Jak si vydělat u Váš Hosting aneb jak funguje Affiliate

Affiliate neboli provizní systém, je výborný způsob, jakým si lze vydělat nějakou tu pravidelnou kačku navíc. Vysvětlíme si ho jednoduše. Přiveďte klienta a pokud si od nás vezme hosting nebo server, vy dostanete 10 % z každé jeho faktury.

Pojďme si vysvětlit, jak vše funguje a odpovědět na nejčastěji kladené otázky.

Existují 4 způsoby, jak klienta přivést a ještě si vydělat:

  1. Unikátním Affiliate odkazem – V Zákaznickém Centru získáte unikátní odkaz ve tvaru www.vas-hosting.cz/?ref=XXX. Návštěvník, kterého odkaz přivede na náš web a který tam provede objednávku (a stihne to do 60 dnů), vy získáte doživotní 10% provizi. Link můžete umístit na diskusní fóra, sociální sítě nebo poslat kamarádům/kolegům. Hlavně to nepřežeňte, ať nespamujete!
  2. Pomocí slevového voucheru – V Zákaznickém Centru najdete i slevový voucher na 1 %, který můžete předat svému klientovi nebo všem návštěvníkům vašeho webu. Každý, kdo s ním u nás nakoupí server nebo hosting se pak připíše na seznam vašich doporučených zákazníků. Pokud jich přivedete dost, slevový voucher vám s radostí navýšíme. 🙂
  3. Pomocí banneru – Odkaz na banneru funguje stejně jako Affiliate odkaz. Můžete je umístit na svůj web, zaplatit reklamu na jiných webových stránkách nebo rovnou v reklamních sítích. (AdWords, Sklik, Facebook/Instagram).
  4. Klasickým doporučením – Na schůzce nebo třebas při venčení psa :-). Stačí nám dát dopředu vědět, že firma XY provedla objednávku na vaše doporučení a my přiřadíme klienta pod váš účet. Tato forma je dostupná pouze pro objednávky serverů.

Vše je na dobrovolné bázi a vždy záleží pouze na vás, jak ke spolupráci budete přistupovat, kolik do spolupráce investujete času nebo peněz.

A jak dlouho budete odměnu čerpat? Po celou dobu, co u nás klient zůstane. Provizi dostanete z každého jeho nákupu.

Na co se provize vztahuje?

Provizi vyplácíme za prodaný hosting, a to z každého tarifu (Lite, WordPress, Profi i z obyčejného E-mail hostingu). Nejoblíbenější tarif (Profi) u nás vychází na 122 Kč měsíčně bez DPH.

U serverů jsou provize zajímavější. Tam se provize také vztahují na všechny tarify. Zde vychází naše nejoblíbenější řešení (Profi VPS) na 1080 Kč měsíčně bez DPH.

Nejlépe vychází odměna u dedikovaných serverů. Mají obrovský výkon a je z nich také nejvyšší provize.

Jak se provize připisují: Krok za krokem

  1. Váš klient nás navštíví přes unikátní adresu s identifikačním číslem na konci. Číslo slouží pro vaši identifikaci. Tuto adresu získáte ze Zákaznického Centra v části „Provizní systém„.
  2. Klient se do dvou měsíců vrátí a udělá objednávku na server nebo hosting.
  3. A vy pak každý měsíc získáte 10 % z jeho zaplacené faktury. Přepočet probíhá čtvrtletně.
  4. Váš klient objedná novou službu a z ní máte provizi také.

Za jak dlouho od doporučení musí proběhnout nákup služby a jak se vše měří?

Ve zkratce: Nákup by měl proběhnout do 60 dní od první návštěvy. Měříme to pomocí cookies, které se uloží do prohlížeče vašeho návštěvníka a my díky tomu poznáme, odkud konkrétní návštěva přišla.

Statistiky návštěv z vašeho webu můžete najít v Zákaznickém Centru v Nástěnka > Provizní sytém > Návštěvnost:

affiliate návštěvnost

Samozřejmě návštěvník si nesmí během doby promazat cookies či odinstalovat internetový prohlížeč, ale to moc lidí nedělá.

Vše se děje automaticky, vy tak nemusíte nic dělat. V sekci „Objednávky“ uvidíte, souhrn vašich doporučení a zda jsme jim již vystavili fakturu. Svůj úspěch můžete monitorovat v sekci „Zákazníci“, kam se automaticky přesouvají návštěvy, ze kterých se staly rovnou objednávky. Tam se přesunou ve chvíli, kdy jsou zaplacené.

affiliate zákazníci

Kdy mohu provizi fakturovat?

Přihlaste se do Zákaznického Centra a jděte do Nástěnka > Provizní systém.

V horním menu v „Provize“ pak uvidíte konkrétní částky za jednotlivé kvartály, které vám můžeme buď proplatit, anebo převést na kredit (je to jednodušší na vypočítávání i na fakturování). Minimální částka pro vyfakturování je 500 Kč.

U všech provizí nadále platí, že máte 10 % za každý měsíc, po který má u nás váš zákazník službu zaplacenou. Ve chvíli, kdy skončí, skončí i vaše provize.

affiliate fakturace

Jak probíhá výplata provizního účtu?

Každé 3 měsíce vám náš systém přepočítá zákazníky a výši provize. Minimální částka pro výběr je 500 Kč, a to včetně registračního bonusu 200 Kč.

Kdy si částku vyberete je už pouze na vás, peníze vám nepropadnou. Navíc, jakoukoliv částku si můžete kdykoliv převést na kredit a tím zaplatit za provoz našich služeb.

affiliate kreditový systém

Pokud si přejete částku vyplatit na účet, stačí provize označit a nechat si vygenerovat fakturu. Ta dostane své číslo a vy pak ve svém účetním systému vygenerujete fakturu pro nás, kde toto číslo uvedete. Tu stačí poslat na faktury@vas-hosting.cz a my ji obratem proplatíme.

Musím já být klientem Váš Hosting?

Většinou to tak je, ale určitě to není pravidlo. Stačí se registrovat a je to. Samozřejmě lépe se propagují a doporučují služby, které sami používáte. Pokud si nejste jistí, můžete například u VPS vyzkoušet naše 7 denní zkušební období. Je nezávazné a pro účely testování ideální. 🙂

Co dělat, když nemám IČO?

Můžete si peníze nechat převést na kredit a tím platit služby, které využíváte. Bohužel jinou možnost, jak vám peníze vyplatit už nemáme.

Kde získat více informací a praktických rad

Začít můžete určitě u nás na blogu. Připravili jsme pro vás obsáhlý článek, kde vše podrobně vysvětlujeme. Případně se nebojte ozvat, rádi vám vše vysvětlíme.

Pomohl Vám tento článek?

Podobné články