WordPress se zobrazuje "divně" na alternativní adrese

Víte, že si můžete váš web zobrazit i na alternativní adrese?

Už jste si všimli těch dvou šipek, které se mohou objevit v Zákaznickém Centru vedle některé z vašich domén?

Existuje způsob, jakým webmaster může svému klientovi ukázat novou verzi webu, přestože starý web jede normálně dál na starém hostingu. K tomu slouží právě alternativní adresa pro testování. Ve chvíli, kdy je projekt odsouhlasený, pak jen stačí přesměrovat správně DNS záznamy a za chvíli se začne zobrazovat web nový. 

Jak si nový web zobrazit pomocí souboru hosts

Pokud nemáte doménu směrovanou na hosting, WordPress web se může zobrazovat poněkud nestandardně nebo nemusí fungovat vůbec. Zde je nutné počítač „obelstít“ a směrovat doménu přímo na IP adresu vašeho hostingu/serveru. K tomu skvěle poslouží soubor hosts, který máte uložený ve vašem počítači.

Úprava hosts souboru
Spusťte Poznámkový blok jako správce.

V poznámkovém bloku otevřete soubor hosts, je na adrese C:\windows\system32\drivers\etc. Nezapomínejte, že Poznámkový blok je primárně editor .txt souborů, takže pokud chcete soubor najít, musíte nechat zobrazit všechny soubory.

Pak už jen stačí vložit na poslední řádek novou IP adresu serveru, mezeru, doménu s www, mezeru, doménu bez www.

Příklad zápisu:
nastavení pro VHS03:
46.234.108.44 www.domena.cz domena.cz

Nastavení pro VHS07:
46.234.108.26 www.domena.cz domena.cz

Vše uložte a je to!

Pokud se WordPress stále ještě divně zobrazuje, editujte i soubor wp-config.php.

Soubor wp-config.php je důležitý konfigurační soubor pro WordPress, který obsahuje informace o připojení k databázi a další nastavení. Tento soubor se obvykle nachází v kořenové složce WordPressu, tu najdete pomocí FTP klienta nebo pomocí správce souborů na hostingu. Pokud jste WordPress nainstalovali do podadresáře, například wp nebo wordpress, adresář se bude nacházet tam. Soubor wp-config.php můžete upravovat pomocí textového editoru, ale buďte opatrní, protože chyby v něm mohou způsobit nefunkčnost webu. Doporučujeme zálohovat soubor před jakoukoliv změnou.

Pokud potřebujete více informací o tom, jak najít a upravovat soubor wp-config.php, můžete se podívat sem:

Konfigurace WordPressu ve wp-config.php – Návody pro WordPress

V něm opět přidejte řádek na začátek souboru, který bude tentokrát obsahovat:

define('RELOCATE',true);

Po úpravě by soubor měl vypadat následovně.

define(‘RELOCATE’,true); // další nastavení WordPressu

Tento řádek slouží k aktualizaci URL adresy webu, kterou používají všechny funkce WordPressu, jako jsou permalinky, odkazy na administrační panel, atd. Pokud chcete změnit URL adresu webu na novou doménu, musíte tento řádek nastavit na true. Pokud chcete změnit pouze některé funkce WordPressu, můžete jej nastavit na false nebo na nějakou konkrétní hodnotu.

Pomohl Vám tento článek?

Podobné články