Jak webhosting funguje?

Webhosting – Jak vlastně funguje?

K čemu je webhosting?
Webové stránky nebo i e-maily jsou složené z textu, obrázků, zvuků, dokumentů… A to jsou data. Tyto data však musí být někde uložená. Někde, kde je k nim dobrý přístup z internetu. A právě k tomu slouží webhosting.

Představte si to, jako byste získali kus místa na našem disku v počítači. Teď akorát budou dobře dostupné z internetu.

Jaký si mám vybrat tarif?
Tarify se od sebe příliš neliší. Hlavním parametrem je velikost pronajatého prostoru. Výjimkou je tarif email, který neumožňuje provozování webu. Na druhou stranu má dostatek místa…

Návod krok po kroku, jak na objednávku a správu webhostingu.

Bude mi stačit místo?
Když místo dojde, služby vám nestopneme. Kolik má kdo pronajatého místa a kolik ve skutečnosti zabírá však monitorujeme. Když budete přesahovat o více dat než je pod naší rozlišovací schopnost, spojíme se s vámi a spolu to vyřešíme. Místo jde dokoupit vždy. Na hostingu to stojí 16 Kč/měs./1 GB.

Jak to probíhá?
Po objednávce našeho webhostingového programu a následném zaplacením vytvoříme na jednom z našich serverů prostor pro vaše data.

Jakmile provedete objednávku, vše už zařídí stroj. Vytvoří a pošle zálohovou fakturu, ohlídá platbu, vytvoří hosting, pošle přístupové údaje i daňový doklad. Vše tak může proběhnout i v 10 minutách

Pokud si k webhostingu zaregistrujete u nás rovnou i novou doménu, hned se nastaví tak, aby byla s webhostingem propojená.

Následně získáte přístup do našeho Zákaznického Centra, odkud spravujete veškeré služby, fakturaci a komunikujete s technickou podporou.

Přihlašovací stránka Zákaznického Centra

Do e-mailu dostanete veškeré přístupy, jak na webhosting, tak i do naší administrace. Pak už stačí jenom nahrát data přes FTP nebo založit e-maily. To už je ve vaší režii.

Pomohl Vám tento článek?

Podobné články