← Zpět na všechny články blogu

Seriál: VPS Centrum 1. díl - Základní informace

  • David Janík
  • 15. 3. 2018
Seriál: VPS Centrum 1. díl - Základní informace

Vítejte u seriálu o administračním rozhraní VPS centrum, ve kterém si ukážeme, jak má správně vypadat jednoduchá správa serverů.

V 1. díle si povíme co za problémy naše aplikace pomůže vyřešit, pro koho je určená a jak vlastně funguje.

Pro koho je naše VPS Centrum?

Snažili jsme se naší aplikaci udělat co nejpřívětivější, takže neobsahuje tlačítko na všechno, jako v jiných aplikacích, které se pak stávají nepřehledné a pro nezkušené uživatelé zbytečně složité.

VPS Centrum

Vyzkoušejte zdarma naši aplikaci pro správu serveru a domén. Budete si připadat jako zkušený administrátor.

V naší aplikaci najdete jen to co skutečně budete potřebovat. K serveru navíc získáte root přístup, takže na serveru můžete pracovat s jakoukoliv technologií. Server je chytrý, sám se aktualizuje nebo pozná, že rozesílá spam.

K serveru máte automaticky zdarma 60 min správy našim adminem. Pro případ že si nebudete vědět s něčím rady.

Aplikace se hodí pro všechny správce webů, kteří chtějí mít svůj server plně pod kontrolou.

Agentury

Uvítají možnost vytváření klientských přístupů k jednotlivým doménám. Běžná praxe je, že klient dostane přístup na správu třeba jen e-mailových schránek.

Na serveru je po instalaci k dispozici řada užitečných aplikací, které klientům usnadní přístup k jejich službám. Jedná se především o webmail, webftp a aplikace pro správu databází. Nechybí ani monitorovací nástroje pro zátěž serveru. Munin a Sysinfo.

Domény můžete registrovat přímo z administrace, přehledně uvidíte datové obsazení jednotlivých domén a služeb. Z VPS Centra jednoduše spravujete i DNS pro domény, které využívají naše nameservery. Agentury s větším počtem domén ocení také API pro rychlejší správu a automatizaci.

Jeden z největších benefitů samozřejmě je, že nemusíte mít zaměstnaného žádného administrátora a všechno vyřešíte s námi. S programátory si skvěle rozumíme...

Freelo - Nástroj na řízení úkolů a projektů

Přidej se, pozvi svůj tým a klienty, rozděl práci a sleduj, jak se úkoly dají do pohybu.

Pro Freelancery a Vývojáře

Konečně využijí virtuální server naplno a bez cizí pomoci. V administraci najdete konfigurační soubory pro PHP a webserver, které můžete měnit podle potřeb pro každou doménu zvlášť.

Máte k dispozici i všechny logy ze serveru ve webovém prohlížeči, takže je už nemusíte lovit přes příkazovou řádku. Díky zvýrazněné syntaxi se chyby hledají opravdu snadno, až na tu příčinu. :-)

V administraci jsou i tlačítka pro reboot serveru, restart jednotlivých služeb (FTP, MySQL, mailserver, webserver), ale také třeba zálohování domén.

Na server po domluvě pomůžeme nastavit gitlab s deployem nebo můžeme připravit workshop na toto téma. Jsme hravý a nové technologie nás baví. Běžně na servery individuálně přidáváme technologie od Node.js, Elasticsearch až po Oracle DB.

Kompletní přehled parametrů a technologií o které se klientům staráme.

Pro E-commerce projekty a Affiláky

Máte více projektů a pravidelně je měníte? Nebo máte e-shop, který si chcete hýčkat?

Webhosting má spousty limitů na které budete narážet pokud se projekty budou rozrůstat. My dodáme server na kterém společně vyladíme opravdu všechno. K ruce budete mít administraci a našeho admina. To bude panečku pohodlí. :-)

Takhle jednoduše si u nás změníte konfiguraci PHP z webového prohlížeče. Klidně pro každou doménu zvlášť nebo upravíte šablonu podle které se budou zakládat nové domény.

Díky naší aplikaci dokáže server spravovat opravdu každý. Navíc záda budeme krýt my, a pomáhat budeme zdarma až 60 minut měsíčně. To není při poskytování VPS u ostatních providerů obvyklý postup.

Kvůli VPS dokážete vytvářet hostingy, jak na běžícím páse. Potřebujete pro doménu pouze e-maily? Není problém, stačí aktivovat jen ty služby, které na doméně opravdu potřebujete a využívat to čistě jako mailserver.

Chystáte kampaň, která přinese větší počet uživatelů? Server navýšíme na potřebné období. Stačí nám jenom napsat.

Co chystáme?

Máme nástěnku nápadů, kde nám uživatelé přispívají nápady, jak naší aplikaci vylepšit. Pár z nich jsme už zrealizovali a další už jsou na cestě a za to bychom vám chtěli moc poděkovat. :-)

Zvažujeme správu .htaccess z webového rozhraní, kontrolu syntaxe Nginx a Apache před uložením změn, Dvou-faktorový login a koketujeme i s myšlenkou úhrad pomocí kryptoměn.

VPS Centrum vs Zákaznické Centrum

VPS Centrum

Aplikaci dodáváme k virtuálním a dedikovaným serverům. Pokud o ní máte zájem. Není problem dodat i čisté instalace a jiné distribuce.

Při objednávce serveru dostanete přístupy, jak do naší aplikace, tak souběžně vytvoříme účet do zákaznického centra. Tam máte přehled o všech vašich objednaných doménach a serverech.

S VPS Centrem dokážete vytvářet neomezené množství “hostingů” pro vaše domény za stejnou cenu. Na ně pak bez problémů nainstalujete Let´s Encrypt, WordPress a PrestaShop na jedno kliknutí.

Zákaznické Centrum

Každý kdo u nás má server nebo doménu získá přihlašovací údaje do zákaznického centra.

Obě rozhraní jsou velice podobná a pokud přejdete z webhostingu na VPS nepoznáte skoro rozdíl. Zmizí vám pouze fakturace, přehled objednaných domén a zbavíte se limitů sdíleného hostingu. Za odměnu dostanete vylaďený server, který je připraven splnit všechny vaše přání. :-)

Jak VPS Centrum funguje?

Aplikaci nainstalujeme na server, tak že budete mít přístup k zdrojovým kódům a můžete aplikaci přidat menší vychytávky. Složku najdete na FTP ve složce vas-server. Samozřejmě budeme rádi, pokud se o vychytávku s námi podělíte. :-)

Aplikace je postavena na Bootstrapu, PHP a privilegované přikazy se vykonávají pomocí cronů, které se spouští každých 5 minut.

VPS Centrum využívá k chodu i MySQL databází a web server, aby byla dostupná z prohlížeče, tak webserver ani MySQL radši ze serveru neodstraňujte..

Mysleli jsme i na to, že ne vždy jsme u počítače, a tak je administrace přívětivá i pro mobilní zařízení.

Určitě dejte našemu serveru s VPS Centrem šanci a vyzkoušejte si ho na 7 dní zdarma.

Nezávazně Server na 7 dní Vyzkoušet

Zůstaň s námi v kontaktu. Jednou za měsíc posíláme souhrn novinek. Nemusíš se bát, spam neposíláme a můžeš se kdykoliv odhlásit.

Souhlasím se shromažďováním, zpracováním a uchováním osobních údajů ve smyslu ustanovení § 5 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Budeme zpracovávat následující osobní údaje za účelem odesílání newsletterů:

  • e-mailovou adresu

Údaje budeme zpracovávat po dobu 5 let od posledního otevřeného newsletteru.

Svůj souhlas můžete vzít kdykoliv zpět, právo na výmaz, opravu a další svá práva můžete uplatnit na adrese info@vas-hosting.cz.

Více informací o ochraně osobních údajů.

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole: lw6Fkl7C

Hledáte něco?

Volejte +420 776 200 137 nebo pište

© 2021 Váš Hosting s.r.o.