Jak je to se zálohováním ve Váš Hosting

Zálohování je v dnešní době v podstatě nutnost. Věřte, že když se něco pokazí, každý je rád, že má kam „sáhnout“, respektive, že má velkou šanci ztracená data „oživit“. A k tomu nepotřebujete žádnou magii, jen selský rozum a zálohu.

Jak je to se zálohami na virtuálních serverech

Na virtuálních serverech (VPS) se o zálohy stará uživatel primárně sám, pokud se s námi nedomluví jinak. Jinými slovy, to, co se stane fyzickému serveru v serverovně, to jde za námi, ale za smazání dat z VPS je vždy zodpovědný zákazník.

Pro bližší představu mrkněte na naše video:

Nabídka zálohování serveru od Váš Hosting

Jeden vtip hovoří o aplikaci zdarma, která umí zálohovat. Pro obnovu dat ale potřebujete placený plugin. Je tedy záhodno mít i jistotu obnovy. Proto je občas fajn vyzkoušet, jestli je ze záloh skutečně možné data obnovit podle vašich představ.

Pokud se tím však zabývat nechcete, můžete zálohování nechat na nás. 

Vše je o domluvě. Zálohujeme denně nebo týdně (do geograficky oddělené serverovny, která je v Praze a v Německu). U zálohy serveru si může každý uživatel specifikovat, jaké složky či domény si přeje zálohovat. To znamená, že se nezálohuje celé VPS. Nemusíte tak počítat s prostorem navíc pro systém a jiné složky.

Nabízíme:

  1. Zálohování 1x denně –⁠ 14 záloh –⁠ až 14 dní zpětně: za 10 Kč/GB/měsíc/bez daně.
  2. Zálohování 1x týdně –⁠ 5 záloh – až měsíc zpětně: za 6 Kč/GB/měsíc/bez daně.

Zálohování můžete objednat buď přes naši podporu (napsat přímo na info@vas-hosting.cz) či z kontaktního formuláře. Další možností je objednat zálohování přímo ze svého Zákaznického Centra:

Pokud se limit překročí, vy to víte první a limit se buď opět navýší, anebo se upraví zálohování. Nebojte, o data kvůli tomu určitě nepřijdete.

Pozor! Zálohy jsou dostupné pouze pro nás a vy je v administraci neuvidíte. Pro obnovu dat je potřeba napsat na podporu. Jednotlivé zálohy pak můžeme poskytnout ke stáhnutí nebo je obnovit přímo na serveru.

Stejně fungují i zálohy pro dedikované servery.

Zálohy vám aktivujeme nejpozději do druhého pracovního dne.

Zálohování serveru ve vlastní režii

Pokud se rozhodnete zálohu řešit po svém, VPS Centrum vám s tím pomůže.

Ve VPS Centru se totiž zálohují veškeré databáze na serveru automaticky. Najdete tam historii vždy 7 dní zpětně. Zálohy se provádí v brzkých ranních hodinách a najdete je na SSH ve složce /root/backup/

Pokud vás zajímá, jak zálohu databáze získat, mrkněte na náš návod.

Ve VPS Centru je poté formulář pro vytváření automatických záloh na FTP, do cloudu nebo na Dropbox. Tam už si zálohy nastavíte podrobněji podle svých potřeb.

Jak správně nastavit časování záloh

Občas se setkáváme s dotazy, zda si checkboxy nedělají, co chtějí. Ve skutečnosti ale fungují na principu vámi nastavených podmínek.

Ukážeme si názorný příklad:

Pokud vyberete „6“ a „Út, zálohování proběhne každý 6. den v měsíci, ale jen tehdy, pokud by tento den vyšel zrovna na úterý. Chcete-li zálohovat například každou neděli, zaškrtněte v prvním výběru „Zálohovat tyto dny v měsíci“ „Každý den a ve druhém výběru dne v týdnu „Ne.

Jak je to se zálohováním na webhostingu

Zálohování je zahrnuté v ceně webhostingu. Zálohujeme automaticky, každý den brzo ráno. A jsme schopní zálohovaná data vytáhnout až 21 dní zpětně a pro jejich obnovu nebo stáhnutí je potřeba nám napsat.

Pomohl vám tento článek?

Podobné články