← Zpět na všechny články blogu

Novinky ve verzích 2.52 a 2.53

  • Jaroslav Ludvík
  • 27. 10. 2022
Novinky ve verzích 2.52 a 2.53

Jsme nadšeni, že vám můžeme přinést dobré zprávy. Za poslední dobu se nám povedlo vydat dvě nové verze našeho VPS Centra. Co přinášení a jak vám novinky zase o něco usnadní život, se dozvíte na následujících řádcích…

2.52

Snadná změna IP adres

Poslední rok jsme odvedli hodně práce související s usnadněním migrace serverů na novější operační systém. Máme k dispozici migrační nástroj, který se postará o data doslava na pár kliknutí. Odteď je ale velmi snadné prohodit IP adresy mezi starým a novým serverem. Znamená to, že nebude nutné měnit DNS u domén jednu po druhém. Tuto možnost můžete vyžádat na podpoře.

Nápověda u konfigurace Nginx

VPS Centrum má ochranu nastavení konfigurace Apache a Nginx tak, aby jste se vyhnuli nejčastějším chybám. Chybnou konfiguraci nedovolí VPS Centrum uložit. Pokud používáte na svém serveru Nginx, zobrazuje se u konfigurace nápověda.

VPS Centrum

Vyzkoušejte zdarma naši aplikaci pro správu serveru a domén. Budete si připadat jako zkušený administrátor.

Informace o nevystavení Lets Encrypt.

Lepší nápovědy se týká i další novinka. VPS Centrum při generování certifikátu Lets Encrypt zjišťuje pouze, že míří A záznam na doméně na daný server. Pokud ano, nechá certifikát vystavit. To se ale nemusí nutně povést. Důvod se od nové verze dozvíte z logu, který je dostupný přímo z Nastavení kde o certifikát žádáte.

Nastavení konfigurace je vidět okamžitě.

Doteď když jste upravili nastavení v konfiguraci PHP, Nginx a Apache a dali jste uložit, do doby než se konfigurace opravdu uložila, VPS Centrum zobrazovalo původní nastavení. Teď je změna vidět hned.

Oprava migračního nástroje emailů

Skvělý nástroj na migraci emailů pomocí IMAP si už poradí i s hesly obsahující speciální znaky a brutální délkou. 

2.53

API - změna TTL

V API přibyla funkce na změnu TTL nad doménou.

Varování u instalace Wordpressu

Pokud máte více subdomén a instalujete Wordpress pomocí našeho instalátoru ve VPS Centru, tak teď se jen tak nestane, že si svůj web přeinstalujete čistou instalací Wordpressu.

Zůstaň s námi v kontaktu. Jednou za měsíc posíláme souhrn novinek. Nemusíš se bát, spam neposíláme a můžeš se kdykoliv odhlásit.

Souhlasím se shromažďováním, zpracováním a uchováním osobních údajů ve smyslu ustanovení § 5 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Budeme zpracovávat následující osobní údaje za účelem odesílání newsletterů:

  • e-mailovou adresu

Údaje budeme zpracovávat po dobu 5 let od posledního otevřeného newsletteru.

Svůj souhlas můžete vzít kdykoliv zpět, právo na výmaz, opravu a další svá práva můžete uplatnit na adrese info@vas-hosting.cz.

Více informací o ochraně osobních údajů.

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole: d9Yyb2Kek1

Hledáte něco?

Volejte +420 776 200 137 nebo pište