Hlasujte o nových funkcích

Svým hlasováním se podílíte na realizaci nových funkcí našich aplikací. Právě vaše nápady nám pomáhají správně rozhodnout, co dalšího vylepšíme.
Děkujeme, že Váš Hosting posouváte s námi. 👍

Přidat vlastní návrh

Navržené funkce

K vybraným funkcím přidávejte hlasy pomocí šipek. Nahoru znamená "ANO", šipka dolů "NE".

Sestavit nějaký plán vývoje, roadmapu. Nápady zde dlouhodobě visí a neděje se nic.

Na faktuře za VPS by mohly být vypsány parametry.

Správa aliasů k doméně

vytvoření SNAPSHOTu jedním kliknutím ve VPS Centru

Možnost odinstalace části které nevyužijí jako třeba PHP, Apache nebo MySQL pomoci VPS centra.

Platba Kryptoměnami

Pri nastavovaní histórie záloh (počet dní) by bolo fajn, keby sa dalo navoliť nie len počet dní, ale napríklad docieliť toho, že sa bude držať jedna záloha stará 7 dní, jedna 14, jedna 30. Niekedy je dobré mať po ruke aj staršiu zálohu ako X dní.

Dashboard s výpadky + notifikace správců v případě výpadku

Sprava serveru - Mazanie ban adries ,prosim uvedte tam log ake IP a bany su blokovane, je to neprehladne

Možnost zálohovat emaily, stejně jako DB a data na FTP

API - pri vytvoreni cronu pres api by bolo dobre okrem slovicka OK zobrazit aj ID cronu.

Možnost přejmenovat server (alespoň tak, ať tam není jméno klienta a není tak pekelně dlouhé)

Na serveru mám nepřetržitý útok na SSH, je to vidět v logu. Pokud slibujete zabezpečení, pak by měl být všude nasazen fail2ban, nebo tak něco.

hsts na kliknutí

Ve VPS centru by měla být možnost u kvot zvolit, aby byla opravdu resatriktivní - nejde se dostat nad 100 procent - ev. na úrovni databáze, ftp, email, domény a jednotlivých schránek

VPS centrum na subdoméně

Učesat a zaktualizovat dokumentaci https://www.vas-hosting.cz/dokumentace-vps-centra

Negenerovat MX a SPF záznam v DNS sekci, když o to nežádám. VPS centrum nyní na doménu přidává MX a SPF i když při přidávání domény do VPS centra explicitně odškrtnu, že mail server zavádět nechci.

Povolit v souboru .htaccess volbu "Options".

Zálohování na Onedrive

Možnost upravit práva pro jednotlivé uživatele databáze; tzn. 1. plná práva, 2. čtení a zápis, 3. pouze čtení

Instalace Wordpresu: možnost zadat také username admina

generátor hesel do databáze my mohl generovat i speciální znaky

Nastavování automatické odpovědi přímo ve webmailu, takže si to uživatelé mohou nastavovat sami. Stávající systém, kdy si uživatelé musí psát adminovi, je pro firmy s desítkami/stovkami zaměstnanců nepoužitelný. Ve webmailech jiných poskytovatelů to je.

Chyba - MX záznam se generuje i když nezaškrtnu e-mailové služby. https://imgur.com/a/aCj63mB

Možnost přidat doménový alias pouze k mail hostingu, tedy když nepotřebuji hostovat web, ale jen maily a potřebuji, aby jednou nastavené schránky fungovaly na více doménách najednou.

Pridat checkbox \"upozornit emailem na novu fakturu\" vo fakturacnom profile uctu - pri zaskrtnuti by odoslal email s upozornenim na novu fakturu

Přidat link na tuto page do nápovědy (na konec každé stránky)

Seznam domén - stavová ikonka "HTTPS": šifrování chybí vs. Let's Encrypt aktivní vs. vlastní certifikát aktivní ( https://imgur.com/a/nqTVn )

Až bude čas a chuť, aktualizovat parametry na stránce https://www.vas-hosting.cz/parametry-serveru (verze PHP, podpora HTTP/2 a možná další)

Roundmail - psaní kopií - Pro přidání někoho do kopie se musí zmáčknout +. Je to dost frekventovaná funkce aby se mačkat nemuselo a rovnou se psala adresa

Instalace správce procesů Supervisor pro snadnou správu workers (viz např. https://symfony.com/doc/current/messenger.html)

Nativní podpora LiteSpeed web serveru - klidně za příplatek. Či opensource varianty zdarma.

Sloučit dvoufaktorový login ve VPS centru, a zákaznickém centru do jednoho

Po deaktivaci Let's encrypt se zobrazí nesmyslná hláška https://i.imgur.com/BBhzVWI.png

Vlastní SSL certifikát (např. EV) k doméně/nebo jen subdoméně)

Možnost otevřít iptables port z VPS centra

Bylo by super mít k dispozici (na půjčení) nějakou (nějaké) testovací doménu zdarma a zákazníci si k ní mohou pořizovat subdomény a na nich testovat.- Narozdíl od alternativních adres pro testování na nich pojede SSL.

když si otevřu nějaký email, tak po určité době obsah emailu zmizne, a objeví se hláška tuším 404 a No found (je to dost blbý, ztrácejí se mi takto emaily, pak je musím dohledávat)

pridat odkaz do menu (nebo nekde viditelne) mezi VPS Centrum a Zakaznicke Centrum...stejne tak i default index.php pro vas-server.cz slozku by mohl mit tyhle odkazy

Byla by fajn možnost, přikoupit disk nebo prostor na pomalých discích u serverů na SSD a připojit to ke stávajícímu serveru. Bylo by to super využití třeba pro zálohy nebo větší data bez nutnosti zřizování dalšího VPS.

DokončenoAutomatické prodloužení SSL certifikátu

Nahradit jmeno a prijmeni objednavatele ve VPS hostname jinym identifikatorem.Jde to proti GDPR a nechcu videt "xys123-moje-jmeno.vas-server.cz" v shell console, nastavenich ... Taky neuvadite,ze jmeno objednavatele bude pouzito v systemovych nastavenich.

při přidání domény se vygenerují DNS záznamy. Mohl by se vygenerovat MX s hodnotou hostname. ne ve tvaru mail.domena.cz

Možnost změny table prefix pro WordPress při instalaci. Stejně tak username nedávát automaticky jako ADMIN!!

Terraform - mít infrastrukturu zdokumentovanou v kódu

Přehled emailových schránek a jejich kvót skrz všechny domény ve VPS účtu.

Monžnost změny TTL v DNS

Ve VPS centru by po úspěšném odeslání formuláře měl nastat redirect. Například při nastavení verze PHP a stisknutí F5 se momentálně požadavek na změnu odešle znova.

Podpora LiteSpeed Cache

Opravit zobrazování html značek ve výpisu filtrování mail logu (zvýraznění nalezených položek &lt;<span class=\"highlited\">).

Moznost funkčnosti na Xbox a iPhone

Teď je mnoho akcí ve stylu, že se odešle formulář pomocí Uložit, otevře se ta stejná stránka se zprávou typu "bylo naplánováno na 21:55", a ta zpráva tam zůstane napořád. Pak kliknu na aktualizovat a namísto aktulizace vidím hlášku o znovuodeslná POST p

Chybí potvrzení při smazání domény - https://i.imgur.com/QPwi59k.png

Při zálohování - možnost neposílat email s odkazem na zálohu. Z bezpečnostních důvodů.

Archiv požadavků zaslaných na podporu // "Odeslané zprávy" v sekci Podpora

Služba pro začátečníky: Za rozumný poplatek nahrát šablonu WP, tzn., aby klient poté mohl už jen ovládat svůj web pomocí známé administrace WP.

Možnost vložit klíč pro SSL certifikát v administraci

API - pri vytvoreni cronu pres api by bolo dobre okrem slovicka OK zobrazit aj ID cronu.

API - pri vytvoreni cronu pres api by bolo dobre okrem slovicka OK zobrazit aj ID cronu.

Mezikrok "Provedení změny vede k přepsání konfiguračních souborů" - např. změna verze PHP přegeneruje konfigurační soubory dle výchozí šablony

Možnost rychlého přepínaní mezi VPS v rámci VDS.

Vo VPS Centre casti Správa serveru -> Jednorazove akce zobrazit aktualne hodnoty jednotlivych akcii - teda ci je vzdialene pripojenie k databaze aktualne povolene, IP len zo SVK a CR atd

Přidat "autofocus" do form. pole input - snazší/rychlejší přihlašování

Vložit název cron úlohy vevýpisu cronů namísto nebo vedle slova Skript: ....

ftp zalohy - bolo by super aby sa zaloha automaticky viac krat opakovala pri zlyhani kopirovania alebo zlyhani pripojenia ftp

V prehledu mailu by mohla byt zobrazena pridelena kvota. Takto je videt kolik je obsazeno, ale nevim, kolik mi jeste zbyva.

Linky v přehledu domén vedou na http:// protokol. V dnešní době by mi dávalo větší smysl https://. Případně jako v jiných centrech by byla užitečná volba na vynucené přesměrování na zabezpečený protokol.

VPS centrum: možnost zrušit vykonání příkazu konzole předtím než nastane.

Líbí se mi funkce zabezpečení ve VPS centru, jsem velice spokojen s technickou podporou - díky za ni. Návrh na zlepšení - možná UX/UI změny pro nové uživatele VPS centra, aby rychle věděli kam jít.

Vashosting ideas page pridava zpetna lomitka k uvozovkam a nerozeznava nektere linky viz vyse, a ocividne bez upozorneni zahodi zbytek textu pokud je delsi (prilis maly VARCHAR)?

chybka v textu https://imgur.com/a/s7JWR

UX přidání databáze by se mohlo zlepšit https://imgur.com/a/GMMCt

Přidat MySQL log do VPS centra

VPS Centrum - přidat možnost aktivovat PHP 7.2

V seznamu domén volbu výběru více současně pomocí checkboxu a následně provádět nějaké hromadné operace. Např. mazání.

Volba primární domény pro Let's Encrypt SSL certifikát [CN]. Nyní tam "cpete" první dle abecedy (asi) a domnívám se, že by bylo lepší mít primárně viditelnou hlavní doménu. Tedy u mne www.sslmentor.cz a ne blog.sslmentor.cz.

Při mazání domény v přehledu domén doplnit potvrzovací dialog o jméno domény. Je to poslední šance jak odvrátit katastrofu ;)

Podpora Let's Encrypt Wildcard

Přehled naposledy provedených cronů, stav (chyba/dokončeno), možnost http autentizace (htpasswd)

Možnost online helpdesk podpory. Přes e-mail je to zdlouhavé

Možnost editovat crony v vps adminu.

Doplnit API pro správu Subdomén

Roundmail - nejde poznat v příchozí poště, jestli byl někdo v kopii

Omezené ssh - jde o to, že když přes FTP nahraji např. soubor web.zip, kde mám celý wordpress, tak to přes FTP nerozbalím a musím to udělat přes root ssh, případně když chci celý web zkopírovat na subdoménu, tak to přes FTP také neudělám. Přes SSH to uděl

Hrmodna obnova hostovanych domen (Web, sql, maily) vcetne nastaveni VPS na ciste vps - napr. po havarii apod. Stačilo by nahrát poslední backupy domény v zip formátu, jako se používají pro FTP backup

Podpora inštalácie WildCard Let's Encrypt certifikátov z administrácie a automatická obnova

Když kliknu na odebrat doménu, a složku mám zrovna otevřenou třeba přes SSH v okně terminálu, tak požadavek webu spadne nějakou HTTP chybou a položka se neodstraní

Automatická instalace WP - Bylo by fajn mít možnost u automatické instalace WP nastavit přihlašovací jméno (aby nebylo admin) + prefix tabulek. Mohlo by to tam být i vyplěné ve výchozím, ale s možností to změnit.

Přehled odeslaných ticketů na podporu v administraci

Opravit návod na istalaci Laravelu - nefunguje po kroku apt-get install git

Možnost whitelistu IP adres pro připojení na SSH. Potřebuji se na SSH připojovat pravidelně ze zahraničí (ze stálé IP adresy) a musím kvůli tomu mít povolené připojování na SSH z celého světa. Rád bych to měl povolené jen z ČR + whitelist IP adres odku

Při kliknutí na tlačítko "Smazat" u subdomény by bylo vhodné mít možnost potvrzení, které momentálně chybí a subdoména se smaže včetně dat a smazání nelze odvolat.

Přidání upozornění v případě přeinstalování Wordpressu - pokud zapomenu překliknout doménu a nechám tam výchozí na které už wordpress mám a mám tam web, tak aby mě to předem upozornilo, že wordpress bude přeinstalován.

Možnost instalovat Brotli komprese na kliknutí

Vo VPSC, v casti "Instalace CMS" aktualizovat verzie jednotlivych CMS a uviest verziu viditelne pred samotnou instalaciou. Verzie su k dnesnemu dnu zastarale.

Vo vpsc, v sekcii Nastavenia/Webserver vylepsit UX, ze sa zobrazia len buttony, kt. maju pri danom stave zmysel.. Teda ak je domena uz pridana, tak tlacidlo `Pridat domenu` tam nebude alebo bude disabled, podobne tlacidlo 'Odebrat' bude len ak domena uz j

Při obsluze inboxu postrádám funkci archivovat e-mail. Jsem zvyklý z gmailu, doručenou poštu archivovat v inboxu. Zmizí mi ze složky a tím se mi mentálně uleví, ale zůstane ve schránce. Jen není zobrazen.

Více účtů k databázi a správa ve VPS Centru

Editace DNS: delší záznamy nejsou vidět celé a ztěžuje to kontrolu při editaci. Návrh: 1) rozšířit pole záznam 2) editace hodnoty řešit s pomocí TEXTAREA (delší text zalomit na více řádků) Můžete se inspirovat např. u CloudFlare, kteří to takto

Návrhy na nové funkce: V seznamu navržených fcí skrýt dokončeno (tak jak to má např. Github issues). A nebo všechny dokončené přesunout na konec s nadpisem "Již dokončeno" Zároveň by se mohly dokončené řadit dle data realizace sestupně.

Možnost zaslat si heslo od daného emailu. Pokud má někdo nastavený mobil, tablet, stolní počítač a notebook, pak je změna náročnější. Než si nechat zaslat či zobrazit heslo.

Možnost nastavení automatického restartu VPS (např. každou neděli 5:00), důvodem je pročištění mezipaměti. Po měsíci provozu má mezipaměť třeba i 60-70%.

Při zavedení domény do DNS nenastavovat záznam MX 10 mail.vasedomena.cz ale naopak MX 10 ser01.vas-server.cz protože tento MX je zásadní pro fungování mailů, jak mi bylo sděleno z podpory.

VPS centrum na HTTPS, které nehlásí chybu zabezpečení (https://imgur.com/a/9E14P)

Zobrazit filesystem cestu ke CRON konfiguráku pod textareou. Podobně jak je již zobrazeno u úpravy PHP, Apache a Nginx konfiguráků.

DomainKeys Identified Mail (DKIM)

Aktuální stav služeb (FTP, MySQL, ...) ve VPS centru - vypnuto/zapnuto/...

Možnost vytvoření HTTP autentizace pro subdoménu nebo složku.

Možnost přidat e-mailovou adresu, která by email automaticky přeposlala na jiný.

Round mail když je otevřená 1 konkrétní zpráva, tak je celá stránka plná textu, a je to dost nepřehledné. Za mě by pomohlo to nějak oddělit - např. dát jiné písmo či barvu (třeba šedou) na složky a seznam emailů, a tím pádem zvýraznit tu danou zprávu, pod

Roundmail - souhlasím s návrhem, aby šlo hned v příchozí poště vidět, kdo je v kopii (velmi potřebná funkce) + snažší přidávání kopie (tohle políčko bych nechal hned viditelné, bez nutnosti 2x klikat, používá se to hodně)

Když mám otevřený email, tak po nějaké době zmizne, napíše se hláška: 404 Not Found. Bylo by fajn, aby text zůstal vidět pořád :-)

Přidat další platební metodu PaysafeCard

Chybí možnost automatická zálohy DB na FTP konkrétního úctu. Mohu to udělat pouze ručně.