Info k WordPress hostingu

V dnešním článku se dozvíte to nejdůležitější, co je dobré k WordPress hostingu vědět a rozebereme si i vaše nejčastější dotazy. 

Co je to WordPress (WP)?

WordPress je doslovně systém pro správu obsahu (CMS). Dnes se jedná o nejběžnější nástroj, ve kterém weby vznikají. Relativně snadno se v něm dá vytvořit blog či menší i větší web. Je vhodný jak pro mikro stránky s pouhou vizitkou, tak i pro mega-weby.

Jednou z hlavních a podstatných výhod WordPressu, je značně rozsáhlá komunita, která jej oplývá po celé ČR, ale i ve světě. Ta se skládá hlavně z vývojářů, kteří doplňky a šablony vytváří, ale zároveň i z běžných více či méně pokročilých uživatelů. Což se hodí ve chvíli, kdy řešíte jakýkoliv oříšek, se kterým si nevíte rady. Na Facebooku vzniklo pár skupin, kde se problematika WordPressu řeší, tak se neváhejte zeptat:

WordPress hosting

S naším WordPress hostingem se s instalací WordPressu nemusíte nikterak obtěžovat. Náš instalátor nastaví vše automaticky a pokud vás zajímá, co si můžete nastavit sami, aby vše jelo, jak má, mrkněte na náš WordPress seriál pro začátečníky.

Nebo se v 9 minutách podívejte na náš jednoduchý video návod, jak na objednávku a správu webhostingu krok za krokem. V návodu ukazujeme i to, jak ve WP aktivovat HTTPS, jak na migraci, jak spravovat obrázky, jak na šablony a jak se orientovat v Elementoru.

V následující části si rozebereme nejčastější dotazy, které řešíte.

Jak se liší WordPress hosting od ostatních?

V tomto tarifu právě nemusíte vůbec řešit instalaci. WordPress už dostanete nainstalovaný. Tak nějak totiž předpokládáme, že budete chtít tarif využít právě na tvorbu webu na WordPressu. V jiných tarifech si ho samozřejmě můžete také instalovat, jen si ji musíte zahájit v Instalace CMS sami.

Další výhodou je to, že nemusíte řešit aktualizace. My je automaticky hlídáme za vás. Ale pozor, aktualizaci pluginů si musíte řešit sami

Jak je to s databází? Musím ji řešit?

Nemusíte. Automatický instalátor si databázi založí sám a sám si ji s WordPressem propojí.

Co se děje poté, když si WordPress hosting objednám?

  1. Na vámi zvolené doméně připravíme instalaci WordPressu. Nemusíte řešit FTP ani databáze.
  2. Zašleme vám instalační protokol s přístupy do webu. Vy se jen přihlásíte do administrace. Pro účely testování bude web k dispozici i na naší testovací subdoméně, takže není nutné čekat na změny DNS záznamů, převody domén a další věci.

Tipy na závěr

Rádi vám samozřejmě kdykoliv pomůžeme na podpoře info@vas-hosting.cz 

Pomohl Vám tento článek?

Podobné články