← Zpět na všechny články blogu

VPS Centrum 1. díl – Základní informace

David Janík
David Janík 28. 2. 2018 - 8 min. čtení
Blog

Vítejte u seriálu o administračním rozhraní VPS Centrum, ve kterém si ukážeme, jak má správně vypadat jednoduchá správa serverů.

V 1. díle si povíme, co za problémy naše aplikace pomůže vyřešit, pro koho je určená a jak vlastně funguje.

Jedno ale povíme rovnou. VPS Centrum doslova pracuje za vás, mrkněte se, jak to vypadá:

Pro koho je naše VPS Centrum?

Aplikace se hodí pro všechny správce webů, kteří chtějí mít svůj server plně pod kontrolou i pro ty, kdo spravují vlastní server, ať už pro sebe, anebo pro klienty. Ve VPS Centru najdete jen to, co skutečně potřebujete. Snažili jsme se myslet na to, aby použití bylo co nejpřívětivější, takže žádné zbytečné tlačítko navíc nečekejte.

VPS Centrum

Vyzkoušejte zdarma naši aplikaci pro správu serveru a domén. Budete si připadat jako zkušený administrátor.

Typičtí uživatelé VPS Centra

  • Programátoři.
  • Freelanceři.
  • Agentury.
  • A menší i větší firmy.

Mrkněte na důvody, kterými jim usnadňuje život.

Programátoři

Programátoři nejvíce ocení plný přístup (root) k serveru. Mají tak dokonalý přehled o všem, co se na serveru šustne. S každou objednávkou získají předem připravený server, na kterém vše zprovozníme a nastartujeme za ně. Navíc si vše mohou nastavit podle vlastních představ a na míru svým projektům.

Nespornou výhodou je, že servery podporují téměř nepřeberné množství technologií a spoustu nových si mohou sami otestovat. V administraci najdete navíc konfigurační soubory pro PHP a webserver, které můžete měnit podle potřeb pro každou doménu zvlášť.

Máte k dispozici i všechny logy ze serveru ve webovém prohlížeči, takže je už nemusíte lovit přes příkazovou řádku. Díky zvýrazněné syntaxi se chyby hledají opravdu snadno, až na tu příčinu. 🙂

V administraci jsou i tlačítka pro reboot serveru, restart jednotlivých služeb (FTP, MySQL, mailserver, webserver), ale také třeba zálohování domén.

Na server pomůžeme nastavit gitlab s deployem nebo můžeme připravit workshop na toto téma. Běžně na servery individuálně přidáváme technologie od Node.js, Elasticsearch až po Oracle DB.

Kompletní přehled parametrů a technologií, o které se klientům staráme.

Freelanceři

Zbožňují nekonečnou svobodu a volné ruce, které jim server umožňuje. Nemusí se o nic starat, jen o svou práci, o vše podstatné se na serveru postaráme my. Každý web, e-mail nebo registraci domény rozjedou na jeden klik, a ani nemusí být technologičtí profíci.

Freelo - Nástroj na řízení úkolů a projektů

Přidej se, pozvi svůj tým a klienty, rozděl práci a sleduj, jak se úkoly dají do pohybu.

Navíc máme štědrý provizní systém. Pokud stojí o pravidelný přísun peněz navíc, slušný balík si vydělají pouhým doporučením. 10 % získají z každé zaplacené faktury klienta, kterého k nám přivedou. A to po celou dobu, co jsou u nás.

Agentury

Agenturám nejvíce sedí naše dedikované servery. A proč? Mohou si rozjet více virtuálních serverů najednou a na jednom místě (na vlastním fyzickém serveru). Takové servery mají extra vyhrazený výkon, takže utáhnou i velké a datově náročné projekty. Agentury s větším počtem domén ocení také API pro rychlejší správu a automatizaci.

Fakturace třetím stranám. Díky této možnosti se zbaví zbytečných komplikací s přefakturováváním, neboť mohou vystavit doklady přímo ze Zákaznického Centra (naší druhé klientské aplikace).

Mrkněte, jaký je rozdíl mezi Zákaznickým a VPS Centrem.

Dále milují perfektní pořádek v projektech. To je pro jakoukoliv agenturu požehnáním. VPS Centrum umožňuje třídění do složek. Navíc mohou vytvářet klientské přístupy k jednotlivým doménám. Běžná praxe je, že klient dostane přístup na správu třeba jen e-mailových schránek.

K pořádku se pojí i praktičnost celé aplikace. Ať už potřebují řešit domény, hosting a nebo další servery, vše rozjedou pod jednou střechou.

Malé i větší firmy

Nikdo nechce únik citlivých dat a obzvláště těch firemních, na kterých stojí osud celé společnosti. Naši bezpečnost si firmy vyloženě chválí. Vše zálohujeme do oddělených datacenter. VPS Centrum navíc nabízí nastavení neprůstřelné dovufaktorové autentizace.

Za těch několik let, co jsme na trhu, jsme vysledovali, že právě firmy zbožňují, že nemusí nic řešit. Správu mohou delegovat. Mají o starost méně a mohou se plně soustředit čistě na svůj byznys. A pokud už chtějí cokoliv na serveru ovládat, jde to snadno.

Spolu s delegací povinností souvisí i možnost vytvoření více přístupů pro další zaměstnance ve firmě. A pokud vyloženě nechtějí, aby viděli vše, mohou pomocí práv jejich pole působnosti upravit.

Co získáte k vlastnímu serveru

Takže rekapitulace. Získáte:

  • Plný root přístup, na serveru můžete pracovat s jakoukoliv technologií. Server je chytrý, sám se aktualizuje, anebo pozná, že rozesílá spam.
  • Administraci VPS Centrum, která bude doslova pracovat za vás, jak to vypadá?
  • Maximální bezpečnost dat, flexibilitu (snadnou škálovatelnost) a chytrého pomocníka (na vše důležité vás upozorní).
  • Automaticky a zdarma 60 min. správy naším adminem. Pro případ, že si nebudete vědět s něčím rady.
  • Testovací týden zdarma, bez závazků a nutnosti zadávat platební kartu.

Na serveru je navíc po instalaci k dispozici řada užitečných aplikací, které klientům usnadní přístup k jejich službám. Jedná se především o webmail, webftp a aplikace pro správu databází. Nechybí ani monitorovací nástroje pro zátěž serveru. Munin a Sysinfo.

Jak VPS Centrum funguje?

Aplikaci nainstalujeme na server, budete mít přístup ke zdrojovým kódům, takže větší hračičkové mohou k aplikaci přidat menší vychytávky. Složku najdete na FTP ve složce vas-server. Samozřejmě budeme rádi, pokud se o vychytávku s námi podělíte. 🙂

Aplikace je postavena na Bootstrapu, PHP a privilegované přikazy se vykonávají pomocí cronů, které se spouští každých 5 minut.

VPS Centrum využívá k chodu i MySQL databázi a web server, aby byla dostupná z prohlížeče, proto webserver ani MySQL ze serveru neodstraňujte.

Mysleli jsme i na to, aby byla administrace přívětivá pro ovládání z mobilu.

Určitě dejte našemu serveru s VPS Centrem šanci a vyzkoušejte si ho na 7 dní zdarma.

Vyzkoušet nezávazně na 7 dní.

Pro e-commerce projekty a „Affiláky“

Máte více projektů a pravidelně je měníte? Nebo máte e-shop, který si chcete hýčkat?

Webhosting má spousty limitů, na které budete narážet pokud se projekty budou rozrůstat. My dodáme server na kterém společně vyladíme opravdu všechno. K ruce budete mít administraci a našeho admina. To bude panečku pohodlí. 🙂

Takhle jednoduše si u nás změníte konfiguraci PHP z webového prohlížeče. Klidně pro každou doménu zvlášť nebo upravíte šablonu podle které se budou zakládat nové domény.

Díky naší aplikaci dokáže server spravovat opravdu každý. Navíc, záda kryjeme my a pomáháme zdarma až 60 minut měsíčně. To není při poskytování VPS u ostatních providerů obvyklý postup.

Díky VPS můžete vytvářet hostingů, jak na běžícím páse. Potřebujete však pro doménu pouze e-maily? Není problém, stačí aktivovat jen ty služby, které na doméně opravdu potřebujete a využívat ho čistě jako mail server.

Rozdíl mezi hostingem a serverem

Jedna z nejprodávanějších služeb u nás je webhosting, a to kvůli své jednoduchosti a nízké ceně. Tak v čem je háček?

Cena webhostingu je nízká díky stovkám až tisícům zákazníků, kteří sdílí výkon jednoho serveru. Tím pádem jsou náklady na provoz serveru mnohonásobně nižší. Bohužel to má i svá negativa.

Větší počet zákazníků na jednom serveru ovlivňuje výkon samotného serveru. Každá hostingová společnost má nastavená jiná pravidla pro výkon i limity množství zákazníků, které dokáže na jeden server „vměstnat“.

Pokud tedy víte, že se vám projekty rozšiřují, zvyšuje se návštěvnost, anebo se staráte o více projektů najednou, v tento moment se už vyplatí mít vlastní server (VPS).

Jedna z výhod VPS je, že dovoluje uložit více webových stránek za stejnou cenu a s minimálním vlivem na výkon serveru. Navíc jeho pořízení vychází výhodněji, než si kupovat některý z drahých multihostingových balíčků, anebo dokonce objednávat více hostingů najednou.

Mrkněte na celý článek o rozdílu mezi VPS a hostingem.

Super řešení pro rozesílání newsletterů

Chystáte kampaň, která přinese větší počet uživatelů? Server navýšíme na potřebné období. Pro marketingové účely je skvělý parťák právě mail server.
Tak z něj dostaňte maximum! Stačí nám jenom napsat.

Zapojte se do vylepšení s námi!

Máme nástěnku „ideas“, kde nám uživatelé přispívají nápady, jak naši aplikaci posunout. Pár z nich jsme už realizovali a další už jsou na cestě. Za vaši pomoc moc děkujeme. 🙂

Zůstaňte s námi v kontaktu

Jednou za měsíc posíláme souhrn novinek. Nemusíte se bát, spam neposíláme a odhlásit se můžete kdykoliv...

Karel Dytrych
Tým Váš Hosting
Vyzkoušejte náš trial na týden zdarma

Garance 14denní záruky vrácení peněz

Vyzkoušejte server na týden zdarma

Vyzkoušet server