To nejdůležitější o serverech

O serverech koluje na naší podpoře spousta dotazů. V tomto článku vám odpovíme na pár důležitých z nich, se kterými se ve Váš Hosting setkáváme asi nejčastěji. Pojďme si je říct pěkně popořadě.

Kde jsou servery umístěné?

Fyzické servery nám hlídá společnost SuperNetwork, provozovatele sítě SuperHosting. Všechny jsou v našem vlastnictví a disponujeme jak náhradními servery, tak širokou škálou náhradních komponentů. Ke každému serveru poskytujeme okamžitý servis s NONSTOP dohledem, který se odehrává přímo v serverovně.

Jak mohu spravovat služby na serveru?

Nastavení serveru se primárně provádí přes naši webovou aplikaci VPS Centrum. Jde o takový vlastní admin, kde si každý klient, který si u nás server pronajal, může vše libovolně naklikat a sám spravovat. Ve VPS Centru jsou pak viditelné jednotlivé dostupné nástroje jako je webmail, webftp, phpMyAdmin a další.

K dispozici máte i přehled provozních charakteristik serveru (vytížení, statistiky serveru a jiné důležité informace). Alternativně můžete využít také ISP Config nebo získat úplně čistou instalaci operačního systému.

K databázím je možné povolit i vzdálený přístup. 

Kolik domén mohu na serveru provozovat?

Na serveru můžete provozovat libovolný počet domén. Počet aplikací, které server dokáže bez problému obsloužit, pak závisí na jeho systémových parametrech a také na provozní náročnosti daných aplikací.

Jak mohu za server zaplatit?

Zaplatit můžete klasickým převodem na účet, přes PayPal, kreditní kartou nebo online pomocí eKonta. Platit můžete měsíčně, čtvrtletně, pololetně nebo i ročně.

Více o možnostech plateb najdete v naší nápovědě: Jak mohu zaplatit?

Je rozdíl mezi placeným a testovacím serverem?

Často dostáváme dotaz, zda se VPS v testovací verzi liší od placené verze. Odpověď zní NE! Ve chvíli, kdy server nainstalujeme, vám jeho nastavení zůstane i po zaplacení, a to včetně IP adresy nebo hostname.

Po zaplacení se vytvoří účet do Zákaznického Centra, odkud lze jednoduše domény spravovat nebo získat přehled o fakturách.

Jak moc se liší Zákaznické a VPS Centrum, zjistíte v naší nápovědě: Rozdíly mezi VPS a Zákaznickým centrem.

Jak dlouho trvá instalace virtuálního serveru?

Ne déle, než vám skončí polední pauza a určitě déle, než si uvaříte kafe. Instalace trvá obvykle 30 minut. Občas i o trochu déle, chce to jen strpení, aby vše proběhlo, jak má. 🙂

Je možné průběžně měnit parametry serveru?

Určitě ano. Jak jsme řekli, parametry serveru si můžete měnit sami díky vlastnímu Zákaznickému Centru. Z technického hlediska je pak jen nutné server restartovat. I to zvládnete snadno sami a pokud si na to netroufáte, jen nám dejte vědět a my restart provedeme.

Parametry serveru navýšíte v Zákaznickém Centru v detailu serveru > Zvětšení
Jak na reboot serveru z VPS Centra
Reboot serveru ze Zákaznického Centra v detailu serveru

Pomohl Vám tento článek?

Podobné články