Affiliate u Váš Hosting a jak funguje

Kdo přivede klienta, který si od nás vezme hosting nebo server, dostane 10 % z každé jeho faktury. U nás existují 4 hlavní způsoby, jak přivést klienta a získat tak provizi.

  • Unikátním Affiliate odkazem
  • Pomocí slevového voucheru – Ten má také unikátní kód a tak poznáme od koho klient přichází
  • Pomocí banneru – Odkaz na banneru je stejný jako Affiliate odkaz
  • Klasické doporučení – Na schůzce nebo při venčení psa 🙂

Dokud u nás klient bude, budete i vy dostávat provizi z každého jeho nákupu.

Na co se provize vztahuje?

Provizi vyplácíme za prodané hostingy (Lite, WordPress, profi i obyčejný E-mail). Průměrná cena webhostingu je 80 Kč měsíčně.

U serverů jsou provize zajímavější. Ta se také vztahuje na všechny tarify. Tady je průměrná cena kolem 800 Kč měsíčně.

Nejlepší jsou dedikované servery. Mají obrovský výkon a je z nich také provize nejvyšší.

Jak se provize připíše? Krok po kroku.

  1. Váš klient nás navštíví přes vaši unikátní adresu s identifikačním číslem na konci. Číslo slouží pro vaši identifikaci. Tuto adresu získáte ze Zákaznického Centra.
  2. Do dvou měsíců se vrátí a udělá objednávku na server nebo hosting.
  3. Každý měsíc získáte 10 % z placené částky. Přepočet probíhá čtvrtletně.
  4. Váš klient objedná novou službu. A z ní máte provizi také.

Jak dlouho může být doporučení od nákupu a jak se to měří?

Ve zkratce to je 60 dní od první návštěvy. Měříme to pomocí cookie, která se uloží do prohlížeče vašeho návštěvníka a my díky tomu poznáme, odkud návštěva přišla.

Statistiky návštěv z vašeho webu můžete najít v Nástěnka>Provizní sytém>Návštěvnost:

affiliate návštěvnost

Samozřejmě návštěvník si nesmí během doby promazat cookie či odinstalovat internetový prohlížeč, ale to moc lidí nedělá.

Vše se provádí automaticky a vy tak nemusíte nic dělat. V sekci objednávky uvidíte, že jsme vaší návštěvě vystavili fakturu. Pokud ji zaplatí, tak se přesune do sekce Zákazníci, kde můžete monitorovat svůj úspěch. 🙂

affiliate zákazníci

Kdy mohu provizi fakturovat?

Přihlásíte se do Zákaznického Centra a půjdete do Nástěnka > Provizní systém.

V horním menu v Provize pak uvidíte už částky za jednotlivé kvartály, které vám můžeme proplatit nebo převést na kredit. Minimální částka pro faktury je 500 Kč.

Všimněte si, že částky jsou zde za kvartální období. Je to jednodušší na vypočítávání i na fakturování. U Všech provizí nadále platí, že máte 10 % za každý měsíc, kterou má u nás váš zákazník zaplacenou.

affiliate fakturace

Jak probíhá výplata provizního účtu?

Každé 3 měsíce vám náš systém přepočítá zákazníky a výši provize za dané 3 měsíce. Minimální částka pro výběr je 500 Kč, a to včetně registračního bonusu 200 Kč.

Kdy si částku vyberete je už pouze na vás, také vám žádné peníze nepropadnou. Navíc kdykoliv si můžete jakoukoliv částku převést na kredit a tím platit za provoz našich služeb.

affiliate kreditový systém

Pokud si přejete částku vyplatit na účet, stačí provize označit a nechat vygenerovat fakturu. Ta dostane své číslo a vy pak ve svém účetním systému vygenerujete fakturu pro nás, kde toto číslo uvedete. Tu stačí poslat na faktury@vas-hosting.cz a my ji obratem proplatíme.

Musím já být klientem Váš Hosting?

Většinou to tak je, ale určitě to není pravidlo. Stačí provést registraci a je to. Samozřejmě lépe se propagují a doporučují služby, které sami používáte. Stačí třeba jednou využít naše 7 denní zkušební období pro VPS a bude to stačit. Je to bez závazku a pro účely testování ideální. 🙂

Co dělat, když nemám IČO?

Můžete si peníze nechat převést na kredit a tím platit služby, které využíváte. Bohužel jinou možnost, jak vám peníze vyplatit už nemáme.

Kde získat více informací a praktických rad

Začít můžete určitě u nás na blogu. Připravili jsme pro vás obsáhlý článek na toto téma.

Pomohl Vám tento článek?

Podobné články