Často se nás ptáte

Tak jsme vám připravili sadu odpovědí

Nápověda

Kompletní návody a nastavení hostingu

Dokumentace VPS Centra

Kompletní návod pro VPS

Správa databází

Správa databází na hostingu (zakládání, mazání, změna hesel) se provádí v zákaznickém centru v sekci Domény / Databáze. Úprava dat je poté možná přes správcovské aplikace Adminer, PhpMyAdmin nebo PhpPgAdmin.

Trvalý odkaz

Databáze každý den v nočních hodinách pravidelně zálohujeme. Tyto zálohy jsou uložené v jiné serverovně, takže k nim nemáte přístup.

Pokud potřebujete k ruce dump vaší databáze, můžete ho vytvořit jedním kliknutím v zákaznickém centru v sekci Domény / Databáze nebo přes některou správcovskou aplikaci - Adminer, PhpMyAdmin, PhpPgAdmin.

Trvalý odkaz

Podrobnosti pro připojení k MySQL

 • Přihlašovací jméno: něco.zákaznické ID
 • Název databáze: něco_zákaznické ID
 • Při přihlášení do PhpMyAdmina se přihlašujte pomocí přihlašovacího jména (s tečkou).
 • Ukázkový skript pro připojení:
  $pripojeni = mysql_connect("localhost", "mojedb.ID", "**vase heslo**");

Podrobnosti pro připojení k PostgreSQL

 • Přihlašovací jméno: něco_zákaznické ID
 • Název databáze: něco_zákaznické ID
 • Ukázkový skript pro připojení:
  $pripojeni = pg_connect("host=pgsql.vas-hosting.cz dbname=mojedb_ID user=mojedb_ID password=**vase heslo**");

Trvalý odkaz

Defaultně je vzdálené přihlášení k MySQL zakázané. Pokud se však potřebujete k MySQL vzdáleně přihlašovat, využijte tento návod.

Trvalý odkaz

Vše o doménách

Pro převod domén mezi registrátory se využívá tzv. "Auth-ID" nebo-li “autorizační heslo”. To je speciální heslo pro doménu díky, kterémů můžete kdykoliv změnit registrátora. Poskytnutí takového hesla je u každého registrátora povinné.

Každý registrátor má jiné administrační prostředí, tak doporučujeme zkontrolovat jejich nápovědu. Případně zavolat na technickou podporu. Heslo by mělo přijít na email vlastníka domény nejpozději do 30 minut. Podívejte se do naší nápovědy, jak převést doménu k Váš Hosting.

Pokud u domény budete chtít využívat naše DNS služby, je nutné změnit tzv. "Nameservery" na naše VASHOSTING a připravit veškeré DNS záznamy. Tuto změnu doporučujeme provést, ještě před zahájením transferu k nám. Předejdete výpadkům.

 Se změnou nameserverů vám pomůže současný registrátor vaší domény. Pokud už je doména u nás, máme pro vás nápovědu.

Trvalý odkaz

Slovo doména je zažitá zkratka z plného názvu "doménové jméno". Jedná se o unikátní adresu v rámci internetu, která se nejčastěji píše do adresního řádku prohlížeče. Z technického pohledu je hlavní funkcí domény nahrazení složité číselné IP adresy, přiřazené počítačům v Internetu. Lidé si totiž pamatují lépe slova než čísla.

K doméně si u nás můžete pořídit webhosting, postavit web na wordpressu nebo postavíte e-shop na našich virtuálních serverech. K tomu všemu potřebujete doménu. Vše můžete koupit u nás.

Trvalý odkaz

Ano! Nabízíme registraci domén s diakritikou. Získáte tak například doménu skvělá-firma.eu. V čem tkví výhoda? Domény s diakritikou můžete využít k ochraně své značky, ale i k běžnému provozu.

.CZ domény bohužel diakritiku nenabízí. Koupit ale lze. Dochází pak k překladu. O celé problematice jsme napsali článek.

Trvalý odkaz

Domény registrujeme bezprostředně po úhradě objednávky. Nebojte, dlouhé čekání nehrozí. Máme celou řadu platebních metod, takže úhrada bude snadná a rychlá. Doménu tak můžete používat do 5 minut. Někdy je potřeba ještě pár dalších minut vydržet, než se projeví nastavení DNS. Ale žádný strach, tou dobou je doména již vaše a nikdo vám ji nevezme.

Trvalý odkaz

O prodloužení svých domén se prakticky vůbec nemusíte starat. S dostatečným předstihem vám a všem fakturačním kontaktům zašleme výzvu k prodloužení. Pokud ji zmeškáte, tak se ještě párkrát připomeneme, abyste o doménu nepřišli. Jestliže už o doménu nemáte zájem, stačí nás kontaktovat a my ji uvolníme pro někoho dalšího.

Máte možnost aktivovat automatické platby pomocí kreditů. Takže nemusíte platit každou fakturu zvlášť nebo manuálně.

Trvalý odkaz

Naše vychvalovaná podpora je připravena vyřešit jakýkoliv požadavek na e-mailu, telefonu nebo webovém chatu. Nezáleží, jestli hledáte svou první doménu, nebo jste databázový specialista. Vždy pomůžeme.

Určitě ale sledujte náš blog, kde zveřejňujeme užitečné návody nebo novinky. Také v naší nápovědě naleznete spousty odpovědí na své otázky.

Trvalý odkaz

V doménovém světě je velké množství pojmů, které zamotají hlavu i těm zkušenějším uživatelům. V této nápovědě bychom vám rádi některé pojmy vysvětlily.

DNS pojmy:

 • A záznam  - Používá se pro zadání IPv4 adresy do DNS záznamů domény na jaký server má směřovat např. 80.0.0.250
 • AAAA záznam - Stejný princip jako u A záznamu jenom zde se udává IPv6 adresa jako je např. 2001:0:9d38:6abd:2d32:3213:2bfv:75a1
 • MX záznam - Slouží k nasměrování domény na poštovní server např. mail.vas-hosting.cz
 • TXT záznam - Využívá se pro zapsání libovolného textového řetězce do DNS záznamů domény. Nejčastěji se sem zapisuje SPF záznam
 • SPF záznam - Je e-mailový validační systém sloužící jako obrana proti SPAMU. Ověřuje IP adresu odesílatele
 • TTLTime To Live označuje v DNS maximální dobu, po kterou je možné uchovat data v cache pomocného serveru
 • DKIM - Je nástroj umožňující elektronicky podepsat hlavičky odcházejících e-mailů a to pomáhá před spadnutím do SPAMU
 • CNAME - Oznamuje, že daná doména je aliasem pro doménu jinou. Mají společné DNS záznamy, ale obsah ne.

Další pojmy:

 • DNSSEC - Je rozšíření systému DNS, které zvyšuje jeho bezpečnost. Poskytuje jistotu uživatelům, že informace byly poskytnuty správným zdrojem
 • Nameservery nebo také DNS servery - Je hierarchický systém doménových jmen, který si vyměňují informace. Je to taková distribuované databáze síťových informací.

Trvalý odkaz

NSSET je sada name serverů. Name servery ríkají internetu, která DNS platí. Připravili jsme pro vás návod, jak toto nastavení změnit.

Trvalý odkaz

Ano! Webhosting je u nás pro každou doménu, kterou si k nám převedete. Až doménu úspěšně převedete, stačí nám poslat z administrace požadavek, že si přejete k doméně aktivovat webhosting zdarma.

Trvalý odkaz

Ke každé zakoupené doméně získáte malý dárek ve formě webhostingu. Získáte FTP s prostorem 100MB, které navíc podporuje kromě klasického HTML i PHP. To se hodí pro malé prezentační weby s kontaktním formulářem.

Jediné co stačí udělat, je registrovat doménu u Váš Hosting.

Trvalý odkaz

Nastavení klienta

Velmi snadno. Pokud si u nás objednáte hosting + doménu, tak automaticky nastavíme DNS záznamy za vás. Poté stačí do poštovního klienta zadat už pouze název schránka heslo. Všechny ostatní informace si už stáhne z našeho serveru. 

Nebojte. V případě, že je doména jinde se nic neděje. Jen musíte upravit DNS záznamy podle instrukcí, které vám po objednávce pošleme do emailu. V nápovědě poté navštivte článek, jak nastavit emailového klienta.

Doménu můžete převést k nám. Poté bude pro nás jednodušší vám pomoct.

Trvalý odkaz

Přidání poštovního účtu

Založení poštovního účtu naleznete v Nastavení účtu - Akce účtu - Přidat poštovní účet… nebo na Úvodní stránce Thunderbirdu.

Musíte se rozhodnout, zda-li budete používat pro příjem pošty starší POP3 server nebo modernější IMAP, podle toho se bude odvíjet nastavení portů. Používáme výchozí čísla portů - 110 (POP3), 995 (POP3S), 143 (IMAP), 993 (IMAPS) - při testu nastavení se správné porty nastaví automaticky. Ostatní konfigurace je obdobná jako v případě odchozího serveru (adresa, jméno uživatele a heslo).

Založení poštovního účtu
Ukázka konfigurace IMAP (nezabezpečené spojení)

Nastavení účtu
Ukázka Nastavení účtu

Nastavení serveru
Ukázka Nastavení serveru pro IMAP se zabezpečným přihlášením

Pokud chcete mít komunikaci maximálně zabezpečenou, volte vždy zabezpečení SSL.

Nastavení odchozího serveru

Pokud nemáte od vašeho poskytovatele připojení k internetu (providera) určen odchozí server pro poštu, budete muset nastavit náš SMTP server mail.vas-hosting.cz. V hlavní nabídce zvolte Nástroje > Nastavení účtu… a poté na stránce s odchozími servery přidejte do seznamu nový s následujícím nastavením:

 • Název serveru: Váš hosting (libovolný)
 • Adresa serveru: mail.vas-hosting.cz
 • Port: 25, pro zabezpečené SMTPS 465
 • Jméno uživatele: celá e-mailová adresa (např.: nazev@mojedomena.cz)

Doporučujeme nejdříve zvolit způsob zabezpečení, správné porty se pak nastaví automaticky.

Nastavení smtp
Ukázka konfigurace (nezabezpečené spojení)

Pokud Vám poskytovatel připojení určil nějaký SMTP server, je možné, že Vám přes náš server nepůjde pošta odesílat - pak je nutné použít nastavení od vašeho providera (ve smlouvě nebo na jeho stránkách).

Trvalý odkaz

Přidání nového účtu

Přidání nového účtu se provádí pomocí průvodce, kterého spustíte z hlavní nabídky Nástroje > Účty… a volbou Přidat > Pošta…

Do průvodce zadávejte následující údaje:

 • Typ serveru příchozí pošty: buď starší POP3 nebo modernější IMAP
 • Server příchozí pošty: mail.vas-hosting.cz
 • Server odchozí pošty: mail.vas-hosting.cz*
 • Název účtu: celá e-mailová adresa (např.: nazev@mojedomena.cz)
 • Heslo: vaše heslo zadané v Zákaznickém Centru

* Pokud vám poskytovatel připojení určil nějaký SMTP server, je možné, že vám přes náš server nepůjde pošta odesílat - pak je nutné použít nastavení od vašeho providera (ve smlouvě nebo na jeho stránkách).

Ukázky nastavení

Vlastnosti účtu - karta Obecné

Vlastnosti účtu - karta Servery
Ukázka konfigurace pro POP3 a SMTP

Vlastnosti účtu - karta Upřesnit
Ukázka nastavení portů (výchozí nastavení)

Pokud chcete mít komunikaci maximálně zabezpečenou, volte vždy zabezpečení SSL - nutno používat porty 465 (SMTPS) a 995 (POP3S), nebo 993 (IMAPS)

Trvalý odkaz

Nastavení e-mailů

 • POP3 server: mail.vas-hosting.cz
 • IMAP4 server: mail.vas-hosting.cz
 • SMTP server: mail.vas-hosting.cz
 • Uživatelské jméno: celá e-mailová adresa (např. mail@vasedomena.cz)
 • Heslo: vaše dříve zvolené a doufáme, že bezpečné heslo
 • K dispozici jsou zabezpečené protokoly POP3S, IMAP4S, SMTPS, které doporučujeme využívat.

Trvalý odkaz

Po přihlášení do zákaznického centra vyberte sekci domény, a poté v nabídce E-maily. Tím se dostanete ke správě poštovního serveru.
Nyní klikněte na Vytvořit novou schránku, vyplňte jen jméno a heslo a nová schránka je hotová.

Jméno uživatele zadejte jak chcete, aby se lidem zobrazoval e-mail poslaný od vás.

Po vytvoření schránky se vám zobrazí údaje k poštovnímu serveru nebo je naleznete v nápovědě.

Trvalý odkaz

Každou e-mailovou schránku lze přesměrovat na jinou. Znamená to, že pokud vám příjde e-mail a budete mít nastaveno přesměrování, tak se e-mail automaticky pošle do přesměrované schránky.

E-mail můžete také přesměrovat na více schránek, potom se rozešle do všech, které jste zadali. Více schránek stačí oddělit středníkem. (;)

Můžete si zvolit jestli má zůstat po přeposlání na serveru i kopie.

Máte možnost si také aktivovat a nastavit u schránky automatickou odpověď.

Trvalý odkaz

Při posílání e-mailů přes webmail je omezena velikost odesílaných příloh na 10 MB, z desktopového klienta poté 30 MB.

Trvalý odkaz

U každé e-mailové schránky je zapnutý antispam. Podezřelé e-maily jsou při zachycení označeny na začátku předmětu předponou **SPAM**.

Na základě tohoto označení můžete nastavit filtry ve vašem e-mailovém klientu, aby zprávy mazal nebo ukládal do zvláštní složky.

Na našich serverech používáme vlastnoručně upravovaný mailserver Postfix s mnoha dalšími doplňky, které jsme po letech praxe zkonfigurovali do vysoce efektivního mailového řešení.

Pokud budete chtít svoje specifické nastavení typu e-maily z domény @seznam.cz vždy přijmout, e-maily z domény @centrum.cz vždy zamítnout atd., stačí nás kontaktovat. Disponujeme širokou škálou možností.

Trvalý odkaz

Antivir automaticky kontroluje všechny e-mailové schránky na serveru (lze individuálně vypnout). Pokud vám pošle někdo e-mail, který bude obsahovat virus, nebude doručen vůbec.

Antivir spolupracuje s databázemi známých virů. Pokud v nich ještě není uveden nějaký nový virus, může být bohužel doručen. Proto doporučujeme využívat Antivir i přímo na svém zařízení.

Trvalý odkaz

Sender Policy Framework je technologie, které na základě adresy odesílatele e-mailu ověřuje, zda je poštovní server autorizovaný pro odesílání e-mailů pro danou doménu. Díky SPF můžete určit, které servery budou autorizovaný. Všechny ostatní budou zakázány. Pomůže to s důvěryhodností vašich e-mailů a také nebudou padat do spamu.

Pro správné fungování SPF záznamu je potřeba jej zadat do DNS záznamů domény jako TXT záznam.

V našem zákaznickém centru se přihlásíte a půjdete do sekce Přehled domén vyberete si doménu pro kterou chcete SPF záznam přidat a kliknete na DNS.

Vyberete, že chcete přidat TXT záznam a vložíte záznam. ( bez uvozovek)

v=spf1 mx -all“

tento záznam vám zaručí, že všechny servery, které jsou uvedeny ve vašich MX záznamech budou považované za důvěryhodné a to pomůže při přechodu přes spamový filtr.

Další záznam pro přidání důvěryhodných poštovních serverů z IP rozsahu 192.10.0.1 – 192.110.255.255

v=spf1 ip4:192.10.0.1/16 -all“

Po restartu DNS serverů budou DNS záznamy aktivní a vy si je pak můžete otestovat pomocí online nástrojů např. mxtoolbox nebo vamsoft.

Nejčastější chyby naleznete na stránkách projektu OPENSPF.

Trvalý odkaz

Webhosting je hlavně pro hostování webových stránek, ale v ceně jsou i emailové služby. Ty jsou naprosto totožné s email hostingem. Jen na email hostingu nerozběhnete doménu pro hostování webových stránek.

Jinak všechna nastavení, ochrana ale i limity jsou naprosto identické. Včetně technické podpory a zálohování.

Trvalý odkaz

Vše okolo e-mailů

Věděli jste, že jsou zákazníci až 10x ochotnější, vybrat si obchodního partnera v případě, že má profesionální e-mailovou adresu na vlastní doméně? To se vyplatí zcela jistě každému! Navíc s lépe zapamatovatelnou adresou budete propagovat svou značku už jen každým odeslaným e-mailem.

Rozepsali jsme se o této problematice na našem blogu 7 výhod, proč mít e-mail na vlastní doméně.

Trvalý odkaz

K e-mailu se dostanete z mobilu, počítače, notebooku nebo i z prohlížeče pomocí našeho webmailu. Jednoduše odkudkoliv, kde je internetové připojení.

Trvalý odkaz

Velmi snadno. Pokud si u nás objednáte hosting + doménu, tak automaticky nastavíme DNS záznamy za vás. Poté stačí do poštovního klienta zadat už pouze název schránka heslo. Všechny ostatní informace si už stáhne z našeho serveru. 

Nebojte. V případě, že je doména jinde se nic neděje. Jen musíte upravit DNS záznamy podle instrukcí, které vám po objednávce pošleme do emailu. V nápovědě poté navštivte článek, jak nastavit emailového klienta.

Doménu můžete převést k nám. Poté bude pro nás jednodušší vám pomoct.

Trvalý odkaz

Používáme celou řadu technik a nástrojů, které drží SPAM daleko od doručené pošty. Kromě toho je u nás možné nastavit i vlastní politiku, jak pracovat se spamem. Někdo nechce zmeškat žádný e-mail ze specifických domén, někdo by rád nějaké blokoval. To vše u nás můžete nastavit podle vlastních potřeb.

Trvalý odkaz

S limity jsme benevolentní. Umožňujeme založit velké množství e-mailových schránek či jejich aliasů. Také neřešíme, kolik prostoru schránka obsadí. 

Hlavní limit je na celkový obsazený prostor na vaší doméně. Maximální velikost e-mailu je 50 MB. I tak ale nedoporučujeme odesílat příliš velké přílohy, nemusí je přijmout příjemce.

Trvalý odkaz

Samozřejmě. Vše je jen o nastavení. Pokud si omylem nenastavíte např. v Outlooku, že po stažení e-mailu se má ihned smazat, tak dojde k okamžité synchronizaci mezi všechny vaše zařízení. 

Pro úplně nejlepší výsledek doporučujeme používat všude protokol IMAP. Tím se bude pošta ze serveru jen synchronizovat. Na všech zařízeních také uvidíte štítky a příznaky odpovědí nebo přeposlání.

Trvalý odkaz

Jednoduchá administrace, kam se můžete přihlásit pouze pomocí webového prohlížeče. Stačí vědět název schránky a heslo. Poté můžete e-maily číst, posílat, stahovat přílohy nebo konfigurovat nastavení schránky přímo z prohlížeče.

Používáme nejnovější verzi Roundcube: Elastic 1.40. Pro detailnější návody ohledně nastavení schránek koukněte do naši nápovědy.

Trvalý odkaz

Zálohy fungují stejně jako u webhostingu. Každý den v brzkých hodinách provádíme zálohy do geograficky odděleného datacentra. Zálohy máme zpětně dostupné až 30 dní. Pro jejich stáhnutí nebo obnovení nám stačí napsat.

Trvalý odkaz

Pokud máte pouze pár schránek, tak bohatě postačí metoda drag&drop v nápovědě, jak na migrace emailu. Pokud máte schránek více, tak je migrace samozřejmě časově náročnější.

Můžeme doporučit náš spolehlivý a levný mailserver, který má integrovaný nástroj na import emailu. Stačí zadat pouze název schránky a heslo. Naše VPS Centrum už veškeré schránky založí se stejnými hesly a přenese veškerá data vč. složek k nám.

Trvalý odkaz

Email hosting využívá více zákazníků, kteří mají stejnou IP adresu. Nemůžeme riskovat, že se dostaneme zbytečně na blacklist a ohrozíme plynulý chod služby ostatním zákazníkům. 

Pro rozesílání newsletterů můžete využít náš levný mailserver, kde budete mít vlastní IP adresu. Také můžete založit neomezený počet domén a schránek. Mailserver má integrovaný nástroj na hromadný import emailu pro snadnou migraci.

Trvalý odkaz

Otázky k FTP

Připojení na server je možné pomocí protokolu FTP s libovolným programem, který podporuje přenosy FTP protokolem. Pokud nedisponujete žádným programem pro přenos dat, který by vám umožňoval přenos protokolem, zůstává k dispozici naše webftp. Pro přihlášení na server budete potřebovat adresu serveru, uživatelské jméno a heslo. Pokud hledáte nějaký program doporučujeme WinSCP nebo Filezilla.

Jako adresu serveru použijte ftp.vase-vlastni-domena.cz . Uživatelské jméno a heslo jste obdrželi v jednom z prvních emailů popřípadě je můžete nastavit a změnit v zákaznickém centru. Přístupová hesla nejsou z bezpečnostních důvodů nikam ukládána, proto pokud heslo zapomenete, musíte jej změnit.

Připojit se na FTP je možné i pomocí standardního webového prohlížeče. Do adresního řádku stačí zadat adresu ve tvaru ftp://uživatel:heslo@ftp.vase-vlastni-domena.cz . Ve Windows můžete s FTP účtem pracovat jako s běžnou složkou.

Trvalý odkaz

Přístupová jména všech účtů najdete v zákaznickém centru v sekci Domény / FTP. Hesla jsou z bezpečnostních důvod nevratně šifrována, proto pokud heslo zapomenete, musíte jej změnit v nastavení účtu.

Trvalý odkaz

Nastavení klienta

FileZilla je oblíbený open source FTP klient, který můžete zdarma stáhnout na filezilla-project.org

Vytvoření FTP připojení

V nabídce Soubor zvolte Správce míst, kde klikněte na Nové místo. Pole v záložkách vyplňte následovně:

 • Hostitel: ftp.vase-domena.cz
 • Logon type: Normální nebo Zeptat se na heslo
 • Uživatelské jméno: vase-domena.cz
 • Režim přenosu: doporučujeme Pasivní (záložka Transfer Settings)

Ostatní položky není nutné pro správnou funkčnost upravovat nebo nastavovat. Nyní stačí už jen kliknout na tlačítko "Rychlé připojení".

Trvalý odkaz

Total Commander patří mezi nejrozšířenější souborové manažery a je často používán také jako FTP klient.

Vytvoření nového FTP účtu

Z nabídky Síť vyberte položku Připojení k FTP serveru (klávesová zkratka Ctrl+F). Ve správci připojení klikněte na Nové připojení a vyplňte následovně:

 • Název relace: volitelné (vaše vlastní pojmenování pro toto FTP připojení)
 • Hostitel: ftp.vase-domena.cz
 • Jméno uživatele: vase-domena.cz (pro připojení na hlavní FTP účet)
 • Vzdálená složka: nepovinné, např. /www/ pro přístup do hlavní složky webu
 • Místní složka: nepovinné, libovolná složka ve vašem počítači
 • Použít pasivní režim přenosu (doporučujeme, lze ale použít i aktivní)

Ukládání hesla v Total Commanderu může způsobit napadení webu virem, obvzláště na nezabezpečených PC a starších verzích TC. Více informací můžete nalézt například na diskusi Jak psát web.

Ukázka nastavení

Total Commander FTP

Připojení k FTP

Pro připojení k FTP stačí vybrat z nabídky nově vytvořený účet a stisknout tlačítko Připojit. Pokud jste vyplnili adresu vzdálené složky, bude tato automaticky načtena v aktivním panelu, pokud jste vyplnili i místní složku, bude tato načtena ve druhém panelu. Lze si tak ušetřit spoustu času dohledáváním potřebných složek jak na FTP serveru, tak na místním počítači.

Více informací o Total Commanderu naleznete na Wikipedii.

Trvalý odkaz

Vše o hostingu

Při objednávce webhostingu vyberete doménu, pod kterou se budou vaše webové stránky zobrazovat. Po zaplacení faktury vám na našich serverech vyhradíme místo pouze pro vaši doménu. Na vás už je pouze nahrát data na FTP a případně do databáze. O zbytek se postarají naše servery ve špičkovém datacentru, které jsou připojené na internet. Díky tomu mohou zobrazit vaše webové stránky do celého světa.

Stačí objednat webhosting a ten používat pro webové stránky, blog nebo e-shop. Nevíte si rady? S radostí vám kdykoliv pomůžeme. Stačí nás kontaktovat.

Trvalý odkaz

Máte problém s výběrem tarifu nebo služby? Kontaktujte nás a s radostí vám poradíme. Máme ale univerzální webhostingový tarif Lite, kde rozjedete většinu projektů bez problému. 

Zahrnuje důležité služby, jako e-maily, databáze, crony, FTP nebo každodenní zálohování. Pokud plánujete stavět web na redakčním systému, tak doporučujeme náš vyladěný WordPress hosting, kde se staráme o instalaci a automatické aktualizace.

Chystáte náročnější projekt? Pro naše virtuální servery žádný problém. Budete mít naprostou volnost v konfiguraci serveru díky vlastnímu root přístupu. V ceně serveru je i správa našim adminem. Nemusíte se bát, že se o server nezvládnete postarat. Navíc práce s našim VPS Centrem je velmi podobná správě webhostingu. Virtuální servery nabízíme zdarma a bez závazků na 7 dní. Nekupujete tedy žádného zajíce v pytli, ale všechno si pěkně nejdříve vyzkoušíte.

Všechny tarify lze bez problému měnit a upravovat. Pokud webhosting přestane stačit, pomůžeme vám stránky převést na virtuální server.

Trvalý odkaz

Pokud máte web připravený, tak stačí pouze převést data na FTP. V aktivačním e-mailu, jsou přístupové údaje i s podrobným návodem, jak se připojit na FTP. Pokud objednáte WordPress hosting, tak instalaci CMS provedeme automaticky a vy dostanete pouze už přihlašovací údaje.

Budete stránky migrovat od jiného poskytovatele? Máme nejlepší návod, jak na migrace. Naučíte se, jak převádět stránky, databáze nebo emaily pomocí FTP, SSH nebo pomocí Midnight Commanderu

Trvalý odkaz

Vaše první cesta povede do e-mailu, kde již bude úvodní instalační protokol. V něm najdete všechny důležité odkazy a přístupy. Následně můžete navštívit zákaznické centrum. Použijte přitom přístupy z e-mailu. V zákaznickém centru si snadno naklikáte e-mailové účty, databáze nebo FTP.

Poté, co máte všechna přístupová data, stačí nastavit FTP klienta a nahrát potřebné soubory k vaší doméně. Váš web je připraven.

Trvalý odkaz

Každý hosting zahrnuje přesně jednu doménu. Patří k ní databáze, e-mailové schránky a vymezený datový prostor. 

Hledáte hosting pro více domén? Určitě se podívejte na Multihosting. Získáte stejně jednoduché rozhraní jako u webhostingu. Navíc budete mít zaručeně větší výkon a na multihostingu můžete mít neomezený počet domén, databází nebo e-mailu.

Trvalý odkaz

Konfigurační soubor .htaccess na našich serverech lze používat. Můžete jej buď napřímo zkopírovat na FTP nebo lze nastavení vygenerovat v  Zákaznickém Centru jako nastavení Speciálního adresáře. Mezi volbami pro nastavení daného adresáře je i velké textové pole kam lze vkládat pravidla pro mod-rewrite. Je pouze na vás jak si .htaccess upravíte.

mod_rewrite

Pravidla pro mod_rewrite můžete používat bez omezení. Dokumentaci a návod na sestavení pravidel pro modul mod_rewrite najdete na následujících stránkách:

Další konfigurační direktivy v rámci .htaccess jsou také povolené, avšak z důvodu bezpečnosti limitované.

Trvalý odkaz

Každý hostingový program má k dispozici určitou velikost diskového prostoru. Pokud tento prostor není dostačující, stačí napsat požadovaný počet megabytů na technickou podporu a o vše se postaráme. Navýšení je zpoplatněno podle aktuálního ceníku.

Trvalý odkaz

Zákaznické Centrum

Jednoduchá aplikace, která spravuje vaše domény a hostingové programy. Je přístupná pro všechny klienty na adrese centrum.vas-hosting.cz. Celá aplikace je dostupná ve více jazycích a obsahuje rozsáhlou nápovědu.

PostgreSQL Administrace - phpPgAdmin

Své postgreSQL databáze můžete pohodlně spravovat pomocí nastroje phpPgAdmin. Tento nástroj pro správu naleznete na adrese pgsql.vas-hosting.cz.

MySQL Administrace - phpMyAdmin

MySQL databáze můžete obsluhovat buď pomocí robustního nástroje phpMyAdmin nebo jednoduchého a rychlého nástroje Adminer od Jakuba Vrány. Naleznete je na adresách mysql.vas-hosting.czadminer.vas-hosting.cz.

Webmail

Nemáte-li po ruce zrovna e-mailového klienta, vůbec to nevadí. Na posílání a čtení pošty máte 24 hodin denně k dispozici náš webový e-mailový klient RoundCube, dostupný na adrese mail.vas-hosting.cz.

Webftp

Jistě se vám již mnohokrát stalo že jste potřebovali něco na svém FTP a FTP klient jako program nebyl po ruce. Třeba zrovna, když nejste na vlastním PC. Vhod vám přijde náš FTP klient s webovým rozhraním. Stálá adresa Web FTP je webftp.vas-hosting.cz.

Statistiky

Jednoduché statistiky návštěvnosti a přístupů na webu generované pomocí awStats naleznete na adrese stats.mojedoména.tld např. stats.kareldytrych.cz.

Trvalý odkaz

Doporučujeme mít webhosting a doménu u stejného poskytovatele. Hlavně pokud nepatříte mezi zkušené uživatele. Když bude webhosting a doménu u nás, tak vám můžeme pomáhat na obou frontách. To bude pro obě strany nejlepší varianta.

Převod .CZ domén je naprosto zdarma. Máme pro vás připravenou jednoduchou nápovědu, jak převést doménu k nám.

Trvalý odkaz

V ceně webhostingu jsou i emailové schránky. Jejich počet ani velikost nijak neomezujeme. Je pouze na vás, kolik schránek založíte. Naše zákaznické centrum je opravdu jednoduché a intuitivní, tak se nebojte. Nebudete mít problém cokoliv najít nebo nastavit.

Jen se podívejte, jak jednoduše založíte e-mailové schránky nebo jak nastavíte e-mailového klienta. Pokud u nás objednáte webhosting a doménu, tak automaticky nastavíme DNS záznamy, abyste do klienta vložili už pouze e-mail a heslo.

Trvalý odkaz

Máte e-maily u původního poskytovatele a nevíte, jestli je můžete převést k nám? Jde to. V nápovědě najdete jednoduchý způsob, jak převést e-mailové schránky pomocí drag&drop.

To ale není ideální pro větší migrace. Na ty máme v našem VPS Centru připravený nástroj pro import e-mailu. Tam stačí vložit pouze název schránky, heslo a adresu původního serveru. Nástroj sám vytváří schránky na serveru a převede veškeré e-maily bezbolestně k nám. To včetně složek, které jste měli vytvořené.

Trvalý odkaz

V ceně webhostingu máte každodenní zálohy do geograficky odděleného datacentra. Provádíme je v ranních hodinách a zálohy máme k dispozici až 3 týdny zpětně.

Pokud si budete přát zálohu stáhnout nebo obnovit stačí nás kontaktovat a my požadavek zdarma vyřídíme.

Trvalý odkaz

Open source aplikace na Váš hosting

Neustále připraveni na vše? Jako my. Nechceme bránit podnikání v rozletu a proto podporujeme Open Source řešení

Váš hosting jde s dobou, nezůstávejte vzadu ani vy! Na vašem webhostingu lze provozovat celou řadu různých projektů z open-source scény. Díky nim máte i jako laik možnost získat bezplatně, nebo s minimálními náklady, vlastní redakční systém, fórum či blog.

Open Source systémy, neboli zdarma dostupné "hotové" řešení webu, fóra, blogu apod., představují počítačový software s otevřeným zdrojovým kódem. Otevřenost zde znamená jak technickou dostupnost kódu, tak legální dostupnost - licenci software. Díky ní můžete využívat stovky různých veřejně dostupných modifikací nebo open source systémy přizpůsobovat k obrazu svému. Více třeba na wikipedii- open source.

Dovolujeme si vám představit nepatrnou špičku ledovce, ale špičku mezi open source pro váš web, které bezvadně fungují na našich serverech:

WordPress,

pravděpodobně nejpoužívanější open source redakční systém vůbec. Pokud ne, tak minimálně v oblasti blogů ano. Tento publikační systém napsaný v PHP a MySQL má širokou uživatelskou a vývojářskou komunitu, počet jeho stažení se počítá na stovky tisíc. Díky licenci GNU/GPL je tedy kompletně zdarma (je také zdarma šiřitelný či upravovatelný). Jako redakční systém pak obsahuje vše, co je nutné pro správu blogu či webu. Je v něm možné vytvářet články, stránky, uploadovat data na FTP, vkládat obrázky, vytvářet galerie a mnohé jiné.

Oficiální stránky: wordpress.org

DokuWiki,

standardy dodržující, jednoduše použitelná forma Wiki, zaměřená především na vytváření dokumentace všeho druhu. Je cílena na vývojové týmy, pracovní skupiny a malé firmy. Má jednoduchou, ale silnou syntaxi, která dbá na to, aby datové soubory byly čitelné i mimo Wiki a zjednodušuje vytváření strukturovaných textů. Všechna data jsou uložena v obyčejných textových souborech a tudíž není potřeba databáze.

Oficiální stránky: www.dokuwiki.org/dokuwiki

Drupal,

flexibilní redakční systém. Chcete blog? E-shop? Fórum? Korporátní web? To vše Drupal umožňuje díky svému modulárnímu systému. Malé, ale stabilní a rychlé jádro s dobrým rozhraním a moduly, na kterých staví.

Oficiální stránky: drupal.org

Moodle,

softwarový balík určený pro podporu prezenční i distanční výuky prostřednictvím online kurzů dostupných na WWW. Umožňuje snadnou publikaci studijních materiálů, zakládání diskusních fór, sběr a hodnocení elektronicky odevzdávaných úkolů, tvorbu online testů a řadu dalších činností sloužících pro podporu výuky. Moodle běží na Unix, Linux, Windows, Mac OS X, Netware a na jakémkoliv dalším systému, který podporuje PHP. Data jsou ukládána v databázi MySQL, PostgreSQL, MS SQL nebo Oracle.

Oficiální stránky: moodle.org.

Joomla,

profesionální redakční systém určený pro kompletní správu webového obsahu. Obsahuje velké možnství pluginů a dostupných rozšíření, podporuje změny vzhledu, blogy, diskusní fóra, hlasování, kalendář, apod. Joomla disponuje kvalitní základnou vývojářů a přispěvovatelů, je licencována pod GNU GPL a šiřitelná zdarma.

Oficiální stránky: www.joomla.org

Textpattern,     

název dnes již už bohužel ne tak známého CMS, tedy webového redakčního systému pro správu obsahu. Motto Textpatternu zní “flexible, elegant and easy-to-use content management system”. A je to opravdu trefné, jeho možnosti jsou omezené pouze vaším umem, znalostí (PHP, JS) a zkušeností.

Oficiální stránky: textpattern.com

OsCommerce,

internetový obchod, který je možno stáhnout a nainstalovat zdarma. Obsahuje mnoho funkcí a je možné jej dále rozšiřovat pomocí modulů. Výhodou je orientace spíše na uživatele začátečníka.

Oficiální stránky: www.oscommerce.com

 

ZenCart,

profesionální e-shop systém, který poskytuje rozsáhlé možnosti rozšíření při zachování jednoduchého nastavení a používání. Obsahuje inteligentní systém správy šablon. 

Oficiální stránky: www.zencart.com

PunBB,

v PHP vytvořené kvalitní fórum, které lze snadno implementovat do Vašeho webu a nebo jím Váš web tvořit. Kromě PHP vyžaduje také jednu databázi, a to MySQL či PostgreSQL nebo SQLLITE. 

Oficiální stránky: punbb.informer.com

Další otestované aplikace

PhpBB - Open source forum

Magento - Free ecommerce software

Prestashop - Free ecommerce software

Mambo - Open source řešení pro content managment a aplikace

PhpRS - Redakční a publikační systém

Trvalý odkaz

Info k PHP

Safe mode

Na našich serverech safe_mode nepoužíváme.

Open_basedir

Aplikace na jednotlivých doménách jsou uzavřeny do svého adresáře pomocí open_basedir restrikcí. To znamená, že standardně není možné pracovat se soubory z jine domény (třeba pomocí funkcí include(), fopen() či copy()).

Na požádání je možné restrikci pro konkrétní domény upravit.

Trvalý odkaz

Vše okolo plateb

Máme platební bránu, která v sobě integruje celou řadu platebních metod.

Úhradu můžete provést:

 • Bankovním převodem

 • Paypal kontem

 • Platební kartou

 • Pomocí rychlých bankovních převodů realizovaných skrze GoPay.

Můžete si dobít kredit přímo do našeho zákaznického centra a nechat si platit faktury automaticky. Ušetříte práci účetní, nebudete muset platit jednotlivé faktury zvlášť a nebudete muset hlídat expirace. Ve zkratce, je to krásná úspora času.

Trvalý odkaz

Výzvu k úhradě na  prodloužení domény nebo hostingu vám zašleme automaticky e-mailem měsíc před koncem předplaceného období. Splatnost výzvy je 14 dní. Pokud neprovedete úhradu v této lhůtě, tak budeme zasílat další upomínky abyste o své služby nepřišli. Pokud úhrada ani pak nedorazí, tak doména propadne.

Trvalý odkaz

V zákaznickém centru v sekci můj účet / faktury máte možnost prohlížet veškeré doklady, které máte u nás vystaveny. V seznamu dokladů je i stav uhrazení. U každé faktury je možnost kompletního zobrazení s možností tisku.

Trvalý odkaz

Šetříme přírodu. Faktury si u nás můžete pouze zobrazit a stáhnout elektronicky.

Trvalý odkaz

V zákaznickém centru v sekci Můj účet na stránce kontakty. Fakturace můžete vidět a změnit aktuální nastavení fakturačních údajů. Na již vystavených daňových dokladech údaje nelze měnit .

Trvalý odkaz

Jak je to se servery

Servery jsou umístěny u společnosti SuperNetwork, provozovatele sítě SuperHosting. Všechny servery jsou v našem vlastnictví a disponujeme jak náhradními servery, tak širokou škálou náhradních komponent. Poskytujeme tak okamžitý servis s NONSTOP dohledem přímo v serverovně.

SuperHosting kromě nás hostuje mnoho zajímavých projektů českého internetu a poskytuje klientům špičkový servis a maximální konektivitu. Funguje již deset let a od roku 2005 se specializuje pouze na servery a služby postavené nad servery.

Trvalý odkaz

Zálohy jsou v režii zákazníka. Rádi vám ale pomůžeme a aktivujeme službu zálohování do naší druhé serverovny. S VPS Centrem snadno nastavíte zálohy na pár kliknutí na jakýkoliv FTP server nebo Dropbox.

V případě, že necháte zálohování na nás. Tak stačí naspat, co potřebujete zálohovat a jak často. My se o zbytek postaráme. Pro obnovení nebo stáhnutí zálohy nás stačí kontaktovat.

Cena záloh je 10 Kč za 1 GB / měsíc. Například velikost denní zálohy je 5 GB, tak celková cena za měsíc bude 50 Kč. Všechny zálohy ukládáme do geograficky odděleného datacentra, pro co největší bezpečí.

Více o zálohách píšeme v naši nápovědě.

Trvalý odkaz

Správa a konfigurace serveru

Server, aplikace a služby na něm vám rádi připravíme a nakonfigurujeme podle požadavků. Žádné vaše přání pro nás není problém. Nevyhovíme pouze těm požadavkům, které by mohly narušit bezpečnost a provoz serveru.


Můžete omrknout i naše managed servery, kde vám navrhneme a kompletně připravíme celou infrastrukturu. Od instalace, monitoringu až po zálohy a každodenní podporu. 

Trvalý odkaz

Hostingové služby pro jednotlivé domény jsou spravovány obvyklými nástroji - SFTP/SCP, rsync, FTP, phpMyAdmin a dalšími. K databázím je možné povolit vzdálený přístup. Nastavení služeb se provádí přes webovou aplikaci VPS Centrum, ve kterém je také k dispozici přehled provozních charakteristik serveru (vytížení, statistiky). Alternativně můžete využít také ISP Config nebo získat úplně čistou instalaci operačního systému.

Trvalý odkaz

Ve výchozím stavu vždy instalujeme poslední verzi Linuxové distribuce Debian. Pokud pro správu chcete využít naše VPS Centrum, tak je Debian současně jedinou volbou. Dále nemáme problém s instalací Linuxů CentoOS a Ubuntu. Potřebujete jinou? Kontaktujte nás.

Trvalý odkaz

Provoz a vytížení serveru samozřejmě neustále monitorují naši administrátoři. 

Pokud objednáte dedikovaný server s našim VPS Centrem, tak v přehledu můžete sledovat obsazenost serveru, vytížení RAM a CPU. Dokonce vás server upozorní, pokud je velká zátěž nebo dochází místo na disku.

Na serveru budete mít připravené aplikace Munin a Sysinfo, které pomohou s podrobnějším monitoringem služeb a serveru samotného.

Trvalý odkaz

Ano, samozřejmě. Můžete tak server využívat naplno.

Trvalý odkaz

Každý dedikovaný server je připojen 1 Gbps uplinkem do switche bez agregace a omezení rychlosti. Následně je náš traffic v síti Supernetwork o celkové kapacitě 340 Gbps. Navíc traffic nijak neomezujeme.

SuperHosting má kruhovou topologii sítě, veškeré trasy jsou zálohovány v režimu N+1. V případě poruchy jakéhokoliv prvku nebo optické trasy se provoz do 10 sekund automaticky přesměruje na záložní zdroj. Síť je postavena na kvalitních Cisco prvcích.

Podrobné parametry serveru.

Trvalý odkaz

Přenesená data na pronajatých serverech nelimitujeme.

Trvalý odkaz

Máte na výběr ze 2 variant. První varianta počítá s čistou instalací. Poskytneme dedikovaný server v nejkvalitnějším datacentru a vám předáme už pouze root přístup. Můžete si server nastavit a nakonfigurovat podle sebe. V případě problému nás můžete kdykoliv kontaktovat a s radostí vám poradíme.

Druhá varianta počítá s objednávkou dedikovaného serveru s našim VPS Centrem. Díky tomu dostanete připravený server se vším všudy. Na vás už bude pouze aktivovat doménu a nahrát data. Budete mít předinstalované aplikace jako webmail, webftp, aplikace pro správu databází, nakonfigurovaný mailserver a spousty dalšího vč. root přístupu.

Doporučujeme vyzkoušet naše virtuální servery na 7 dní zdarma s našim VPS Centrem. Aplikace i server se budou chovat a vypadat naprosto stejně, jako by to byl dedikovaný server. Poté se změní pouze výkon vašeho serveru.

Trvalý odkaz

Počet domén či webových aplikací, které je možné na serveru provozovat, není explicitně omezen. Počet aplikací, které server dokáže bez problému obsloužit, závisí na jeho systémových parametrech a také na provozní náročnosti daných aplikací.

Trvalý odkaz

Zřízení serveru

Do VPS Centra je možné se přihlašovat jako superadministrátor (root) nebo jako uživatel domény. Uživatel domény má pouze limitované možnosti ke správě, kterými ovlivní jen danou doménu.

Základní prvky VPS centra pro uživatele root (detailně popsané pod obrázkem).

Úvodní obrazovka

 1. Po přihlášení do VPS Centra jako root vidíte seznam domén na úvodní straně.
 2. Použitím formuláře na úvodní straně můžete libovolnou doménu do systému přidat.
  • a. Zvolit můžete libovolné služby níže (třeba jen e-mail anebo vše).
  • b. Formulář k doméně můžete použít opakovaně. Nastavení nebude probíhat duplicitně, pouze se doplní nenastavené služby, popř. dojde k rekonfiguraci.
 3. V přehledu domén můžete doménu ze systému odebrat, zálohovat nebo přenastavit.
 4. Kliknutím na nastavení u dané domény můžete určit:
  • a. Jestli má být mailserver aktivní či nikoli.
  • b. Jestli chcete propagovat DNS záznamy k dané doméně či nikoli.
  • c. Jestli má být webserver pro danou doménu aktivní či nikoli.
  • d. Změnu data expirace.
 5. Kliknutím na položku správa v hlavním menu se dostanete do pokročilé nabídky, kde můžete:
  • a. Restartovat celý server.
  • b. Spouštět, zastavovat, restartovat dílčí aplikace (databáze, FTP, email a další…).
  • c. Odesílat příkazy na příkazovou řádku.
  • d. Konfigurovat zálohování a další části serveru.
 6. Kliknutím na libovolnou službu v pravém menu ji můžete spravovat (platné pro právě aktivní doménu). Dostupné služby jsou:
  • a. FTP,
  • b. E-mail,
  • c. DNS,
  • d. Databáze MySQL, PostgreSQL,
  • e. Cron.
  • f. Datový přehled domény

Trvalý odkaz

Máme platební bránu, která v sobě integruje celou řadu platebních metod.

Úhradu můžete provést:

 • Bankovním převodem

 • Paypal kontem

 • Platební kartou

 • Pomocí rychlých bankovních převodů realizovaných skrze GoPay.

Můžete si dobít kredit přímo do našeho zákaznického centra a nechat si platit faktury automaticky. Ušetříte práci účetní, nebudete muset platit jednotlivé faktury zvlášť a nebudete muset hlídat expirace. Ve zkratce, je to krásná úspora času.

Trvalý odkaz

Záleží hlavně na domluvě. Pokud nemáte speciální požadavky, tak připravíme server ze skladu. Jedná se o nové servery, které pouze čekají na své zákazníky. Nejedná se o žádné použité servery, pro které nemáme využití. Našim cílem je dodat vám spolehlivý a výkonný server, ze kterého budete nadšeni.

S přípravou dedikovaných serveru to není jednoduché, a proto s instalací začneme po uhrazení faktury.

Trvalý odkaz

Ano. Z technického hlediska vyžaduje přechod na jinou variantu s novými parametry pouze restart serveru, který po domluvě provedeme my nebo si jej můžete snadno provést sami.

Trvalý odkaz

Informace o certifikátech

HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) je internetový komunikační protokol, který chrání integritu a důvěrnost dat mezi počítačem uživatele a webem. Uživatelé při používání webu očekávají bezpečí a soukromí. Bez ohledu na obsah vašeho webu vám doporučujeme chránit připojení uživatelů k němu pomocí protokolu HTTPS.

Data odeslaná pomocí protokolu HTTPS jsou zabezpečena prostřednictvím protokolu TLS (Transport Layer Security), který poskytuje tři hlavní vrstvy ochrany:

 1. Šifrování: Šifruje přenesená data, aby byla ochráněna před odposlechem. To znamená, že když uživatel prohlíží webové stránky, nikdo nemůže „odposlouchávat“ jeho konverzaci, sledovat aktivitu na stránkách ani ukrást jeho údaje.
 2. Integrita dat: Data během přenosu nelze pozměnit ani poškodit (ať záměrně, nebo jinak), aniž by to nebylo zjištěno.
 3. Ověření: Potvrzuje, že uživatelé komunikují s požadovanými webovými stránkami. Poskytuje ochranu proti útokům typu man-in-the-middle a posiluje důvěru uživatelů, což firmám přináší další výhody.

Trvalý odkaz

Standardní SSL certifikáty

Jsou nejběžnějším typem SSL certifikátů.

Zabezpečují jednu doménu (např.: www.vas-hosting.cz). Naše standardní SSL certifikáty zdarma zabezpečují jak doménu s www, tak i doménu bez www.

Wildcard certifikáty

SSL certifikáty "s hvězdičkou" zabezpečují celou doménu včetně všech jejich subdomén, například *.vas-hosting.cz zabezpečuje:

 • www.vas-hosting.cz  
 • mail.vas-hosting.cz  
 • centrum.vas-hosting.cz

V případě potřeby zabezpečit více subdomén se tak vyplatí pořídit jediný wildcard certifikát namísto několika standardních SSL certifikátů.

EV certifikáty

Extended validation certifikáty zabarví adresní řádek webového prohlížeče zelenou barvou a k tomu zobrazí i název držitele. Zelený adresní řádek je nepřehlédnutelný, zvyšuje důvěryhodnost webových stránek.

Trvalý odkaz

Získání certifikátu

HTTPS certifikáty od certifikační autority Let´s Encrypt se prodlužují automaticky samy. O nic se nestaráte.

Na certifikáty od klasické certifikační autority zakoupené u nás vám automaticky zašleme výzvu k úhradě na další období a po jejím zaplacení prodloužení zajistíme.

Certifikáty, které jste si zajistili individuálně a my se staráme pouze o provoz, nám musíte dodat.

Trvalý odkaz

Vystavení certifikátu od Let´s Encrypt se děje zcela automaticky na pozadí. Vůbec o tom nevíte. U klasických certifikačních autorit probíhá nejprve generování tzv. CSR žádosti - to zajistíme. Dále probíhá ověření - nejčastěji přes e-mail admin@vase-domena.tld. Po vydání certifikátu zajišťujeme i jeho instalaci. Jak vidíte, u nás to máte téměř bez práce!

Trvalý odkaz

Není potřeba. Většinu činností spojených s certifikáty buď automatizujeme, nebo přímo řešíme.

Trvalý odkaz

Tyto typy certifikátu zahrnují i ověření organizace. To obvykle trvá několik dnů až týdnů.

Trvalý odkaz

Info k Wordpress hostingu

WordpPress je platforma pro snadnou tvorbu blogů a webů. Je to jednoduchá cesta, jak rychle vytvořit web, eshop nebo blog. WordPress patří mezi open-source platformy, které umí řídit malý blog stejně dobře jako velkou firemní prezentaci čítající tisíce stránek. 

Obrovská výhoda WordPressu spočívá v množství webdesignerů a programátorů, kteří snadno zvládají jeho úpravu. Díky spoustě doplňků a vzhledů lze celý web nastavit jen jedním kliknutím bez účasti specialisty. S naším WordPress hostingem se navíc nemusíte obtěžovat s instalací. Navíc aktualizace se provádí automaticky. 

Trvalý odkaz

Na WP hostingu nemusíte řešit instalaci nebo manuálně spouštět aktualizace. Vše se bude provádět automaticky. Vy už dostanete pouze přihlašovací údaje.

U normálního webhostingu dostanete přístup do administrace a po vytvoření FTP přístupů nahrajete data na server. WordPress nebo PrestaShop můžete na tento hosting nainstalovat na kliknutí.

Trvalý odkaz

Ani nemusíte vědět, co to databáze je. Objednáte-li si WordPress hosting, zůstává vaší jedinou starostí tvorba webu a psaní textů. Což vlastně není starost, ale velká zábava!

Trvalý odkaz

Záleží jaké máte přístupy. Na blogu máme obsáhlý článek, jak převést webové stránky, emaily, WP nebo databázi

Po převodu je třeba změnit DNS záznamy na nový hosting. Můžete doménu převést k nám, a s nastavením pomůžeme už my.

Trvalý odkaz

Na vámi zvolené doméně připravíme instalaci WordPressu. Nebudete muset řešit FTP ani databáze. Jen se přihlásíte do administrace. Pro lepší testování bude web k dispozici i na naší subdoméně pomocí alternativní adresy, takže není nutné čekat na změny DNS, převody domén atd.

Trvalý odkaz

Naše vychvalovaná a ochotná podpora čeká na veškeré vaše dotazy - kontaktujte nás skrze e-mail, telefon nebo webový chat. Nezáleží, jestli hledáte svou první doménu, nebo jste databázový specialista. Ptát se může kdokoli, kdykoli a na cokoliv, vždy pomůžeme.

Vždy se ale nejdříve podívejte do naší nápovědy, kde najdete spousty odpovědí a návodů.

Trvalý odkaz

Nemusíte. Veškeré DNS nastavení musíte ale provádět u vašeho registrátora, přesněji poskytovatele DNS serverů. To zjistíte po zadání domény do vyhledávacího boxu na NIC.CZ.

Výhoda mít doménu u nás spočívá v tom, že vám můžeme rovnou pomoci. Nemusíme vás odkazovat na registrátora domény a rychle zjistíme příčinu problému.

Trvalý odkaz

Volejte +420 776 200 137 nebo pište