← Zpět na všechny články blogu

VPS Centrum pro programátory

Váš Hosting
Váš Hosting 17. 12. 2018 - 11 min. čtení
Blog

Co potřebuje programátor od svého serveru?

 • rychlost a spolehlivost,
 • aktualizované vývojové prostředí,
 • užitečnou technickou podporu,
 • dostupnou a jednoduchou administraci (i pro klienty),
 • řešit programování, ne server.

Jak mi VPS Centrum pomůže? (Video v článku)

 • Předinstalované služby –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Webserver (Apache i Nginx), PHP, Databáze, e-maily.
 • Předinstalované aplikace –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ webmail, webftp, PHPMyAdmin, Adminer, Munin.
 • ověřené zabezpečení a vyladěné konfigurace pro domény (PHP + webserver).
 • Velká míra automatizace včetně aktualizací.
 • API + dokumentace.
 • Vestavěné zálohy.
 • Omezené přístupy pro klienty.
 • Jiné PHP verze pro každou doménu i subdoménu.

Jak mi Váš Hosting pomůže?

 • Dodáme vyladěný a připravený server.
 • Poskytujeme přátelskou podporu.
 • Pomůžeme s nastavením vývojového prostředí.
 • Zkonzultujeme konfiguraci nebo technologie.
 • Doživotní provize v našem affiliate programu.

Co potřebuje programátor od svého serveru?

Rychlost a spolehlivost

U nás dbáme hlavně na kvalitu, a proto na jeden fyzický server umisťujeme max. 8-10 uživatelů a jeden pár disku sdílíte pouze s 4-5 sousedy. To zajistí rychlost čtení a zapisování dat pro webové aplikace a databáze. Disk je totiž nejčastěji úzkým hrdlem výkonu.

Na serveru už máte naše roky ověřené configy, jak pro Apache nebo Nginx, tak PHP. Klienti si naše konfigurace chválí, obvykle po migraci na naše řešení zaznamenávají zrychlení až o 30%. Navíc je kdykoliv možné nastavení upravit, jak z webové administrace nebo přes SSH díky root přístupu.

PHP u nás běží v režimu PHP-FPM, který je až 3x rychlejší než normální mod_php a navíc si rozumí, jak s Apache, tak s Nginx.

VPS Centrum

Vyzkoušejte zdarma naši aplikaci pro správu serveru a domén. Budete si připadat jako zkušený administrátor.

Díky kombinací PHP-FPM & Nginx nepotřebujete mít zbytečně vysoké parametry serveru. Každý požadavek, který jde na server se obslouží s mnohem méně RAM a CPU. Když se k tomu přičte sdílení fyzického serveru jen s málo sousedy, vyladěné konfigurace, tak je to pekelná kombinace.

Vývojové prostředí

Pro svojí práci potřebujete spousty technologií a aplikací, abyste mohli tvořit a my s většinou máme zkušenosti a už se současným klientům o takové vývojové prostředí staráme a udržujeme.

Ty nejčastější jsou:

 • GitLab + Automatický deploy – Jak nainstalovat GitLab,
 • Elasticsearch / Redis / Rabbit MQ,
 • Mongo DB,
 • Node.js, Python.

Více o technologiích a podporovaných open source aplikacích se dozvíte v parametrech serveru.

Mít u nás server s VPS Centrem přináší celou řadu výhod. Jedna z nich je třeba technická podpora zdarma v rozsahu 60 minut měsíčně. Když nám napíšete, že potřebujete na server nainstalovat MongoDB s Redisem, stačí poslat autorizovaný požadavek z rozhraní a během chvíle můžete ukládat do databáze.

Technologie o které se staráme nebo je instalujeme na servery klientů

Užitečnou podporu

Znáte to, něco se pokazí, nevíte si rady, Google nepomůže a podpora pouze na chatu odkáže na nápovědu, která nic nevyřeší. U nás dbáme na to, aby vám aplikace a webové stránky fungovaly, jak měly. Na podpoře navíc nikdy nenarazíte a vždy se potkáte s někým, kdo umí pomoct. Ať už se jedná o databáze, Linux, WordPress anebo věci okolo programování.

Dostupnou a jednoduchou administraci

VPS Centrum poskytne komfort pro správu serveru, protože se k němu připojíte z jakéhokoliv zařízení připojeného k internetu. To platí klidně i pro klienta, aby vás neotravoval se změnou hesla k e-mailům. Hlavně mít klid na to programování.

Flexibilní webová administrace, tu k serveru lehce nenajdete...A už vůbec ne v češtině.

Řešte programování, ne server

S námi budete mít na programování opravdu klid. Dodáme výkonný a spolehlivý server, k němu jednoduchou, ale účinnou webovou administraci, klienti budou mít možnost si spravovat svoji službu, pomůžeme zprovoznit a udržovat vývojové prostředí a jsme kdykoliv po ruce, když je potřeba s něčím pomoct.

Kromě toho programování se u nás postaráme opravdu o vše.

Freelo - Nástroj na řízení úkolů a projektů

Přidej se, pozvi svůj tým a klienty, rozděl práci a sleduj, jak se úkoly dají do pohybu.

Jak mi VPS Centrum pomůže?

Předinstalované aplikace

Na serveru už najdete předinstalované aplikace pro správu nebo monitoring služeb, které si na VPS vytvoříte.

 • Webmail –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Roundcube,
 • Webftp –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ net2ftp,
 • Monitoring –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Munin,
 • Sysinfo 3.2.x.

Aplikace pro správu databázi

 • PhpMyAdmin
 • PhpPgAdmin
 • Adminer

Hned po instalaci serveru, tak můžete využívat všechny služby a poskytnout je rovnou svým klientům, kteří se můžou ihned přihlásit na webmail.

Nástroje + ovládání jednotlivých služeb

Jednoduše z administrace můžete služby i restartovat nebo zastavit.

V nástrojích najdete i odkaz na stránku PHP info, která zobrazí celkovou konfiguraci PHP na vašem serveru.

Aplikace pro monitoring

phpSysInfo

je lehce upravitelný PHP skript, který zobrazuje přehledně informace o běžícím systému. Hlavně informace o souborových systémech, operační paměti RAM, zatížení CPU anebo podrobné info o procesorech na serveru.

Podrobný přehled využití serveru

Munin

Je mnohem podrobnější monitorovací aplikace, zjistíte např. latency zapisování dat na disk, propustnost firewallu anebo využití CPU a to všechno v intervalech – denních, tydenních, měsíčních nebo ročních.

Mnohem podrobnější přehled o dění na serveru

Přehled ve VPSC

Krátký přehled najdete i v administraci, je tam statistika za poslední měsíc, ohledně průměrného vytížení CPU a RAM + datové obsazení všech domén (pouze FTP, databáze,email).

Rychlý přehled v našem VPS Centru

Intuitivní a užitečná webová administrace

Spoustu věcí dokážete provést pohodlně z webové administrace. Do VPS Centra jsme propašovali konfigurační soubory pro Apache, Nginx a PHP. Takže měnit konfiguraci je velmi rychlé a snadné. Můžete buď upravit konfiguraci konkrétní domény anebo změnit šablonu pro budoucí nové domény. Jak prosté.

Šablony pro konfigurační soubory

Logy

Ani pro logy se nemusíte přihlašovat na SSH. Stačí jít do sekce Přehled > Logy, a vybrat si, které logy zrovna potřebujete. Najdete zde error a access logy k jednotlivým doménám a pak logy pro celý server jako: ftp, mail, mysql  a PHP. Při hledání se zvýrazní i syntaxe.

Logy dostupné z webového prohlížeče

Snažili jsme se hlavně zachovat jednoduchost a aby vytvoření a spravování služeb bylo intuitivní. Nenajdete tam tedy tlačítko na všechno, ale díky tomu dokážete server spravovat bez toho, aniž byste musel navštívit naší nápovědu. To zase oceni např. vaši klienti, kteří si jednoduché věci, jako je úprava DNS nebo spravování e-mailů zařídí bez nervů sami.

FTP root

Na serveru si určitě zamilujete tento účet. Jediný FTP účet, který vidí pod všechny domény a nemusíte se přihlašovat pod jiný účet, když chcete mezi složkami s doménami častěji cestovat a něco tam např. upravovat. Stejně může fungovat i SSH, když použijete např. program WinSCP.

Nejpohodlnější FTP účet na světě

Pro každou doménu můžete mít jinou konfiguraci webserveru a PHP. Navíc každá doména může mít i jinou verzi PHP a dokážete si svoje portfolio krásně přizpůsobit bez žádných komplikací.

Vysoká míra automatizace

 • Automatické nastavení DNS záznamů
 • Dokonale přednastavené e-maily (webmail, DKIM, SPF, autokonfigurace)
 • Let´s Encrypt – vystavení a prodlužování certifikátu
 • Hlídání místa, vytížení, mail fronty.
 • Instalátor WordPressu + Prestashopu

Automatické nastavení DNS záznamů + E-maily

Znáte to, koupíte si doménu, dostanete e-mail s několika záznamy a musí je ručně nastavit a teď přesně nevíte co a jak. 

U nás, když si koupíte doménu z VPS Centra nebo ze zákaznické adminsitrace, tak automaticky všechny DNS přednastavíme. Jestli doménu objednáte z adminsitrace serveru, tak nastavíme A záznamy na IP adresu serveru, přednastavíme MX záznamy, a dokonce i SPF bude připravené. Budete mít připravené i záznamy, kvůli kterým stačí do em. klienta zadat pouze schránku + heslo a schránka se přidá.

Ukazkové nastavení DNS záznamů od nás

Jediné, co se musí aktivovat je DKIM u konkrétní domény a tento záznam musíte pak do DNS zařadit sami.

V administraci si už jenom založíte schránky a můžete je okamžitě používat, nebo napsat klientovi ať se přihlásí na předinstalovaný webmail.

Let´s Encrypt

Na serveru je předinstalovaný certbot, takže vystavování certifikátu pro každou doménu na serveru je otázka jednoho kliku. To stejné platí i pro jeho obnovování. Certifikát se musí každé 3 měsíce obnovovat, to si naše administrace hlídá a pokud se certifikát nepodaří obnovit, tak správce e-mailu dostane zprávu.

Můžete certifikat vystavit i pro subdomény. Stačí jenom na FTP vytvořit složku s názvem subdomény a v adminsitraci pak zaškrtnete, že chcete vystavit certifikat i pro tyto subdomény. Můžete jich mít až 100. Doporučujeme náš článek o Let´s Encryptu u nás.

Interní monitoring

Náš server je i velice chytrý a dokáže si pohlídat spousty věcí. Začněme třeba místem u jednotlivých domén. Každé doméně můžete nastavit „limit“ kolik může využívat místa a pokud se k tomu limitu bude blížit, správce serveru dostane upozornění. To je vše, žádné omezení nebo znefunkčnění webu.

Pak si dokáže pohlídat celkově místo na serveru. Pokud dojde na serveru místo, tak nastane velký problém a celý server může spadnout.

Server si sám pohlídá i vytížení operační paměti (RAM) nebo CPU a pokud to bude nad zdravý rámec, tak dostanete e-mail, abyste situaci prověřili a případně vyřešili. Jakmile si server šahá do SWAPu, tak se systém neuvěřitelně zpomalí.

Také se nestane, že by na serveru došli inody (soubory). Za prvé tam máme skript, který promazává php_session a pokud se budete bližit ke svému maximu, tak budete informování e-mailem, abyste mohl situaci ihned řešit. V administraci můžete nastavit také automatické navýšení serveru.

Hlídáme i e-mailovou frontu, občas se stane, že někdo zneužije formulář nebo prolomí heslo k e-mailové schránce, a tak se snažíme předejit blacklistům, tím že stopneme SMTP dřív, než se dostanete na blacklisty. Bohužel ne vždy, tomu dokážeme zabránit.

Bezpečnostní aktualizace se provádí také automaticky, jakmile k dané aplikaci/distribuci vyjde. Celkově ohledně bezpečnosti doporučuji náš článek VPS Centrum + Bezpečnost.

Instalátor WordPressu + Prestashopu

Není těžké tyto open source systémy nainstalovat, ale pokud je můžete vytvořit na jeden klik, tak si vždy vyberete tu rychlejší variantu. Nemusíte zakládat žádné databáze, upravovat configy, jen se WP nainstaluje a na e-mail dostanete potřebné údaje, které můžete přeposlat třeba klientovi.

API s přehlednou dokumentací

S našim API si můžete vyvinout bez problémů vlastní administrační rozhraní třeba pro klienty nebo si aspoň nějaké věci zautomatizovat.

API key získáte po přihlášení do našeho VPS Centra a bude fungovat jako heslo. Ověřování probíha totiž pomocí HTTP Basic autentizace.

Všechny funkce jsou popsané v naší přehledné dokumentaci na Apiary. Budeme rádi, když nám budete psát, co nám v API ještě chybí ať to můžeme vylepšit. 🙂

Dokumentace k API v Apiary

Vestavěné zálohování

Automatické zálohování

Bez záloh se na internetu fungovat nedá. Proto máte na VPS připraven jednoduchý formulář, kde si dokážete nastavit, kdy se mají zálohy provádět, jestli má zahrnovat i data e-mailů anebo jestli chcete vyloučit nějaké složky, třeba /tmp nebo /logy.

Pak už jenom zadáte potřebné FTP údaje a po úspěšném otestování jsou zálohy nastavené. Pokud se nepovede zálohu vytvořit/nahrát, tak bude informován správce serveru.

Zálohy doporučujeme ukládat na jiný server či FTP, než kde jsou zálohy vytvářeny. Když se něco pokazí na produkčním serveru, kde jsou uložené zároveň i zálohy, tak…

Automatické zálohování implementované na VPS

Můžete se také domluvit s námi, a my budeme provádět zálohy do geograficky oddělené serverovny. K těmto zálohám máme přístup pouze my a vydáváme/nahráváme je na požádání. Cenu a podrobnější informace píšeme v naší nápovědě.

Ruční zálohování

V administraci máte i možnost na jeden klik vytvoříte okamžitý dump jedné konkrétní domény nebo databáze. Link ke stáhnutí obdržíte okamžitě na e-mail.

Celkové zálohy na jeden klik

Snažili jsme se zachovat jednoduchost a aby správa služeb byla intuitivní. Nenajdete tam tedy tlačítko úplně na všechno, ale díky tomu server ovládnete i bez nápovědy. To ocení např. i vaši klienti, kteří si jednoduché věci, jako je úprava DNS nebo správa e-mailů zařídí v klidu sami.

Affiliate program s doživotní provizí

Na závěr doplníme, že programátoři u nás oceňují kromě serverů a podpory také náš affiliate program. Stačí svým klientům doporučit naše spolehlivé servery a získáte 10% provizi, která se počítá každý měsíc dokud je server v provozu.

Vyzkoušet VPS na 7 dní zdarma

Zůstaňte s námi v kontaktu

Jednou za měsíc posíláme souhrn novinek. Nemusíte se bát, spamovat vás nebudeme a odhlásit se můžete kdykoliv...

Karel Dytrych
Tým Váš Hosting
Vyzkoušejte náš trial na týden zdarma

Garance 14denní záruky vrácení peněz

Vyzkoušejte server na týden zdarma

Vyzkoušet server