← Zpět na všechny články blogu

Vydělávejte spolu s námi ve štědrém affiliate programu

David Janík
David Janík 25. 1. 2018 - 9 min. čtení
Blog

Nedávno jsme spustili náš vlastní Affiliate program, který vám dává možnost výdělku za každého přivedeného uživatele, který si u nás zaplatí hosting nebo server.

Na rozdíl od většiny ostatních programů nevyplácíme provizi po dobu prvního roku, ale po celou dobu spolupráce. Věříme, že tak je to správné a výhodné pro obě strany.

Jak to funguje?

„Doporučíte náš hosting či server > Zákazník službu objedná a zaplatí > Získáte pravidelný měsíční příjem.“

Ptáte se kolik? Navždy od nás máte 10 % z každého serveru nebo hostingového tarifu, kterou vaši zákazníci zaplatí.

VPS Centrum

Vyzkoušejte zdarma naši aplikaci pro správu serveru a domén. Budete si připadat jako zkušený administrátor.

Je to ideální příležitost pro vývojáře, freelancery nebo agentury, které se starají o více webů svých zákazníků a pravidelně jim přibývají další. Takže pokud máte více zákazníků, tak měsíčně to už je zajímavý pravidelný příjem. 

Ten můžete využít na prodloužení serveru anebo nám vystavit fakturu.

Koncový zákazník má s námi přímý vztah, nemusíte tak řešit technickou podporu, potíže nebo fakturaci.

U nás máte čistou hlavu.

Jak začít?

Pokud u nás již máte nějakou službu nebo doménu, tak první krok je už za vámi. 🙂

Už totiž máte zákaznický účet a stačí si provizní systém v zákaznickém centru jedním klikem aktivovat.

Pokud u nás nemáte žádnou službu, je potřeba se zaregistrovat.

Freelo - Nástroj na řízení úkolů a projektů

Přidej se, pozvi svůj tým a klienty, rozděl práci a sleduj, jak se úkoly dají do pohybu.

Registrace do Provizního Systému

Co všechno najdete v affiliate sekci?

Hlavně propagační materiály, hned po aktivaci se zobrazí hlavní stránka affiliate programu, kde najdete vaši unikátní URL adresu, slevový voucher a už připravené reklamní bannery, které si jednoduše zkopírujete.

Samozřejmě tam najdete i statistiky návštěvnosti v jednotlivé dny s možností exportu do CSV.

Také budete mít k dispozici seznam objednávek, kde uvidíte důležité informace o objednávce, kterou váš návštěvník provedl.

Nejdůležitější sekce, je samozřejmě ta, kde se generují faktury za získané provize.

Jak a proč nás propagovat?

S námi může začít opravdu každý a to během chvilky. Dokonce i tu doménu s WordPressem vám hned dodáme. 🙂

Jakmile se přihlásíte do zákaznického centra a vstoupíte do sekce “Provizní Systém”, kde bude vaše hlavní stanoviště ohledně vašich affiliate aktivit. Najdete zde propagační materiály, který vám pomůžou s naší propagací.

U nás jsou 4 hlavní způsoby jak nás můžete propagovat a získat tak provizi.

Unikátním Affiliate odkazem

V zákaznickém centru budete mít připraven unikátní odkaz ve tvaru www.vas-hosting.cz/?ref=XXX. Návštěvník, kterého přivede na náš web a provede objednávku klidně i po 60 dnech, tak vám provizi započítáme. Link můžete umístit na diskusní fóra, sociální sítě nebo poslat kamarádům/kolegům. Hlavně žádný spam!

Pomocí slevového voucheru

V zákaznickém centru najdete i slevový voucher na 1%, který můžete předat svému klientovi nebo všem návštěvníkům vašeho webu a kdokoliv projde objednávkou, získá slevu a vy dalšího zákazníka na seznam. Pokud jich přivedete dost, tak vám slevu na voucheru navýšíme. 🙂

Pomocí banneru

Připravili jsme pro vás i bannery, které najdete v zákaznickém centru (Kde jinde :-). Můžete je umístit na svoje webové stránky, zaplatit reklamu na ostatních webových stránkách nebo rovnou v reklamních sítí. (AdWords, Sklik apod.)

Klasické doporučení

Chápeme, že obchody se uzavírají různě, nejen na internetu. Pokud se domluvíte se svým klientem na umístění a instalaci serveru, stačí nám dát dopředu vědět, že firma XY provedla objednávku na vaše doporučení a přiřadíme zákazníka pod váš účet. Tato forma je dostupná pouze pro objednávky serverů.

Jak probíhá výplata provizního účtu?

Každé 3 měsíce vám náš systém přepočítá počet zákazníků a výši provize za dané 3 měsíce. Tu následně přičteme k proviznímu kontu a jakmile bude větší než 500 Kč, tak se zpřístupní možnost výplaty. Ta probíhá klasickou úhradou faktury.

Navíc bonus za novou registraci do provizního systému je 200 Kč.

Příklad: Máte na svém účtu 2 zákazníky, kteří si platí VPS profi za 1080 Kč / měsíc. Z každého serveru je 10% provize. To je 108 Kč. Čtvrtletní provize je tedy:

108*2*3 = 648 Kč.

Za rok celkem 2592 Kč.

Registrace do Provizního Systému

Proč si zákazníci vyberou právě nás?

Našim hlavním cílem je lidem co nejvíce usnadnit práci se servery a doménami. Hlavně proto jsme vyvinuli naší jedinečnou administraci VPS centrum, kterou dodáváme ke všem našim serverům zdarma.

Na trhu jsme už přes 10 let a s hostováním webových služeb máme plno zkušenosti. Zákazníkovi, vždy doporučíme nejlepší řešení pro jeho konkrétní projekt. Po domluvě samozřejmě, vše na serveru připravíme a poučíme.

Máme za sebou spousty úspěšných projektů, díky kterým lidem usnadňujeme život. 🙂

Jak tedy začít?

Možností jak začít je opravdu spousta, vždy je důležité si nejdříve říct, přes jaký kanál budu návštěvníky posílat a hlavně i kam. Podle toho upravit svojí strategii.

Dobře fungují osobní blogy nebo stránky, které se soustředí na recenze služeb nebo i tzv. porovnávače můžou mít velký úspěch. Poslední dobou jsou také oblibené kuponové weby.

Snažte se dát projektům přidanou hodnotu a snažit se ušetřit peníze nebo čas vašich uživatelů.

  1. SEO – Search Engine Optimilazation – Budete vydávat spousty kvalitního obsahu, vyhledávače zalistují vaše stránky a bude zdarma zobrazovat návštěvníkům vaše stránky ve vyhledávání.
  2. PPC – Pay Per Click – Můžete si zaplatit reklamu v reklamních a obsahových sítí, jako je např. Google – AdWords, Seznam.cz – Sklik – na Facebooku.
  3. Social Media – Pomocí sociálních profilů dodávat zajímavý, vtipný nebo poučný obsah, který dokáže zaujmout uživatele i bez placené reklamy.

Můžete si tedy vybrat, jestli chcete mít vlastní webové stránky anebo k nám budete posílat traffic jenom přes PPC kampaně. Každá varianta má své pro i proti. Záleží co nejvíce vyhovuje vám a vašim možnostem.

Pomocí PPC kampaní dosáhnete rychlejších výsledků, ale budete muset vždy investovat další peníze do dalších kampaní. Taky spustit vlastní a výdělečnou kampaň není pro začátečníka jednoduché, ale není to nemožné.

Pokud vytvoříte vlastní stránky s přidanou hodnotou pro uživatele, tak budete dostávat v budoucnu návštěvníky zdarma díky SEO. Budete mít také kam odkazovat ze svých sociálních profilů anebo i PPC kampaní.

Projekt budete mít hlavně pod svojí kontrolou a budete ho moct kdykoliv prodat nebo pozměnit jeho směr.

Jak na vlastní stránky?

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak začít, je si zakoupit doménu a webhosting.

Pokud máte v plánu projektů spustit víc, tak už od začátku se vyplatí jak finančně, tak i výkonově pořídit vlastní virtuální server. Se vším samozřejmě pomůžeme. 🙂

V naší administraci si jednoduše nainstalujete WordPress na jedno kliknutí, vyberete si šablonu, která bude projektu nejvíce vyhovovat a je “hotovo”.

Pak už záleží jenom na vás, jak naplníte stránky obsahem a jak kreativně jí budete v internetovém světě propagovat.

Jak se zlepšovat?

Samozřejmě jeden článek z nikoho profíka a boháče hned neudělá a je potřeba tomu věnovat čas, jak na studium, tak i vytváření kvalitního obsahu a kampaní.

Připravil jsem pár zdrojů, které vám pomůžou se začátky a doporučuji si je v klidu přečíst.

68 zdrojů informaci o affiliate marketingu – Nejdete zde nejlepší české affiliate blogy, twitterové účty, affiliate katalogy anebo provizní sítě.

Za nás určitě doporučujeme:

Affilak e-book – osvětlí základy affiliate marketingu.

Váš-hosting.cz – Report z 11. Affiliate konference v Praze.

affilblog.cz – Blog Františka Szabo, který píše nejstarší blog o affiliate v Čechách. Doporučujeme projít celý, najdete zde spousty skvělých seriálů a návodů z první ruky.

affilak.cz – Výborný magazín s informacemi ze světa affiliate.

josefkroupa.cz – Blog Josefa Kroupy o jeho začátcích a úspěších s affiliate marketingem.

wplama.cz – Vše kolem WordPressu, novinky, články a návody

Nástroje, které se můžou hodit:

Feedly – Jednoduchá a přívětivá RSS čtečka, kde si můžete ukládat svoje oblíbené zdroje, aby vám už žádný užitečný článek neutekl.

Freelo – Skvělý český nástroj na správu projektů a úkolů, který je navíc zdarma. Díky Freelu vám už žádný úkol nikdy nevyšumí.

Hootsuite – Nástroj pro správu více sociálních profilů. Můžete vytvářet streamy z kličových slov nebo #hashtagu a lépe se tak spojit s potencionálními fanoušky.

Collabim – SEO nástroj díky, kterému dokážete měřit pozice klíčových slov, monitorovat konkurenci, analyzovat webové stránky a mnohem více. 

25 Headlines – Tento nástroj vám pomůže vybrat nejlepší titulek k článku nebo do předmětu k newsletteru.

Keyword Everywhere – Chcete vidět hledanost slov na Googlu a Youtube? Tak Keyword Everywhere je přímo pro vás.

Kdybyste měli jakýkoliv dotaz, tak nám můžete napsat na marketing@vas-hosting.cz.

Těšíme se na spolupráci. 🙂

Zůstaňte s námi v kontaktu

Jednou za měsíc posíláme souhrn novinek. Nemusíte se bát, spam neposíláme a odhlásit se můžete kdykoliv...

Karel Dytrych
Tým Váš Hosting
Vyzkoušejte náš trial na týden zdarma

Garance 14denní záruky vrácení peněz

Vyzkoušejte server na týden zdarma

Vyzkoušet server