← Zpět na všechny články blogu

Report z WordCampu 2018

David Janík
David Janík 1. 3. 2018 - 3 min. čtení
Blog

Pátý ročník WordCampu je za námi a vy se teď můžete s námi podívat, jak to v sobotu 24. 2. probíhalo na VŠE.

Bohužel žádné statistiky zatím k dispozici nemáme, ale u registrace byla fronta snad ještě 30 minut po zahájení. Pořadatelé se snaží každý rok přijít s řešením, které by nás front zbavilo, ale stále nepřišli na nic, co by fungovalo. 🙂

Velkého počtu lidí jsme na m2 využili a rozdávali jsme To-Do listy s motivem Freela. Kde jste měli za úkol splnit pár mini-úkolu a trochu si ten WordCamp zpestřit.

VPS Centrum

Vyzkoušejte zdarma naši aplikaci pro správu serveru a domén. Budete si připadat jako zkušený administrátor.

Přednášky

Konalo se 5 přednášek pro vývojáře a 5 přednášek pro běžné uživatelé a pak jste si mohli vybrat jeden z 6 workshopů. Před tím jste ješte mohli stihnout 5 případových studií, od témat jak sbalit ženu až po Bitcoiny…

Suma-sumárům si pro nás speakři a organizátoři připravili přes 21 různých témat ze kterých jsme se mohli poučit.

Velký zájem v posledních dnech budí nová směrnice EU jménem GDPR a proto není divu, že přednáška Petry Dolejšové zaplnila skoro celou místnost. Kdekoliv je Petra, tak je zábava a návštěvnicí se vždy hezky baví a zapojují se do dění. Stejně tomu bylo i na 11. Affiliate konferenci v Brně.

Z přednášek pro vývojáře jsme zavítali do místnosti, kde přednášel Martin Šimeček o tom jak dostal WordPress do cloudu konkrétně do Azure od Microsoftu. Na přednášce zaznělo spousty užitečných informací a tak doufejme, že se co nejdříve objeví záznam, protože by to vydalo na samostatný článek. Rozhodně zajímavý způsob, jak využít Cloud pro WordPress.

Networking

WordCamp není jenom o přednáškách, ale o skvělé příležitosti potkat lidi, kteří se zajímají o stejné problémy, protože používají stejný redakční systém.

Když jste měl problém, měl jste možnost zavítat do Happines Baru, kde čekal “WordPress Genius”, aby vám pomohl se všemi problémy co vás trápí. Snad si to někdo nespletl s manželskou poradnou. 🙂

Je vidět, že komunita okolo WordPressu každým rokem roste a jsme zvědavý, jestli překoná v návštěvnosti minulý ročník, kdy na konferenci dorazilo 380 účastníků, kteří měli možnost navštívit 14 přednášek a 2 workshopy.

Freelo - Nástroj na řízení úkolů a projektů

Přidej se, pozvi svůj tým a klienty, rozděl práci a sleduj, jak se úkoly dají do pohybu.

Jako už je u konferenci zvykem ne-li pravidlem, tak se zakončují After-party, kde si máte možnost popovídat o WordPressu, marketingu nebo o čemkoliv jiném u vychlazeného piva. Z důvody ochrany soukromí všech účastníků radši žádné fotky zveřejňovat nebudeme. 🙂

Závěr

Bohužel na tento den nezapomene i z toho důvodu, že jsme dostali výprask v hokeji na Olympiádě od Kanady 6:4 a to bohužel nezachránilo ani druhé zlato od Ester Ledecké v paralelním slalomu na snowboardu. WordCamp šatnář Filip Podstavec a Karel Dytrych sledovali utkání z útrob šaten.

Těšíme se co si organizátoři připraví na příští rok a jestli udrží zvyšující se počet účastníků a přednášek.

Pokud jste tento rok chyběli tak doporučujeme sledovat Twitter @WordCampPraha, kde se včas dozvíte o dalších akcích. 🙂

WordPressu Zdar!

Zůstaňte s námi v kontaktu

Jednou za měsíc posíláme souhrn novinek. Nemusíte se bát, spamovat vás nebudeme a odhlásit se můžete kdykoliv...

Karel Dytrych
Tým Váš Hosting
Vyzkoušejte náš trial na týden zdarma

Garance 14denní záruky vrácení peněz

Vyzkoušejte server na týden zdarma

Vyzkoušet server