← Zpět na všechny články blogu

VPS Centrum 2.45 - Nové logy a lepší správa FTP a MySQL

  • Jaroslav Ludvík
  • 28. 3. 2021
VPS Centrum 2.45 - Nové logy a lepší správa FTP a MySQL

Nové logy

V přehledech přibyly tři nové logy samotného VPS Centra. 

  • System_cmd: V něm se zobrazují operace, které VPS Centrum provádí. Nalézt v něm můžete skripty, které VPS Centrum spouští. Třeba instalace Wordpressu. To se hodí hlavně v případě, kdy chcete ověřit zda skript proběhl v pořádku, popř. proč ne.
  • Event_log: Ten zobrazí historické události typu zaslání chybové zprávy e-mailem. Třeba když selže automatická záloha webu.
  • Login_log: Zobrazuje kdo, kdy a odkud se do VPS Centra přihlásil. V kombinaci se System_cmd logem máte v ruce mocný nástroj na odhalování nepravostí.

Vzdálené přihlášení k databázi

Vzdálené přihlášení k databázi je standardně z bezpečnostních důvodů zakázáno. Pokud se vzdáleně k databázím připojovat nemusíte, tak nastavení nechte jak je. Pokud ano, povolíte ho na klik ve správě serveru. Po tomto globálním povolení potřebujete ještě uživatelský účet s právem vzdáleného přihlášení… 

VPS Centrum

Vyzkoušejte zdarma naši aplikaci pro správu serveru a domén. Budete si připadat jako zkušený administrátor.

Od nové verze můžete jednotlivé IP adresy pro konkrétní MySQL databáze nastavovat z VPS Centra. Dříve bylo nutné jít ještě do například do phpmyadmin a nastavit to tam.

Lepší správa FTP účtů

Komu se nestalo, že vytvořil dodavateli FTP účet a pak na něj zapomněl? Může to být potenciální bezpečnostní riziko. Proto jde nyní jednotlivé FTP účty blokovat/povolovat. To třeba když uvidíte šedivý nepoužívaný účet. Kdy se naposledy účet připojil, zobrazí nová ikonka s hodinami. 

Přemýšlíme i nad funkcí automatické deaktivace. Třeba když se nikdo během 6ti měsíců na účet nepřihlásí. Využili byste?

Automatické odpovědi e-mailů naplánované přes API

Možnost nastavení automatické odpovědi pro e-mailové schránky už přes API nějakou dobu šla. Aktuální verze obohatila API o možnost nastavení odpovědi i plánovat.

Máme super nástroj na migraci mezi servery

Apríl… :) Chystáme ho ale už do další verze… Nyní máme hotovou přípravu ve formě pár skriptů, které dokážou migrovat e-maily a data na jiné VPS s VPS Centrem. Příště už to bude na klik z rozhraní. Toto se hodí při migraci serveru na novou verzi operačního systému.

Zůstaň s námi v kontaktu. Jednou za měsíc posíláme souhrn novinek. Nemusíš se bát, spam neposíláme a můžeš se kdykoliv odhlásit.

Souhlasím se shromažďováním, zpracováním a uchováním osobních údajů ve smyslu ustanovení § 5 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Budeme zpracovávat následující osobní údaje za účelem odesílání newsletterů:

  • e-mailovou adresu

Údaje budeme zpracovávat po dobu 5 let od posledního otevřeného newsletteru.

Svůj souhlas můžete vzít kdykoliv zpět, právo na výmaz, opravu a další svá práva můžete uplatnit na adrese info@vas-hosting.cz.

Více informací o ochraně osobních údajů.

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole: a3Tge0Lbd6Wj4

Hledáte něco?

Volejte +420 776 133 789 nebo pište