VPS Centrum na vlastní doméně

Dnes se naučíme, jak naše VPS Centrum zobrazovat vaším zákazníkům pod vaší doménou a logem. Dozvíte se, jak si nastavit vlastní CSS layout a můžete si jeden takový layout rovnou stáhnout.

VPS Centrum na vlastní doméně vypadá jedinečně a můžete před svými zákazníky skrýt třeba naší značku nebo si jen chcete postavit vlastní řídící centrum pod vlastní doménou a nechce se vám pamatovat naše ID serveru apod. 🙂

Tak se pojďme podívat, jak na to:

Doména

Jestli máte už zaregistrovanou doménu, tak můžete na další odstavec. Pokud ne, tak si jednu takovou doménu zaregistrujte. Mrkněte třeba na náš článek 8 tipů, jak vybrat doménu.

V kontextu s naší nápovědou může vaše doména vypadat:

  • spravcilinuxu.cz
  • linuxadmins.com
  • managedvpsin.eu

A pak stačí za doménu přidat /admin a ocitnete se na přihlašovací stránce našeho VPS Centra. To už pak záleží, k čemu jej využíváte. Můžete si upravit logo na přihlašovací stránce a nějaké odkazy kvůli vašim zákazníkům a cokoliv dalšího budete potřebovat. To si ukážeme ještě na konci nápovědy.

S doménou můžete být navíc kreativní právě díky novým koncovkám:

  • linux.sexy
  • vpsje.cool
  • vas-admin.team

Když už doménu máte, budeme upravovat její DNS záznamy. Doménu do VPS Centra ale neaktivujte. Nejde jí používat pro jiné projekty.

Nastavení DNS

Přes Zákaznické Centrum nastavte doméně následující hodnoty DNS. Pokud tápete, jak na to, mrkněte na naši nápovědu: Jak spravovat DNS.

Záznam Hodnota Typ
IP serveru A
autoconfig
(autoconfig.domena.tld)
IP serveru A
autodiscover
(autodiscover.domena.tld)
IP serveru A
discover
(discover.domena.tld)
IP serveru A
imap
(imap.domena.tld)
IP serveru A
mail
(mail.domena.tld)
IP serveru A
pop3
(pop3.domena.tld)
IP serveru A
smtp
(smtp.domena.tld)
IP serveru A
www
(www.domena.tld)
IP serveru A
IPv6 serveru AAAA
identifikace serveru
(xxx08.vas-server.cz)
MX

Počkejte na propsání a ve VPS Centru nechte vygenerovat certifikát v sekci Správa serveru > VPS Centrum.

Opět bude třeba chvilku počkat a do půl hodiny byste měli najít VPS Centrum na vaší vlastní doméně.

Upravte si vzhled

Rozhodně nedoporučujeme zasahovat do VPS Centra napřímo. Při aktualizaci VPS Centra se totiž úpravy přepíší do výchozího nastavení. Aktualizace je sice možné vypnout, ale to nedoporučujeme. Přijdete o spousty užitečných novinek i bezpečnostních vylepšeních.

Můžete vyzkoušet rozšíření do prohlížeče na úpravu CCS . Server tím pádem bude stále aktualizovaný a vy nepřijdete o své vychytané fíčury. Jediná nevýhoda je, že každý zákazník příp. správce bude muset mít tento doplněk.

Můžete začít třeba skinem od Adama Laity. Na screenshoty níže vidíte malý úryvek a je to jenom krásný důkaz, jak si můžete VPS Centrum přizpůsobit hlavně sami sobě.

Skind od Adama si stáhněte Zde.

Pomohl Vám tento článek?

Podobné články