Jak zobrazit chyby v PHP?

Pokud chyby nevidíte, tak je samozřejmě ani neopravíte. Podíváme se, jak si zobrazovat chyby pokud vaše aplikace běží na PHP a připomeneme si, kde vlastně jsou logy ve VPS Centru.

Jen si dejte pozor na různé frameworky a CMS, protože ty to nastavení mohou ještě všelijak měnit, tak na to myslete.

Jak zapnout zobrazení chyb v PHP kódu?

Nejrychlejší způsob, jak zobrazit všechny chyby a varování php, je přidat tyto řádky do souboru s kódem PHP:

ini_set('display_errors', 1);
ini_set('display_startup_errors', 1);
error_reporting(E_ALL);

Co přesně tyto řádky kódu dělají?

Funkce ini_set se pokusí přepsat konfiguraci nalezenou v ini souboru PHP.

Display_errors a Display_startup_errors jsou jen dvě z dostupných směrnic. Direktiva display_errors určí, zda se chyby uživateli zobrazí, nebo skryjí. Obvykle by měla být po dokončení vývoje vypnuta.

Display_startup_errors je však samostatná direktiva, protože display_errors neřeší chyby, které se vyskytnou během spouštěcí sekvence PHP. Seznam direktiv, které lze přepsat funkcí ini_set, najdete v oficiální dokumentaci.

Jak zobrazit PHP chyby v nastavení domény?

Ve VPS Centru můžete konfigurovat PHP a jednoduše tak zapnete zobrazování chyb pro celou doménu. Přihlaste se do svého VPS Centra a běžte do nastavení konkrétní domény.

Vás zajímají tyto 3 řádky:

php_flag[display_startup_errors] = Off

php_flag[display_errors] = off

php_admin_flag[log_errors] = off

Když všechny 3 zapnete na “on”, tak vám žádná chyba neunikne. Stačí pak jít na požadovanou URL v prohlížeči a zobrazí se vám

Kde jsou logy ve VPS Centru?

Přihlaste se do své oblíbené administrace a v sekci Přehledy > Logy najdete sbírku logů, které sbíráme ze serveru a zobrazujeme vám je přímo v administraci i s vyhledávacím oknem.

Najdete zde logy:

  • Logy webserveru pro každou doménu (access + error log)
  • Logy VPS Centra
  • mail.log + mailová fronta
  • PHP logy pro každou PHP verzi
  • systémový log serveru (syslog)
  • mysql, ftp, fail2ban log.

Stačí se prokliknout do logu, který zrovna potřebujete vidět a hledejte, co potřebujete. Náš box pak hezky zvýrazní vyhledávanou syntaxi.

Jak zapnout zobrazení chyb z .htaccessu?

Direktivu pro zobrazování chyb PHP lze také povolit nebo zakázat pomocí souboru .htaccess umístěného v kořenovém nebo veřejném adresáři projektu.

Stačí přidat:

php_flag display_startup_errors on
php_flag display_errors on

Podobně jako to, co bude přidáno do kódu PHP pro zobrazování chyb PHP, obsahuje soubor .htaccess také směrnice pro display_startup_errors a display_errors. Výhodou zobrazení nebo zakázání chybových hlášení tímto způsobem je, že vývojové a produkční soubory .htaccess mohou mít různé hodnoty, přičemž produkční potlačí zobrazování chyb.

Pomohl Vám tento článek?

Podobné články