Domény s diakritikou

Lze vlastnit doménu, ve které se objevují háčky a čárky? Zajisté! Díky Internationalized Domain Names (IDN doméně) můžete používat i zmezinárodněná doménová jména. Znaky národních abeced v názvu domény nepředstavují žádný problém.

Jak to vypadá v praxi?

Jednoduše si zakoupíte doménu s běžnou diakritikou, například ve tvaru www.váš-hosting.eu. Jakmile zadáte adresu v této podobě do prohlížeče,  IDN převede veškeré znaky s diakritikou na unikátní tvar adresy. Obsah domény se zobrazí ve vyhledávací liště prohlížeče.

Doména váš-hosting.eu
IDN překlad www.xn--v-hosting-01a22l.eu

Jak získat IDN doménu s diakritikou?

Postup je naprosto snadný - v podstatě identický jako u zakoupení klasické domény. Stačí jen ověřit dostupnost požadovaného jména a je-li volné, pak hurá do objednání nové IDN domény.

Které koncovky podporují IDN?

Ty nejběžnější, tedy: .com, .eu, .info, .net, .org

Chcete doménu s diakritikou?

Registrovat doménu

Převodník IDN tvaru na diakritiku a zpět

Zajímá vás jak bude vaše doména v IDN tvaru vypadat, nebo chcete naopak rozluštit IDN tvar?

Co vše k doméně dostanete?

Technické zázemí Maximální bezpečí díky HTTPS a DNSSEC
9 let na trhu Malý hosting nebo přesměrování v ceně
Na míru Jednoduché rozhraní dostupné i z mobilu
Na míru Maximální servis a pohodlí od naší podpory

Vaše otázky, naše odpovědi

Pro převod domén mezi registrátory se využívá tzv. "Auth-ID" nebo-li “autorizační heslo”. To je speciální heslo pro doménu díky, kterémů můžete kdykoliv změnit registrátora. Poskytnutí takového hesla je u každého registrátora povinné.

Každý registrátor má jiné administrační prostředí, tak doporučujeme zkontrolovat jejich nápovědu. Případně zavolat na technickou podporu. Heslo by mělo přijít na email vlastníka domény nejpozději do 30 minut. Podívejte se do naší nápovědy, jak převést doménu k Váš Hosting.

Pokud u domény budete chtít využívat naše DNS služby, je nutné změnit tzv. "Nameservery" na naše VASHOSTING a připravit veškeré DNS záznamy. Tuto změnu doporučujeme provést, ještě před zahájením transferu k nám. Předejdete výpadkům.

 Se změnou nameserverů vám pomůže současný registrátor vaší domény. Pokud už je doména u nás, máme pro vás nápovědu.

Slovo doména je zažitá zkratka z plného názvu "doménové jméno". Jedná se o unikátní adresu v rámci internetu, která se nejčastěji píše do adresního řádku prohlížeče. Z technického pohledu je hlavní funkcí domény nahrazení složité číselné IP adresy, přiřazené počítačům v Internetu. Lidé si totiž pamatují lépe slova než čísla.

K doméně si u nás můžete pořídit webhosting, postavit web na wordpressu nebo postavíte e-shop na našich virtuálních serverech. K tomu všemu potřebujete doménu. Vše můžete koupit u nás.

Ano! Nabízíme registraci domén s diakritikou. Získáte tak například doménu skvělá-firma.eu. V čem tkví výhoda? Domény s diakritikou můžete využít k ochraně své značky, ale i k běžnému provozu.

.CZ domény bohužel diakritiku nenabízí. Koupit ale lze. Dochází pak k překladu. O celé problematice jsme napsali článek.

Domény registrujeme bezprostředně po úhradě objednávky. Nebojte, dlouhé čekání nehrozí. Máme celou řadu platebních metod, takže úhrada bude snadná a rychlá. Doménu tak můžete používat do 5 minut. Někdy je potřeba ještě pár dalších minut vydržet, než se projeví nastavení DNS. Ale žádný strach, tou dobou je doména již vaše a nikdo vám ji nevezme.

O prodloužení svých domén se prakticky vůbec nemusíte starat. S dostatečným předstihem vám a všem fakturačním kontaktům zašleme výzvu k prodloužení. Pokud ji zmeškáte, tak se ještě párkrát připomeneme, abyste o doménu nepřišli. Jestliže už o doménu nemáte zájem, stačí nás kontaktovat a my ji uvolníme pro někoho dalšího.

Máte možnost aktivovat automatické platby pomocí kreditů. Takže nemusíte platit každou fakturu zvlášť nebo manuálně.

Naše vychvalovaná podpora je připravena vyřešit jakýkoliv požadavek na e-mailu, telefonu nebo webovém chatu. Nezáleží, jestli hledáte svou první doménu, nebo jste databázový specialista. Vždy pomůžeme.

Určitě ale sledujte náš blog, kde zveřejňujeme užitečné návody nebo novinky. Také v naší nápovědě naleznete spousty odpovědí na své otázky.

Máme platební bránu, která v sobě integruje celou řadu platebních metod.

Úhradu můžete provést:

 • Bankovním převodem

 • Paypal kontem

 • Platební kartou

 • Pomocí rychlých bankovních převodů realizovaných skrze GoPay.

Můžete si dobít kredit přímo do našeho zákaznického centra a nechat si platit faktury automaticky. Ušetříte práci účetní, nebudete muset platit jednotlivé faktury zvlášť a nebudete muset hlídat expirace. Ve zkratce, je to krásná úspora času.

V doménovém světě je velké množství pojmů, které zamotají hlavu i těm zkušenějším uživatelům. V této nápovědě bychom vám rádi některé pojmy vysvětlily.

DNS pojmy:

 • A záznam  - Používá se pro zadání IPv4 adresy do DNS záznamů domény na jaký server má směřovat např. 80.0.0.250
 • AAAA záznam - Stejný princip jako u A záznamu jenom zde se udává IPv6 adresa jako je např. 2001:0:9d38:6abd:2d32:3213:2bfv:75a1
 • MX záznam - Slouží k nasměrování domény na poštovní server např. mail.vas-hosting.cz
 • TXT záznam - Využívá se pro zapsání libovolného textového řetězce do DNS záznamů domény. Nejčastěji se sem zapisuje SPF záznam
 • SPF záznam - Je e-mailový validační systém sloužící jako obrana proti SPAMU. Ověřuje IP adresu odesílatele
 • TTLTime To Live označuje v DNS maximální dobu, po kterou je možné uchovat data v cache pomocného serveru
 • DKIM - Je nástroj umožňující elektronicky podepsat hlavičky odcházejících e-mailů a to pomáhá před spadnutím do SPAMU
 • CNAME - Oznamuje, že daná doména je aliasem pro doménu jinou. Mají společné DNS záznamy, ale obsah ne.

Další pojmy:

 • DNSSEC - Je rozšíření systému DNS, které zvyšuje jeho bezpečnost. Poskytuje jistotu uživatelům, že informace byly poskytnuty správným zdrojem
 • Nameservery nebo také DNS servery - Je hierarchický systém doménových jmen, který si vyměňují informace. Je to taková distribuované databáze síťových informací.

NSSET je sada name serverů. Name servery ríkají internetu, která DNS platí. Připravili jsme pro vás návod, jak toto nastavení změnit.

Ano! Webhosting je u nás pro každou doménu, kterou si k nám převedete. Až doménu úspěšně převedete, stačí nám poslat z administrace požadavek, že si přejete k doméně aktivovat webhosting zdarma.

Ke každé zakoupené doméně získáte malý dárek ve formě webhostingu. Získáte FTP s prostorem 100MB, které navíc podporuje kromě klasického HTML i PHP. To se hodí pro malé prezentační weby s kontaktním formulářem.

Jediné co stačí udělat, je registrovat doménu u Váš Hosting.

Volejte +420 776 200 137 nebo pište