← Zpět na všechny články blogu

Novinky VPS Centra 2.37⬅️

  • Jaroslav Ludvík
  • 16. 4. 2020
Novinky VPS Centra 2.37⬅️

Novinky ve VPS Centru 2.37

Připravili jsme pro vás nový update VPS Centra, který  řeší dlouho poptávané funkce jako je filtrování pošty už na serveru nebo VPS Centrum na vlastní doméně. Doporučujeme podrobně prozkoumat i nový update našeho Zákaznického centra.

Vlastní doména pro VPS Centrum

VPS Centrum můžete mít nově na vlastní doméně. Taková maličkost, vám ale umožní do outlooku nastavit místo adresy serveru vlastní doménu. Místo původní adresy xxx05.vas-server.cz můžete mít imap.mujserver.cz.

Také vy nebo klienti se mohou přihlásit do VPS Centra na reprezentativní adrese jako admin.mujserver.cz nebo mujadmin.cz. Lépe to vypadá a lehce si to člověk zapamatuje.

Je ale třeba upravit DNS záznamy, tak aby subdomény směřovaly na nový server.

VPS Centrum

Vyzkoušejte zdarma naši aplikaci pro správu serveru a domén. Budete si připadat jako zkušený administrátor.

  • autoconfig, discover, autodiscover
  • smtp, imap, mail, pop3
  • AAAA záznam a A záznam musí také na server směrovat

Tato funkcionalita je k dispozici na serverech s operačním systémem Debian Buster a novějšími. Naleznete ji pod volbou Správa serveru.

Kdybyste měli potíže s nastavováním, podívejte se na celý návod u nás v nápovědě nebo se nám ozvěte. Rádi vám s tím pomůžeme.

Filtrování pošty již na serveru

Dalším questem, který nám dlouhou dobu ležel na seznamu byla možnost nastavení pravidel pošty rovnou na serveru. Od teď je tato funkcionalita k dispozici pro Debian Buster a novější. Co to pro vás znamená? Dobré zprávy! Hlavně pro zákazníky, kteří se starají o služby svých klientů. Dříve šla e-mailová pravidla nastavit pouze z VPS Centra, jako je přeposílání pošty nebo automatická odpověď atd. Pokud jste se nemohl do VPSC přihlásit, tak nastavení musel provádět pouze člověk s přístupem.

To už teď potřeba není a po změně pravidel, si každá e-mailová schránka může nastavit pravidla samostatně např. ve webmailu Roundcube nebo Outlooku.

Ve VPS Centru v nabídce E-mail klikněte na Nastavení serveru. Druhá volba umožní nastavovat filtry přímo v RoundCube. Pak budou platit nastavení z VPS Centra i z  RoundCube. Takže pozor na duplicity. 

Kromě dříve dostupných funkcí, jako je přeposílání nebo právě automatická odpověď můžete nyní nastavit i pokročilé filtry. Ty můžete nastavovat pro mazání spamu např. pokud předmět nebo obsah zprávy obsahuje určité slovo, tak zprávu automaticky přesune do koše.

Freelo - Nástroj na řízení úkolů a projektů

Přidej se, pozvi svůj tým a klienty, rozděl práci a sleduj, jak se úkoly dají do pohybu.

Můžete si pomoci i při vyřizování objednávek nebo na podpoře. E-mail můžete přeposlat i konkrétní schránce nebo jej přesunout do složky. 

Bezpečnostní aktualizace a jedna drobnost navíc.

Jako každá aktualizace VPS Centra i tato přináší řadu bezpečnostních aktualizací.

Dále jsme zkrátili adresu pro webmail na serverech. Roundcube mail je stále dostupný z adresy /roundcubemail ale také z /mail

Vyzkoušet VPS Centrum

Zůstaň s námi v kontaktu. Jednou za měsíc posíláme souhrn novinek. Nemusíš se bát, spam neposíláme a můžeš se kdykoliv odhlásit.

Souhlasím se shromažďováním, zpracováním a uchováním osobních údajů ve smyslu ustanovení § 5 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Budeme zpracovávat následující osobní údaje za účelem odesílání newsletterů:

  • e-mailovou adresu

Údaje budeme zpracovávat po dobu 5 let od posledního otevřeného newsletteru.

Svůj souhlas můžete vzít kdykoliv zpět, právo na výmaz, opravu a další svá práva můžete uplatnit na adrese info@vas-hosting.cz.

Více informací o ochraně osobních údajů.

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole: v2Oy3z1Idg1Pn

Hledáte něco?

Volejte +420 776 200 137 nebo pište