Jak zálohovat VPS na Dropbox

Mít nějakou zálohu navíc je však víc než rozumné. Pro tyto účely jsme ve VPS Centru připravili speciální formulář. Zálohovat tak můžete přímo i na vašem FTP, které máte zřízené kdekoli jinde. (jiná služba, jiný server, domácí NAS v kanceláři…) Další možností je, přesouvat tyto zálohy na cloudovou službu Dropbox. V následujícím návodu vás krok za krokem provedeme propojením zálohování na cloudu s naším VPS Centrem.

Jak zálohovat na Dropbox

Zvolte doménu, kterou chcete zálohovat, pak Nastavení a ve formuláři Zálohování zvolte možnost Dropbox.

Dropbox však má jistá omezení. Tím prvním je, limit pro nahrávání souborů, které nesmí být větší než 350 GB. Tím druhým je, že na Dropbox se aplikace nemůže přihlašovat jménem a heslem, ale potřebujete tzv. „App key“.

Ještě ale před samotným vygenerováním klíče musíte provést jeden nezbytný krok. Musíte správně nastavit aplikaci v sekci Permissions, kde musíte najít tato tři pravidla a zaškrtnout je.

  • files.metadata.write
  • file_requests.write
  • file_requests.read 

Nyní si vygenerujte zmiňovaný App key. Na Dropboxu v sekci Developers vytvořte svou „aplikaci“. Zadejte její jméno a dejte jí přístup ke složce aplikace.

Vraťte se do Settings, kde si zkopírujte App key a App secret:

Oba klíče vložte do formuláře pro zálohování ve VPS Centru (kroky 1+2). Dejte uložit…(krok 3).

Pomocí odkazu (krok 4) vytvořte access kód a zkopírujte ho do formuláře (krok 5).
Znovu uložte a je hotovo. Složku kam se budou ukládat zálohy není třeba na Dropboxu předem vytvářet. VPS Centrum si ji vytvoří samo při první záloze. Po nastavení doporučujeme zaškrtnout tlačítko Uložit a provést zálohu, kterou následně zkontrolujete, jestli je všechno ok. Měli byste vidět jeden .zip soubor, který obsahuje data zálohované domény (FTP, DB, příp. e-maily).

Synchronizace pomocí agenta

Pokud používáte agenta, který synchronizuje složky z Dropboxu na vaše PC, zálohy synchronizovat nyní nebude. Jedná se o relativně velké soubory a stahovat je na lokální počítač(e) nám nedává smysl.

Pomohl Vám tento článek?

Podobné články