← Zpět na všechny články blogu

Dvoufaktorové ověření a hromadná správa domén

Jaroslav Ludvík
Jaroslav Ludvík 20. 4. 2020 - 4 min. čtení
Blog

Sociální distancování ani karanténa, vývoj vašich oblíbených služeb nezastaví. Spíše naopak! Měli jsme pár věcí rozdělaných a díky okolnostem jsme se do toho pustili s plnou polní. A výsledkem jsou dva nadupané updaty! 

Jeden, který zrovna čtete, a který je o Zákaznickém centru, kde spravujete své domény, webhostingy i servery. Druhý update je o našem VPS Centru.

Přivítejte dvoufaktorovou autorizaci (2FA)

Už dlouho viselo v našem idea listu dvoufaktorové ověřování. Jedna se o vylepšený prvek bezpečnosti pro přihlášení do administrace. Odtud můžete veškeré služby spravovat a mazat. Nikdo cizí by sem přístup mít neměl a i kdyby získal jméno a heslo, tak díky 2FA bude mít problém se přihlásit.

Zákaznické centrum si totiž propojíte s vašim telefonním číslem. Pokaždé, když se budete chtít přihlásit, přijde vám na telefon SMS s unikátním kódem. Teprve až po vložení kódu se dostanete do administrace.
Pro aktivaci stačí na úvodní stránce kliknout na Změnit údaje a dále Nastavení.

VPS Centrum

Vyzkoušejte zdarma naši aplikaci pro správu serveru a domén. Budete si připadat jako zkušený administrátor.

Pak se stačí už jen odhlásit a při novém přihlášení bude Zákaznické centrum vyžadovat krom hesla také kód z SMSky. 

Log přihlášení:

Zašli jsme ale ještě o něco dál. Na stejném místě jako nastavení 2FA najdete i podrobné logy přihlášení.

Kredit na titulní stránce

Pokud vám dochází kredit, vidíte to na hlavní stránce po přihlášení do Zákaznického centra.

Freelo - Nástroj na řízení úkolů a projektů

Přidej se, pozvi svůj tým a klienty, rozděl práci a sleduj, jak se úkoly dají do pohybu.

Vidíte tak hned, že kredit se blíží nastavené hranici. Volba funguje, jen pokud máte nastaveno upozornění na pokles kreditu emailem, aby nezatěžovala klienty, kteří kreditový systém nevyužívají.

Hromadná správa domén a nové vyhledávání

To potěší hlavně uživatelé, kteří mají ve svém Zákaznickém centru větší množství domén.
Teď můžete své domény pěkně zorganizovat a spravovat:

  • Můžete je třídit do složek 
  • Hledat domény pomocí vyhledávacího boxu
  • Vidíte, na jakém serveru, webhostingu nebo službě doména funguje 
  • Provádět hromadné akce
  • Prodloužit doménu
  • Nastavit fakturační kontakt
  • Změnit vlastníka
  • Zařadit vybrané domény do složky

Už se nám pěkně rozrůstá 🙂

Historie záznamů DNS

Pod nastavováním DNS záznamů nyní naleznete tlačítko, které zobrazí informaci o historii změn DNS záznamů. To přijde vhod ve chvíli, kdy potřebujete vrátit nepovedené změny.

Detail serveru

Hodně se toho událo také v nastavení serveru ze Zákaznického centra. 

Newslettery a whitelistování 

Pokud posíláte newslettery, určitě vám přijde vhod funkce, kde můžete přidat výjimku z monitorování mailové fronty pro konkrétní adresu. Tato adresa pak nebude brána v potaz při monitorování e-mailové fronty na detekci spamování.

Upozornění na vytížení CPU

Vysoký load procesoru znamená, že na serveru probíhají výpočty, které server nestíhá zpracovávat. Může to být jen chvilkové vytížení, ale také to může znamenat problém. Proto si můžete nastavit upozornění na e-mail, když toto vytížení trvá déle než 15 minut.

Automatické navyšování místa na disku

Místo na serveru dochází poměrně často. Přestanou se promazávat cache, sessions, chyba v aplikaci/databázi apod. Zatím jsme to řešili automatickým e-mailem, který informoval zákazníka o problému. Bohužel ne vždy, zákazník zareagoval.

Pokud se totiž na disku neuvolní místo nebo se disk nenavýší, tak server spadne úplně. Při horší variantě se mohou rozbít tabulky v databázi a to opravovat není žádná sranda. Vymysleli jsme proto nástroj, který disk automaticky zvětší, když místo klesne pod 2 GB. 

Je to trochu kontroverzní, protože navýšení nelze vzít zpět. Při zmenšování disku totiž hrozí ztráta dat a to nechceme v žádném případě riskovat. Obzvláště, když se nejedná o naše data. Zatím je funkce v základním nastavení vypnuta a uvidíme, zda si jí uživatelé zamilují. Do budoucna ji možná aktivujeme už v základu.

Hlasování na našem Facebooku ukázalo, že o tuto funkci máte zájem. Podobná hlasování začneme dělat častěji, tak nás začněte sledovat pravidelně. 

Popohnat vystavení SSL certifikátu pro webhosting.

Na našich virtuálních serverech trvá vystavení SSL certifikátu asi 30 minut. U webhostingu se certifikáty generovaly přes noc. Teď je ale možné požádat o vygenerování certifikátu pro webhosting hned, takže nemusíte čekat na certifikát až do rána.

Provize na kredit

Poslední novinka tohoto updatu se týká našich affiliate partnerů. Teď je možné provizi také převést na kredit. Možnost nám svou provizi vyfakturovat samozřejmě stále zůstává.

  

Zůstaňte s námi v kontaktu

Jednou za měsíc posíláme souhrn novinek. Nemusíte se bát, spam neposíláme a odhlásit se můžete kdykoliv...

Karel Dytrych
Tým Váš Hosting
Vyzkoušejte náš trial na týden zdarma

Garance 14denní záruky vrácení peněz

Vyzkoušejte server na týden zdarma

Vyzkoušet server