← Zpět na všechny články blogu

Novinky VPS Centra 2.35

Jaroslav Ludvík
Jaroslav Ludvík 29. 11. 2019 - 3 min. čtení
Blog

V posledním updatu našeho VPS centra jsme zamakali hlavně na cronu a na e-mailech. A co jsme teda přinesli do VPS centra suprového?

Crony jdou odteď zastavovat a spouštět. Nemusíte je hned vymazávat. To se hodí, když chcete cron vyřadit jen dočasně. Crony jdou nově i editovat, takže pokud budete chtít třeba jen přidat nějaký ten parametr navíc, není třeba začínat od začátku. Hodit se může i poznámka, díky které poznáte snáze co který cron dělá.

API pro ovládání cronu

Cron můžete ovládat plně pomocí API. Plánovat i rušit skripty nebo zjišťovat kdy se který volá. 

Přesměrování všech e-mailů domény na jinou doménu

Pokud patříte k těm, kteří mají domény s pomlčkou a bez pomlčky, či slovenskou a českou doménu atp. chcete všechny emaily dostávat do jedné schránky. V minulosti to šlo řešit vytvořením schránek na jedné doméně a každou nechat přeposílat maily na druhou – (na tu aktivní). Teď na to stačí vyplnit jediné políčko. Pokud jsou na doméně již nějaké schránky vytvořené, nebude to mít na ně vliv. To vám dává možnost různých výjimek, které mohou uživatelé požadovat. 

VPS Centrum

Vyzkoušejte zdarma naši aplikaci pro správu serveru a domén. Budete si připadat jako zkušený administrátor.

Přejmenovat emailovou schránku

Občas se stane, že si nějaký zaměstnanec změní jméno. (Z nějakého důvodu v tomto vedou ženy… 🙂 ) Administrátoři z toho mají vždy ještě větší radost než nevěsta. Novou možností přejmenovat email, jim snad zase o něco ulehčíme život.

Když vám server rozesílá spam

V Zákaznickém centru naleznete možnost spustit skript, který analyzuje e-mailovou frontu. Pokud nalezne nějakou schránku, která má ve frontě více než 25 zpráv, vymaže je, schránku přehesluje a výsledek pošle administrátorovi na e-mail. (servery / detaily). Skript také umí rozpoznat, že spam pochází z webového formuláře nebo jiného neošetřeného skriptu.

Přesměrování webu (sub)domény na jinou adresu

Pokud máte například doménu s pomlčkou a bez pomlčky nebo různé tld, je zde pro vás připravena tato novinka. Můžete přesměrovat jakoukoli subdoménu a to kamkoli. V adresáři subdomény se přejmenuje .htaccess aby nás nerušil a vytvoří se nový index.php který se o přesměrování postará. (Přesměrování funguje okamžitě, jen při zkoušení nezapomeňte na cache prohlížeče)

Stažení konfigurace PHP, Nginx, Apache

Obecně doporučujeme měnit konfiguraci Apache, Nginx a PHP jen v případě, že skutečně víte, co děláte.

I když má VPS centrum pojistku proti uložení špatné konfigurace, mistři tesaři ocení možnost konfiguraci si pro jistotu stáhnout… A to ať je to z důvodu verzování v rámci ladění optimální konfigurace nebo možnosti vrátit se zpět na začátek.

Freelo - Nástroj na řízení úkolů a projektů

Přidej se, pozvi svůj tým a klienty, rozděl práci a sleduj, jak se úkoly dají do pohybu.

Snadný import velkého souboru do MySQL

S novou verzí VPS centra také přichází možnost importu velkých souborů do MySQL. Stačí jen zvolit soubor na FTP a název databáze. Tato možnost se také hodí při obnově databáze ze zálohy, kde stačí zvolit den zálohy.

 

Mezi logy se zobrazuje log fail2ban

Novinka, kterou je fajn mít, je přístup do logu fail2ban. Může se vám hodit, pokud se nemůžete například přihlásit na SSH a nevíte proč. V tomto logu lze snadno najít odpověď. Pokud se do logu podíváte, tak vám jistě neunikne, kolik těch pokusů o průnik za hodinu je… Nemilosrdný banovač je ale dál nepustí.  

Zůstaňte s námi v kontaktu

Jednou za měsíc posíláme souhrn novinek. Nemusíte se bát, spam neposíláme a odhlásit se můžete kdykoliv...

Karel Dytrych
Tým Váš Hosting
Vyzkoušejte náš trial na týden zdarma

Garance 14denní záruky vrácení peněz

Vyzkoušejte server na týden zdarma

Vyzkoušet server