← Zpět na všechny články blogu

Novinky VPS Centra 2.40 ⬅️

  • Jaroslav Ludvík
  • 15. 10. 2020
Novinky VPS Centra 2.40 ⬅️

A je to venku! Nová verze našeho VPS Centra (2.40) umí mimo jiné zase o trochu líp pracovat s emaily.

Oprava zranitelnosti Nette

Tím hlavním důvodem proč vyšla nová verze je ochrana zranitelnosti Nette. Je to teprve pár dní, kdy byla objevena jeho první zranitelnost. Ta spočívala v tom, že za určitých okolností bylo možné na některých webech pomocí speciálně sestaveného URL pustit kód (RCE). Na našich VPS jsme to opravili globálním zákazem nette.micro. Kdyby ho ale někdo potřeboval, může nám napsat na podporu a my mu ho vrátíme zpět. Toto opatření se týká pouze Apache.

Možnost zrušit Alias

Alias umí udělat to, že se zobrazuje obsah jiné domény, pomocí jiné adresy. To VPS Centrum umí už dlouho, ale teď jde tato funkce zrušit, aniž by bylo nutné odstraňovat celou doménu.

VPS Centrum

Vyzkoušejte zdarma naši aplikaci pro správu serveru a domén. Budete si připadat jako zkušený administrátor.

Děkujeme Danielovi za tip na zlepšení.

Oprava Lets Encrypt

Populární certifikát LE nelze vystavit pro subdomény začínající podtržítkem. VPS Centrum to do této verze nereflektovalo.

Lepší práce s emaily

V dnešní době už je zbytečné dávat limity na mailové schránky v řádech desítek MB.  Odteď začínáme na 250MB a další limit je vždy dvojnásobný.

Podrobnosti nastavení schránky, jde také nově stáhnout pomocí API. A když už jsme v tom byli, tak je jde stejným způsobem i upravovat.

Opravili jsme také upozornění na zaplnění jejich kvót. Mail přijde do schránky majitele i správce serveru pokud se kvótě přiblíží. Děkujeme za nahlášení Radovanovi. Ten nás také přivedl na myšlenku nejviditelnějšího updatu v této verzi. Pokud se schránka blíží nastavené kvótě, tak v přehledu účtu zčervená. Jakou má schránka kvótu nastavenou uvidíte, když najedete myší na hodnotu ve sloupci Data.

Máte také nápad na novou funkci nebo vylepšení. Napište nám to do nápadů. Budeme moc rádi...

Zůstaň s námi v kontaktu. Jednou za měsíc posíláme souhrn novinek. Nemusíš se bát, spam neposíláme a můžeš se kdykoliv odhlásit.

Souhlasím se shromažďováním, zpracováním a uchováním osobních údajů ve smyslu ustanovení § 5 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Budeme zpracovávat následující osobní údaje za účelem odesílání newsletterů:

  • e-mailovou adresu

Údaje budeme zpracovávat po dobu 5 let od posledního otevřeného newsletteru.

Svůj souhlas můžete vzít kdykoliv zpět, právo na výmaz, opravu a další svá práva můžete uplatnit na adrese info@vas-hosting.cz.

Více informací o ochraně osobních údajů.

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole: j0Fhs6Eca6Mb

Hledáte něco?

Volejte +420 776 200 137 nebo pište