Jak povolit nebo zakázat PHP funkce

Občas se stane, že dostanete Error 500.

Jedna z příčin může být zakázaná funkce PHP. Ty bývají zakázané z různých důvodů. Kvůli bezpečnosti, nepodporovaná a neaktualizovaná funkce či je momentálně nepotřebná.

Jak povolit PHP funkce?

Začneme u konkrétní domény. Po přihlášení do VPS Centra vyberete konkrétní nastavení domény a najdete sekci Nastavení PHP.

Případně se můžete připojit na SSH a konfigurační soubor ke každé doméně najdete v > /etc/php5/fpm/pool.d/php-tuning.cz.conf

Všechny zakázané funkce vidíte modře na screenshotu. Stačí najít požadovanou funkci a smazat jí tak, aby se neporušila syntaxe. Tedy smazat název funkce i s jednou černou čárkou.

Pak stačí uložit konfigurační soubor a do minuty je funkce povolena.

Jak zakázat PHP funkce?

Stačí znát správný název PHP funkce a kromě smazání z konfiguračního souboru tam název přidáme. Po uložení souboru je do minuty funkce povolena.

Podrobné informace o zapnutých a vypnutých funkcí můžete najít buď v php.info, který je dostupný přímo na serveru ze sekce Nástroje > PHP info.

Soubor se nachází na URL – https://idsrv.vas-server.cz/admin/phpinfo/

Můžete soubor phpinfo vytvořit na FTP u konkrétní domény a zkontrolovat nastavení zde.

Jak povolit funkce které nejsou v konfigu

Stačí je do konfigu přidat. Na toto téma jsme napsali extra článek.

Pokročilejší nastavení

Doporučujeme nastudovat i článek ohledně optimalizace PHP ze strany serveru, kde se dozvíte spousty užitečných informacích o PHP a jak se serverem spolupracuje.

Pomohl Vám tento článek?

Podobné články