← Zpět na všechny články blogu

Výhody dedikovaného serveru (VDS) oproti VPS

  • David Janík
  • 27. 9. 2017
Výhody dedikovaného serveru (VDS) oproti VPS

Výhody dedikovaného serveru (VDS)

Nedávno jsme na našem blogu rozebírali rozdíly mezi webhostingem a VPS, a kdy po jakém řešení se vám vyplatí sáhnout. Dneska se podíváme blíže právě na dedikované servery, neboli VDS.

Co to je dedikovaný server (VDS)?

Virtual Dedicated Server je dedikovaný server v datacentru, který slouží pouze vám. Máte vyhrazené disky, takže systém rychleji čte a zapisuje data. Máte také vyhrazenou linku s konektivitou  1/Gbps a neomezeným přenosem dat. Serveru je zajištěný iHW servis 24/7 v případě poruchy disků nebo jiného HW.

Pro lepší flexibilitu a snadnější migrace jsme jej obohatili vrstvou virtualizace. Když to zjednodušíme tak VDS si vzal výkonové výhody fyzického serveru a díky virtualizaci si vypůjčil flexibilitu a stabilitu od našeho VPS. Díky tomu není problém migrovat z jednoho fyzického stroje na další, když potřebujete např. navýšit parametry nebo přejít z VPS řešení právě na dedikovaný server.

Bohužel tím, jak se jedná o dedikovaný server, který patří pouze vám, tak je o poznání dražší. Hodí se tedy do náročnějšího prostředí, kde potřebujete mít výkon a spolehlivost.

VPS Centrum

Vyzkoušejte zdarma naši aplikaci pro správu serveru a domén. Budete si připadat jako zkušený administrátor.

Jaký je rozdíl mezi VDS a VPS?

Hlavní rozdíl je, že VDS je kompletně virtualizovaný. Narozdíl od VPS, kde se jedná o virtualizaci pouze na úrovni operačního systému. U VPS řešení je na jednom fyzickém serveru umístěno kolem 8 "sousedů" a jeden pár disku pak sdílí 3-4 zákaznicí. Zatímco VDS máte celý jenom pro sebe, takže nikdo vás nemůže žádným způsobem omezovat ani zpomalovat.

Stejně jako u VPS máte možnost si vybrat, jestli chcete dedikovaný server s našim VPS Centrem nebo čistou instalací. Tady se snažíme zase dělat rozdíly, co nejmenší.

K dedikovanému serveru máte:

  • root přístup
  • technickou podporu
  • předinstalované aplikace vč. našeho VPS Centra
  • vyhrazené disky a vlastní linku (1/Gbps)

Jak se VDS spravuje?

K serveru si můžete vybrat, jestli ho budete chtít spravovat pomocí našeho VPS centra a nebo jenom čistou instalaci Linuxu s root přístupem. Na požádání nainstalujeme CentOS, Ubuntu nebo i BSD. Defaultně instalujeme nejnovější verzi Debianu s našim VPS centrem.

Díky naší administraci si na serveru jednoduše z webového prohlížeče přidáte další domény, upravíte konfiguraci PHP, nastavíte automatické zálohování anebo dokonce zkontrolujete logy, které si v grafické podobě zobrazíte a můžete v nich i hledat. Můžete vytvořit přístupy i další osobě, která bude mít přístup jenom ke konkrétní doméně nebo službě.

Hlídáme také dostupnost serveru a kontrolujeme velikost e-mailové fronty proti nechtěnému rozesílání spamu. Po domluvě můžeme hlídat i výkon serveru - využití CPU, RAM a obsazenost disku.

Freelo - Nástroj na řízení úkolů a projektů

Přidej se, pozvi svůj tým a klienty, rozděl práci a sleduj, jak se úkoly dají do pohybu.

Mrkněte na články o našem VPS Centru:

Jaké jsou parametry serveru?

Nabízíme 4 varianty, které u nás zákazníci poptávají a najdete zde servery s HDD i SSD disky. Data máme vždy uložená redundantně v RAID poli, aby vás výpadek disku nikdy neohrozil. Využíváme procesory značky Intel Xeon a kvalitní SSD disky Intel a Samsung. Kompletní přehled parametrů.

Co za aplikace můžete na VDS nainstalovat?

K serveru dodáme samozřejmě předinstalované aplikace jako je naše VPS centrum, klasický LAMP, webmail, webftp, Let´s Encrypt, Nginx a spousty dalších. V pořádku na server dostanete i řadu cloud aplikací jako OwnCloud, Docker nebo oblíbenou marketingovou aplikaci Mautic a spousty dalších. Tady zkrátka není rozdil, jestli apliakce budete instalovat na VPS nebo dedikovaný server.

Návody, které jsme pro vás už napsali:

Pro koho je VDS určeno?

Pro zákazníky, kteří spravují jeden nebo i více náročnějších projektů s vysokou návštěvností a kladou velký důraz na vysokou dostupnost a flexibilitu. VDS běží na vysoce kvalitním serveru, který je určen pro služby s vysokými nároky

Máte už zaběhlý projekt a potřebujete nutně navýšit výkon? Ale bojíte se, že migraci nezvládnete? Tak není nic jednoduššího než nám napsat a domluvit se jak a kdy projekt co nejrychleji přemístit na nový server.

Jak vidíte tak virtuální dedikovaný server (VDS) má opravdu všechny výhody virtuálního serveru (VPS) a výkonově se rovná fyzickým serverům a navíc díky virtualizaci se snadno spravuje a migruje.

Omrknout dedikované servery

Zůstaň s námi v kontaktu. Jednou za měsíc posíláme souhrn novinek. Nemusíš se bát, spam neposíláme a můžeš se kdykoliv odhlásit.

Souhlasím se shromažďováním, zpracováním a uchováním osobních údajů ve smyslu ustanovení § 5 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Budeme zpracovávat následující osobní údaje za účelem odesílání newsletterů:

  • e-mailovou adresu

Údaje budeme zpracovávat po dobu 5 let od posledního otevřeného newsletteru.

Svůj souhlas můžete vzít kdykoliv zpět, právo na výmaz, opravu a další svá práva můžete uplatnit na adrese info@vas-hosting.cz.

Více informací o ochraně osobních údajů.

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole: u8Be8c7Rlk9Gd

Hledáte něco?

Volejte +420 776 133 789 nebo pište