Jak změnit parametry serveru?

Jak změnit parametry na virtuálním a dedikovaném serveru? Kolik stojí navýšení parametrů?

Změna parametrů na virtuálním serveru

Při změnách parametrů na virtuálních serverech není potřeba měnit celý tarif. Úpravy provádíme kdykoliv i jednotlivě. Ve VPS Konfigurátoru níže vám ukážeme, jaké parametry tarifu lze vytvořit, a které parametry doporučujeme si hlídat.

Vás pravděpodobně bude nejvíce zajímat velikost operační paměti RAM a její případné navýšení. Její nedostatek totiž poznáte hlavně zpomalením činnosti serveru (mimo toho, že vám od nás dorazí automatická notifikace). Ale nechceme nic předjímat, kdykoliv byste zjistili, že potřebujete vyšší, stačí napsat. 🙂

Ještě než ale budete vůbec přemýšlet o navýšení RAM, doporučujeme přečíst náš článek RAM na Linuxu, kde detailněji popisujeme, jak operační paměť na Linuxu funguje. Vy tak poznáte, jestli paměť opravdu potřebuje navýšit. 

VPS na míru díky VPS konfigurátoru

Ceník za navýšení parametrů:

  • RAM –⁠⁠⁠⁠⁠ 65 Kč/měsíc bez DPH, za každý 1 GB navíc.
  • Velikost disku –⁠⁠⁠⁠⁠ 33 Kč/měsíc bez DPH, za každých 10 GB navíc.
  • CPU –⁠⁠⁠⁠⁠ 144 Kč/měsíc bez DPH.

Jak změnit parametry serveru?

Parametry serveru si můžete změnit sami přímo ze svého Zákaznického Centra. Stačí se přihlásit do účtu a v levém menu kliknout na sekci Servery a následně spravovat server a v detailu serveru přejít na Zvětšení.

Máte možnost přidat serveru větší prostor, RAM nebo CPU. Stačí vybrat parametry a potvrdit změnu. Formulář změní parametry serveru do 5 minut. Při navýšení RAM/CPU proběhne restart serveru. Změna parametrů zvedne měsíční poplatek a poměrově zkrátí předplacené období. Nemusíte na nic čekat. Vše uvidíte rovnou ve formuláři a zprocesuje se samo.

Možné komplikace, které mohou nastat

Přestřelení konfigurace

Žádný problém. Pokud máte například server, který hostoval náročný projekt a ten už skončil, můžeme si vzít navýšenou RAM a CPU zpět.

U změny disku to však kvůli technickému omezení nejde. Jakmile se jednou VPS disková kapacita přidá, nelze ji vzít zpět. RAM a CPU vám rádi snížíme na podpoře. Změna se tak opět promítne do předplaceného období poměrovým snížením, stejně jako při navyšování parametrů.

Jiná celková cena než na konfigurátoru?

Pokud jste u nás začali například s tarifem mini a postupně jste prostředky přidávali, může se stát, že server je nyní za jinou cenu, než zobrazil konfigurátor na našem webu. Snažíme se o spravedlivé účtování, ale cena se může rozejít hlavně pokud navýšíte o větší množství prostředků ze Zákaznického Centra, kde se nebere v potaz například sleva za větší předplacené období. Není pak nic jednoduššího, než se opět ozvat a cenu srovnáme.

Změna parametrů na dedikovaném serveru

Dedikované servery jsou neuvěřitelně výkonné. Tak výkonné, že se o svůj prostor s žádnými dalšími servery nedělí. Jsou tedy více flexibilní a snáze se migrují.

Takže buď můžete přepínat mezi tarify, anebo si poskládat dedikovaný server na míru a díky virtualizaci (možnosti sdílení virtuálních serverů na jednom fyzickém serveru) vás snadno přesuneme na nový stroj. U dedikovaných serverů je super i to, že není problém přidat jakýkoliv nový modul či disk, zkrátka jej upravit podle vašich potřeb.

Přehled tarifů pro dedikované servery

Běžně upravujeme nejen firmám, ale i jakýmkoliv uživatelům, tarify na míru. Neváhejte se nám ozvat a společně vymyslíme to nejlepší řešení na míru vašim potřebám. 🙂

Rádi zodpovíme jakékoliv dotazy, nebojte se napsat na info@vas-hosting.cz.

Pomohl vám tento článek?

Podobné články