Možnosti fakturace: Aneb jak nastavit faktury na vašeho klienta

Všem webdesignerům, freelancerům i ostatním, kteří mají projekty svých zákazníků u nás. Poradíme vám, jak si ušetřit nervy a energii s přefakturováváním.

Funkce Kontakty vám pomůže fakturovat domény a servery přímo na své klienty. Umí toho ale víc. Například můžete nastavit svým klientům rovnou unikátní přístupy do Zákaznického Centra s omezenými právy na jakékoliv úpravy.

V našem video návodu vás naučíme všechny možnosti, jak čarovat s fakturami:

Pro vytvoření, či změnu kontaktu klikněte na Účet a kontakty.

Vytvořte profily svých zákazníků v sekci Účet a kontakty > Nový Kontakt a nastavte jim zasílání faktur nebo běžných zpráv.

U vytvořených kontaktů hned vidíte, jaká mají práva. Ikona s fajfkou říká, že kontakt je kompletně vyplněný a půjde tak na něj fakturovat a přepisovat domény. 

Pro vysvětlení:

Zasílat faktury – Na kontakt s volbou zasílání faktur chodí všechny vystavené faktury pod hlavním účtem. Samozřejmě kromě těch služeb, které mají nastavené: Fakturace na jiný kontakt.

Zasílat běžné zprávy – Vhodné pro externí kontakty, které se starají o váš účet/služby a nemělo by jim nic uniknout.

Po přihlášení vidí faktury – Vhodné například pro externí účetní, která pak vidí všechny faktury.

Může spravovat servery – Vhodné pro externí kontakty, které se starají o váš účet/služby a nemělo by jim nic uniknout.

Může spravovat domény – Přesně to je volba pro kontakt typu vašeho zákazníka. Je samozřejmě nutné specifikovat, jakou doménu může spravovat. 

Ke každé doméně můžete také nastavit, na jaké fakturační údaje, resp. na jaký kontakt se má faktura za doménu vystavovat. Za rok při prodlužování už nic neřešíte. Zároveň stále vidíte, jestli je faktura zaplacená nebo ne, takže kontrolu neztratíte.

Dokonce si můžete nastavit automatické strhávání plateb z karty. Nastavení automatických plateb pak změníte v detailu serveru/domény.

Nejprve přidejte kartu ve Fakturace > Platební karta a až poté nastavte automatické strhávání.

Mohlo by se hodit:

Pomohl Vám tento článek?

Podobné články