Základní informace o webhostingu

Máte webhosting a hlavu plnou otázek? My vám ji odlehčíme. Přinášíme přehled toho nejdůležitějšího, co by vám k webhostingu nemělo ujít.

Kolik domén můžu na jednom webhostingu hostovat?

Pro každý webhosting můžete využít pouze jednu doménu. Pokud chcete hostovat více domén najednou, určitě se podívejte na možnosti našich virtuálních serverů. Spolu s ním získáte i jednoduchou aplikaci pro správu, jak samotného serveru, tak i domén – VPS Centrum.

Návod krok po kroku: Jak na objednávku a správu webhostingu.

Lze používat .htaccess?

Ano, konfigurační soubor .htaccess můžete na našich serverech používat, a to dvěma způsoby:

  1. Můžete jej buď napřímo zkopírovat na FTP,
  2. nebo lze nastavení vygenerovat v Zákaznickém Centru, jako Speciální adresář. Mezi volbami pro nastavení daného adresáře je i velké textové pole, kam lze vkládat pravidla pro mod-rewrite. Je tedy pouze na vás, jak si .htaccess upravíte.

Modul mod_rewrite

Pravidla pro mod_rewrite můžete používat bez omezení. Dokumentaci a návod na sestavení pravidel pro modul mod_rewrite najdete na následujících stránkách:

Povolené jsou také další konfigurační direktivy v rámci .htaccess, avšak z důvodu bezpečnosti jsou limitované.

Dochází mi prostor na hostingu, co mám dělat?

Tarif hostingu umíme kdykoliv navýšit či ponížit, ale abyste pochopili správně „navýšení“ znamená pouze přiřazení většího prostoru na disku. Stačí nám napsat požadavek ze Zákaznického centra a my se o vše postaráme. Napište název domény a kolik GB máme přidat.

Cena za navýšení o 1 GB je 16 Kč/měsíc.

Důležité aplikace a nástroje pro správu

Zákaznické Centrum

Jednoduchá aplikace na správu vaší domény a hostingu. Přístupná je pro všechny klienty na adrese centrum.vas-hosting.cz. Login a heslo najdete v instalačním protokolu, který jsme vám s objednávkou zaslali na e-mail. Celá aplikace je dostupná ve více jazycích a obsahuje rozsáhlou nápovědu.

Zákaznické Centrum

PostgreSQL Administrace – phpPgAdmin

Své PostgreSQL databáze můžete pohodlně spravovat pomocí nástroje phpPgAdmin. Nástroj pro správu naleznete na adrese pgsql.vas-hosting.cz.

MySQL Administrace – phpMyAdmin

MySQL databáze můžete obsluhovat buď pomocí robustního nástroje phpMyAdmin nebo jednoduchým a rychlým nástrojem Adminer od Jakuba Vrány. Naleznete je na adresách mysql.vas-hosting.cz a adminer.vas-hosting.cz.

Webmail

Nemůžete zrovna využít e-mailového klienta? Nevadí. Na odesílání a čtení pošty máte 24 hodin denně k dispozici i naše webové rozhraní – Roundcube. Dostupný je na adrese mail.vas-hosting.cz.

Mohlo by vás zajímat: Jak v Roundcube filtrovat poštu.

WebFTP

Stalo se vám, že jste potřebovali FTP klienta, ale nebyl po ruce? Typicky ve chvíli, kdy jste například nebyli na vlastním PC? Podobně jako u pošty, i pro FTP máme webové rozhraní (WebFTP). Stálá adresa je webftp.vas-hosting.cz.

Statistiky

Jednoduché statistiky návštěvnosti a přístupů na webu generované pomocí awStats naleznete na adrese např. stats.mojedomena.cz.

Mohlo by vás zajímat

Pomohl Vám tento článek?

Podobné články