Filtrování pošty na serveru pomocí Roundcube webmailu

Jak nastavit filtrování pošty v Roundcube.

Používáte Roundcube a tápete, jak nastavit pravidla filtrování ve schránce? Poradíme, jak na to.

Filtry lze nastavit jen pro Debian Buster a novější verze distribuce Linuxu. Starší verze si musí vystačit s nastavením pravidel jako je přeposílání pošty nebo automatická odpověď pouze z VPS Centra.

Vše o e-mailech a VPS centru se můžete naučit v pouhých 6 minutách, díky našemu video návodu. Spouští se právě v části, kde mluvíme o filtrování.

Jakou máte verzi operačního systému můžete snadno zjistit ze Zákaznického Centra v přehledu serverů. V detailu serveru stačí najet myší na následující ikonu a zobrazí se celý název.

Ve VPS Centru pak v pravém panelu klikněte na E-mail a na Nastavení serveru. Odtamtud máte možnost nastavovat pravidla (filtry) pro e-maily. Nastavení z VPS Centra platí i pro Roundcube.

Kromě dříve dostupných funkcí, jako je přeposílání nebo právě automatická odpověď, můžete nyní nastavit i pokročilejší filtry. Ty můžete nastavovat i pro mazání spamu např. automatické přesouvání do koše, pokud předmět nebo sdělení zprávy obsahuje určité slovo.

Můžete si pomoci i při vyřizování objednávek nebo pokud pracujete na podpoře. E-mail můžete přeposlat i konkrétnímu uživateli nebo jej přesunout do konkrétní složky.

Připomínáme, že kvůli TTL cache (Time To Live) vždy nějakou dobu trvá, než se změny projeví.

Pomohl vám tento článek?

Podobné články