat.

Vystavení certifikátu od Let´s Encrypt se děje zcela automaticky na pozadí. Vůbec o tom nevíte. U klasických certifikačních autorit probíhá nejprve generování tzv. CSR žádosti – to zajistíme. Dále probíhá ověření – nejčastěji přes e-mail admin@vase-domena.tld. Po vydání certifikátu zajišťujeme i jeho instalaci. Jak vidíte, u nás to máte téměř bez práce!

Není potřeba. Většinu činností spojených s certifikáty buď automatizujeme, nebo přímo řešíme.

„Chybí zde váš dotaz?
Koukněte prosím do naší nápovědy. Nebo se nám rovnou ozvěte.“
Karel Dytrych
Náš tým zkušených expertů Napište nám

Čísla a reference, které nás už více než 10 let ženou vpřed

Facebook
4,9 hodnocení
Hodnotilo 110 lidí
Google
4,9 hodnocení
Celkem 142 recenzí
Běžících serverů
1 800+
Běžících serverů
Domén spravujeme
22 500+
Domén spravujeme
Let zkušeností
14+
Let zkušeností

„Rychlý růst našeho e-shopu xiaomi.cz a přibývající služby v ČR si žádají adekvátní odezvu v IT. Servery u Váš Hosting nám umožňují se soustředit na náš hlavní byznys.“

Šimon Opálka
Šimon Opálka Xiaomi Xiaomi

„Pro spolupráci se vždy snažíme vybírat ty nejlepší ve svém oboru. Proto jsme zvolili Váš hosting jako partnera pro budování našich virtuálních základů pro náš e-shop nabytek-forliving.cz.“

Jiří Urbánek
Jiří Urbánek FORLIVING s.r.o.

„E-shop Autopalace potřebuje bezpečně komunikovat s naším podnikovým systémem Microsoft Navision a být 100% dostupný pro zákazníky z řad velkoodběratelů i koncových zákazníků. Vše funguje, jak má.“

Stanislav Perkner
Stanislav Perkner Auto Palace Group s. r. o. Auto Palace Group s. r. o.

„U Váš Hosting, naše webové projekty fungují stabilně a bez výpadků. Vždy když se něco řešilo, tak podpora ochotně pomohla.“

Petr Kokoška BlueGhost.cz, s.r.o. BlueGhost.cz, s.r.o.