Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (více informací). Rozumím

← Zpět na všechny články blogu

Seznamte se s Cloudflare - nebudete litovat!

  • David Janík
  • 4. 10. 2018
Seznamte se s Cloudflare - nebudete litovat!

Proč musíte znát Cloudflare

Cloudflare má zatím za sebou 8 let, ale to co dokázal na půdě U.S.A. stojí za poklonu a sundání klobouku. Svůj cíl mají jasný, přinést bezpečný a rychlý web pro každého.

V dnešní době provozovat bezpečný web stojí spousty trpělivosti, know-how a i času, ale díky reverzní proxy od Cloudflare si dokážete spousty věcí zjednodušit nebo zautomatizovat a to dokonce i ve Free verzi.

Zatím Cloudflare operuje ve 152 datacentrech s propustností 15 Tbps a obsluhují požadavky pro 7 milionů webů. Ani se nepokoušejte spočítat, kolik to je požadavků za vteřinu. :-)

Za den to je 60 miliard požadavků na jejich DNS infrastrukturu.

Image

VPS Centrum

Vyzkoušejte zdarma naši aplikaci pro správu serveru a domén. Budete si připadat jako zkušený administrátor.

V čem a jak Cloudflare pomůže?

Jsou to celkem 4 oblasti ve kterých je Cloudflare právem na špici.

Najdete tady základní výčet výhod a pro více informaci doporučujeme navštívit odkazy v titulku.

Performance

Uživatelé jsou stále náročnější, na internetu se pohybuje stále více mobilních telefonů a uživatelská základna na internetu neustále roste.

Přesně v těchto 3 oblastech Cloudflare pomůže.

Nakopne internetové aplikace

Čím je uživatel dál od serveru a čím více dat stahuje, tak se rychlost načítání rapidně sníží, ale díky využívání 152 datacenter máte dosah po celém světě a navýšíte engagement a konverze a zároveň snížíte požadavky na server = více výkonu.

Zpříjemní zážitek na mobilu

Díky různým službám přímo v administraci, dokážete skvěle optimalizovat webové stránky pro mobily na pár kliknutí a díky Content Delivery Network (CDN), jim obsah naservírujte rychle po celém světě.

Online v každém případě

Často se stane, že servery jsou přetížené kvůli nějaké kampani, DDoS útokům nebo výpadkům infrastruktury, ale Cloudflare dokáže odfiltrovat škodlivý provoz, sníží počet požadavků na server a v případě výpadku poskytne offline verzi webu.

Security

Je těžké zůstat up-to-date s posledními novinkami v oblasti bezpečnosti, pokud to nemáte jako plnou pracovní náplň. Nové chyby, útoky a viry se objevují každý den a normální smrtelník nemá šanci si web zabezpečit. Rozhodně ne jednoduše, jako na Cloudflare.

Díky Cloudflaru měl Trump svojí online kampaň poklidnou

Case Study

Skvělá ochrana proti DDoS

Díky proxy může Cloudflare nejdříve traffic přefiltrovat a až potom jej pošle k vám na server. To ušetří spousty potíží a peněz. Hlavně nasazení je opravdu jednoduché a díky zkušenému týmu a spousty dat, je naprostá špička ve svém oboru. Dokazují to i jejich zákazníci: IBM, DigitalOcen, Cisco a Zendesk.

Ochrání před úniky dat

“Ochranná vrstva” pomůže i proti úniku osobních dat zákazníků, jako jsou: přihlašovací údaje, kreditní karty apod.

Útočník musí mít opravdu velké know how, aby se mu podařilo obejít proxy ochranu a takových moc není. Je to tedy dokonalý nástroj, jak odvrátit útok tzv. “Script Kidies”.

Blokuje podezřelé boty

Proxy poskytne i ochranu proti škodlivým botům, kteří se snaží kopírovat content, sbírat e-mailové adresy anebo boty, kteří se snaží prolomit ochranu hádáním přihlašovacích údajů.

Reliability

Cloudflare vyřizuje na celosvětovém internetu 60 miliard DNS požadavků za jeden den a stále roste. Prostor pro chyby tedy nemají, a zároveň to je důkaz o jejich technologickém know how, kterému můžete svěřit funkčnost svých webových stránek. Stejně jako naše virtuální servery s naším VPS Centrem. :-)

Ve všech 152 datacentrech běží i DNS servery, aby dokázali požadavky vyřizovat po celém světě rovnoměrně a zároveň v případě havárie je mohl nahradit další DNS server.

Insight

Uvnitř v administraci najdete i analytické nástroje, které pomohou s identifikací trafiku. Věděli jste, že 20% až 50% veškerého trafficu na stránkách dělají boti?

Dokážete lépe pochopit provoz na vašich stránek, kontrolovat je a zároveň je chránit.

Enterprise Logs

Pro velké zákazníky Cloudflare poskytuje detailní logy, které mají bohaté informace o všech požadavcích na server.

Threats

Díky pokročilé detekci škodlivých požadavků dokáže špatný provoz okamžitě zablokovat a v administraci pak zjistíte, co za hrozbu to bylo a můžete nastavit i podmínky pro povolení tohoto provozu.

Analytics

Dá se to nazvat i jako Google Analytics pro provoz na serveru. Uvidíte co Firewall zablokoval za požadavky, kolik jste ušetřili bandwidthu, odkud na server zákazníci přicházejí a klidně i jak si vedou DNS požadavky.

Audit Logs

Velkým zákazníkům zase umožňuje nakouknout a stáhnout si nejaktuálnější logy pro různé domény pro lepší reporting.

Pro koho tedy je a kolik stojí?

Pro každého a zdarma.

Zní to neuvěřitelně, ale je to tak. Implementace je velice jednoduchá, stačí změnit jenom DNS servery a v jejich administraci naklikat nastavení.

V nabídce najdete samozřejmě i placené tarify , ale pro jednoduché stránky, blog nebo i e-shop to je naprosto dostačující.

WordPress

Miluje Cloudflare, hlavně díky bezpečnostním vylepšením, které dokážou web skvěle zabezpečit. WordPressu škodí hlavně jeho bezpečnostní díry, kterých je dost a je jednoduché je zneužít.

Na to se specializují právě “Script Kidies”. Najdou chybu a pak pomocí botů náhodně zkouší weby, které povolí. Cloudflare je zastaví už při scannování nebo při prvních pokusech o přihlášení.

Chce to hlavně trošku otestovat, abyste zamezili budoucím problémům. Ne každá služba si s proxy rozumí a bude jí možná třeba poladit.

Dokonce máte i plugin pro cloudflare. :-)

Jak probíhá nasazení?

Všechny ty služby zní složitě a jsou velice náročné na implementaci, ale jenom pro Cloudflare. Pro uživatele to je naopak strašně jednoduché.

Stačí se zaregistrovat, přihlásit se a napsat, jakou doménu si přejete přidat, provede se scan, jaké DNS záznamy má doména nastavené a VŠECHNY DNS záznamy se přenesou.

Poslední krok, je změnit DNS servery na společnosti Cloudflare, na konci procesu dostanete instrukce. Jakmile DNS servery změníte, tak změnu v DNS záznamech provádíte už pouze v administraci u Cloudflaru.

Nejlepší služby

DDoS ochrana

DDoS útoky jsou stále na vzestupu a určitě nás v následujících letech nečeká žádná změna, díky milionům IoT zařízení, které jdou lehce napadnout a přiřadit je do botnetu, se budou útoky jenom zvětšovat.

Cloudflare disponuje s neuvěřitelným množstvím dat a zkušeností, které za těch 8 let nasbírali a vám je teď poskytují zdarma. Mají také neuvěřitelnou infrastrukturu, která dokáže “pohltit” i 15x větší DDoS útok, který byl dosud zaznamenán.

Jak funguje proxy Cloudflare

Shared Network Intelligence

S každou doménu, zákazníkem se Cloudflare stává chytřejší v rozpoznávání útoků a vylepšují se i tzv. “IP reputaion”. Proto mají i nadupanou Free verzi, aby mohli sbírat důležitá data a učit se z nich.

Nevyměníte rychlost za bezpečnost

Kvůli bezpečnosti je potřeba spousty různých aplikací a různá nastavení serveru, které brání v jeho využití naplno pro uživatele. Takhle je vše nastaveno na straně Cloudflaru a váš server bude vyřizovat pouze legitimní požadavky = větší úspora.

Content Delivery Network

Know-how na blokování provozu určitě mají, ale jak skvěle umí blokovat, tak umí vaše data přenést po celém světě za zlomek ceny, než u ostatních providerů.

Díky velkému počtu datacenter není žádná cesta pro vaše data dlouhá a navíc k tomu máte i jejich další služby zdarma. Pro nastavení CDN stačí doménu pouze přidat a v administraci následně uvidíte, kolik dat šetříte.

Anonymní DNS servery pro každého

Tenhle Apríl vypustili novou službu pro všechny a zdarma. Jedná se o anonymní DNS servery, které mají pomoct s naší anonymitou a vládám po celém světě ztížit cenzuru.

Např. v Turecku 2014 vláda zablokovala twitter, protože po něm kolovaly dokumenty, které dokazovali korupci tamní vlády a proto zablokovali DNS požadavky pro twitter.com.

Tak místní Ajťáci začali na zdi sprejovat IP adresy DNS serverů od Googlu, aby tenhle zákaz dokázali obejít.

Zdi v Turecku během cenzury twitteru

Nový anonymní DNS server má IP adresu 1.1.1.1. a můžete jej nastavit na jakémkoliv zařízení. Já je mám nastavené naprosto všude. :-)

Návod: Jak změnit DNS servery ve Windows

Služeb mají samozřejmě více, tak je doporučujeme prozkoumat. Možná vám některá z nich zpříjemní život. Do komentářu nám napište, jestli byste měli zájem o podrobnější návod ohledně nastavení Cloudflaru. :-)

Zdroj: Wikipedia, Cloudflare

Hledáte něco?

Volejte +420 776 133 789 nebo pište

© 2019 Váš Hosting s.r.o.