Jak zobrazit web před změnou v DNS

Když migrujete služby k jinému poskytovateli, je to vždy zážitek. Nejen samotné převedení dat, ale všechno to následné nastavení na novém serveru, ověření funkčnosti webu a kontrola logů na novém kvůli novým potenciálním chybám.

Dnes vás tedy naučíme, jak si zobrazit celý web ještě předtím, než vůbec DNS změníte.

Změna v souboru .host (Windows)

Změnou dokážete donutit operační systém, aby použil jinou IP adresu, než kterou mu vrací DNS server, tzn. než to, co vidí na internetu.

1.) Vyhledejte poznámkový blok a pravým tlačítkem ho nechte spustit jako správce.

2.) Následně si otevřete průzkumníka a vyhledejte si cestu: Windows\system32\drivers\etc\ a otevřete soubor .host v poznámkovém bloku. Pokud tam soubor neuvidíte, přesvědčte se, že máte ve filtru nastavené zobrazení: Všechny soubory (*.*)

3.) Poté stačit napsat novou IP adresu a název domény. Přesměrujete se na novou IP adresu, i když DNS budou reálně směřovat jinam.

Teď bude novadomena.cz směřovat na 50.25.12.1
Teď bude novadomena.cz směřovat na 50.25.12.1

Pokud chcete, aby doména zase směřovala na IP adresu, která je nastavená pomocí DNS záznamů, stačí řádek smazat a soubor uložit.

Změna v souboru .host (MacOS)

Ještě se podíváme, jak stejnou akci provedete na počítači s MacOS.

1.) Jako první spusťte terminál. Můžete buď pomocí ikony lupy, anebo použijte klávesovou zkratku „⌘+K“

2.) Do něj napište příkaz:

sudo nano /etc/hosts

A zobrazí se vám podobný soubor jako ve Windows. Tady na konec souboru zadejte příkaz ve formátu IP adresa > mezera > názevdomény.cz


Soubor uložte a je hotovo.

Pokud už změnu nepotřebujete, tak ji zase ze souboru odstraňte, uložte a prohlížeč se bude řídit nastavením DNS dané domény.

Pomohl Vám tento článek?

Podobné články