Domény s diakritikou

Jestli můžete mít doménu, ve které se objevují háčky a čárky? Zajisté!
Díky Internationalized Domain Names (IDN doméně) můžete používat i mezinárodní doménová jména.

Znaky národních abeced v názvu domény nejsou vůbec problém.

Vyladěné, spolehlivé, zabezpečené a výkonné virtuální servery

Jak to vypadá v praxi?

 • Jednoduše si koupíte doménu s běžnou diakritikou, například ve tvaru:
  www.váš-hosting.eu“.
 • Jakmile zadáte adresu v této podobě do prohlížeče, IDN převede veškeré znaky s diakritikou na unikátní tvar adresy.
 • Obsah domény se zobrazí ve vyhledávací liště prohlížeče.
Doména váš-hosting.eu
IDN překlad xn--v-hosting-01a22l.eu

Které koncovky podporují IDN?

 • .com
 • .eu
 • .info
 • .net
 • .org
Registrovat doménu s diakritikou

Jak získat IDN doménu s diakritikou?

Postup je naprosto snadný – v podstatě identický jako u zakoupení klasické domény. Stačí jen ověřit dostupnost požadovaného jména a je-li volné, pak hurá do objednání nové IDN domény.

Převodník IDN tvaru na diakritiku a zpět

Zajímá vás jak bude vaše doména v IDN tvaru vypadat, nebo chcete naopak rozluštit IDN tvar?

IDN překlad xn--v-hosting-01a22l.eu
Doména váš-hosting.eu
 • Autopalace Group
 • Sazka Group
 • Freelo
 • Siko
 • Bauhaus

Co vše k doméně dostanete?

Maximální bezpečí díky HTTPS a DNSSEC

Maximální bezpečí díky HTTPS a DNSSEC

Malý hosting nebo přesměrování v ceně

Malý hosting nebo přesměrování v ceně

Jednoduché rozhraní dostupné i z mobilu

Jednoduché rozhraní dostupné i z mobilu

Maximální servis a pohodlí od naší podpory

Maximální servis a pohodlí od naší podpory

Vše o doménách

Pro převod domén mezi registrátory se využívá tzv. „Auth-ID“ nebo-li autorizační heslo. To je speciální heslo pro doménu, díky kterému můžete kdykoliv změnit registrátora. Poskytnutí takového hesla je u každého registrátora povinné.

Každý registrátor má jiné administrační prostředí, tak doporučujeme zkontrolovat jejich nápovědu. Případně zavolat na technickou podporu. Heslo by mělo přijít na e-mail vlastníka domény nejpozději do 30 minut. Podívejte se do naší nápovědy, jak převést doménu k Váš Hosting.

Pokud chcete u domény spravovat DNS záznamy přes naše rozhraní, tak je nutné změnit Nameservery na naše. Pro .CZ domény stačí napsat NSSET: VASHOSTING. Tuto změnu doporučujeme provést ještě před zahájením transferu k nám. Předejdete výpadkům.

Se změnou Nameserverů vám pomůže současný registrátor vaší domény. Pokud už je doména u nás, máme pro vás nápovědu, jak na to.

Ano! Nabízíme registraci domén s diakritikou. Získáte tak například doménu skvělá-firma.eu. V čem tkví výhoda? Domény s diakritikou můžete využít k ochraně své značky, ale i k běžnému provozu.

.CZ domény bohužel diakritiku nenabízí. Koupit ale jdou. Dochází pak k jejich překladu. O celé problematice jsme napsali i článek.

Domény registrujeme bezprostředně po úhradě objednávky. Nebojte, dlouhé čekání nehrozí. Máme celou řadu platebních metod, takže úhrada bude snadná a rychlá. Doménu tak můžete používat do 5 minut. Někdy je potřeba ještě pár dalších minut vydržet, než se projeví nastavení DNS. Ale žádný strach, tou dobou je doména již vaše a nikdo vám ji nevezme.

O prodloužení svých domén se prakticky vůbec nemusíte starat. S dostatečným předstihem vám a všem fakturačním kontaktům zašleme fakturu jako výzvu k prodloužení. Pokud ji zmeškáte, ještě se párkrát připomeneme, abyste o doménu nepřišli. Jestliže už o doménu nemáte zájem, stačí nás kontaktovat a my ji uvolníme pro někoho dalšího.

Platit můžete i automaticky pomocí kreditů nebo předem uloženou platební kartou. Takže se nemusíte o nic starat a platit každou fakturu zvlášť nebo manuálně. Vše si jednoduše nastavíte v Zákaznickém Centru v sekci Fakturace.


Naše vychvalovaná podpora je připravena vyřešit jakýkoliv požadavek na e-mailu, telefonu nebo webovém chatu. Nezáleží, jestli hledáte svou první doménu, nebo jste databázový specialista. Vždy pomůžeme.

Určitě ale sledujte náš blog, kde zveřejňujeme užitečné návody nebo novinky. Také v naší nápovědě naleznete spousty odpovědí na své otázky.

NSSET je sada name serverů. Name servery říkají internetu, které DNS záznamy platí. Připravili jsme pro vás návod, jak toto nastavení změnit.

Ano! Webhosting je u nás pro každou doménu, kterou si k nám převedete. Až transfer domény úspěšně proběhne, můžete si jedním kliknutím aktivovat webhosting, a to přímo ze Zákaznického Centra.


Ke každé zakoupené doméně získáte malý dárek ve formě "webhostingu". Ve skutečnosti získáte FTP s prostorem 100 MB, které bohatě vystačí na jednoduchý prezentační HTML web s kontaktním formulářem. Navíc podporuje kromě klasického HTML i PHP.

Jediné co stačí udělat, je registrovat doménu u Váš Hosting.

„Chybí zde vaše otázka?
Koukněte prosím do naší nápovědy. Nebo se nám rovnou ozvěte.“
Karel Dytrych
Náš tým zkušených expertů Napište nám