← Zpět na všechny články blogu

Novinky ve verzích 2.52 a 2.53

Jaroslav Ludvík
Jaroslav Ludvík 27. 10. 2022 - 1 min. čtení
Blog

Jsme nadšeni, že vám můžeme přinést dobré zprávy. Za poslední dobu se nám povedlo vydat dvě nové verze našeho VPS Centra. Co přinášení a jak vám novinky zase o něco usnadní život, se dozvíte na následujících řádcích…

2.52

Snadná změna IP adres

Poslední rok jsme odvedli hodně práce související s usnadněním migrace serverů na novější operační systém. Máme k dispozici migrační nástroj, který se postará o data doslova na pár kliknutí. Odteď je ale velmi snadné prohodit IP adresy mezi starým a novým serverem. Znamená to, že nebude nutné měnit DNS u domén jednu po druhém. Tuto možnost můžete vyžádat na podpoře.

Nápověda u konfigurace Nginx

VPS Centrum má ochranu nastavení konfigurace Apache a Nginx tak, abyste se vyhnuli nejčastějším chybám. Chybnou konfiguraci nyní nedovolí VPS Centrum uložit. Pokud používáte na svém serveru Nginx, zobrazuje se u konfigurace nápověda.

VPS Centrum

Vyzkoušejte zdarma naši aplikaci pro správu serveru a domén. Budete si připadat jako zkušený administrátor.

Informace o nevystavení Let’s Encrypt

Lepší nápovědy se týká i další novinka. VPS Centrum při generování certifikátu Let’s Encrypt zjišťuje pouze, že míří „A“ záznam na doméně na daný server. Pokud ano, nechá certifikát vystavit. To se ale nemusí nutně povést. Důvod se od nové verze dozvíte z logu, který je dostupný přímo z nastavení, kde o certifikát žádáte.

Nastavení konfigurace je vidět okamžitě

VPS Centrum doposud nezobrazovalo nové úpravy v nastavení konfigurace Nginx, Apache ani PHP, alespoň ne do doby, než se konfigurace opravdu uloží. Do té chvíle VPS Centrum zobrazovalo původní nastavení. Teď je změna vidět okamžitě.

Oprava migračního nástroje e-mailů

Skvělý nástroj na migraci e-mailů pomocí IMAP si už poradí i s hesly obsahující speciální znaky a brutální délkou.

2.53

API – změna TTL

V API přibyla funkce na změnu TTL nad doménou.

Varování u instalace WordPressu

Pokud máte více subdomén a instalujete WordPress pomocí našeho instalátoru ve VPS Centru, tak teď se jen tak nestane, že si svůj web přeinstalujete čistou instalací WordPressu.

Zůstaňte s námi v kontaktu

Jednou za měsíc posíláme souhrn novinek. Nemusíte se bát, spam neposíláme a odhlásit se můžete kdykoliv...

Karel Dytrych
Tým Váš Hosting
Vyzkoušejte náš trial na týden zdarma

Garance 14denní záruky vrácení peněz

Vyzkoušejte server na týden zdarma

Vyzkoušet server